NETSOCAN
Číslo 12 -- LEDEN 2010 ---Ročník IX.
I ty, Bohuslave Sobotko?

Je dobrým zvykem našich politiků, že se před veřejností snaží vzbudit dojem antikomunistických bijců, a to buď programově, jako si to vymodelovala bohumínským usnesením ČSSD, nebo náhodně, při nejrůznějších příležitostech, když jim dochází nejen argumenty, ale i soudnost. Tak jsme v posledních OVM mohli od předsedy Paroubka slyšet, že Strana práv občanů Miloše Zemana je jakýmsi seskupením kolem Šloufa a Melčáka. Jakoby Miloš Melčák nebyl vygenerován právě jeho stranickými druhy, kteří ve Zlíně po tři roky měli v čele městské organizace právě asistenta pana Melčáka. Po léta spolupracujícího s dalším funkcionářem zvoleným za Zlín, místopředsedou Zdeňkem Škromachem. Přitom léty prověřený přátelský vztah pana místopředsedy k Miloši Zemanovi bude muset podstoupit Sofiinu volbu: zda dále setrvat v opatrném vztahu k šéfovi SPO a okopávat holeně Paroubkovi z pozice zemitého Moravana, nebo se v zájmu volebního výsledku rozloučit s bývalým předsedou strany a vlády. Jak se rozhodne nechci hádat. Zatím se uchyluje k prázdným výrokům potvrzujícím jeho ožehavou pozici.

Další zástupce brněnského regionu místopředseda Bohuslav Sobotka šel dál než Paroubek. Podle jeho názoru, jsou zemanovci spíše konkurentem KSČM a nikoliv jeho strany. „Když se podívám na personální politiku této strany, kde se objevují jména jako Čuba, Zbytek, Melčák a Šlouf, přijde mi to spíše jako komunistická strana číslo dvě“.

Vadí mi, že účelová lež má z Miloše Melčáka udělat příklad komunistického diverzanta v řadách sociálních demokratů. Přitom pan Melčák byl vyhozen z KSČ, dřív než Bohuslav Sobotka spatřil světlo tohoto světa.

Rovněž útok na člena sociální demokracie ze slušovické organizace ČSSD ing. Františka Čubu je potvrzením zmatečného chování bývalého ministra financí. Pokud pan Sobotka najde volnou chvíli, určitě si zde rádi přečteme jeho vyprávění o tom, jak jistý Čuba ve Slušovicích v těch temných dobách komunistické totality bral lidem práci, ožebračoval jejich rodiny, ničil jejich profesní kariéry a svoji vesnici proměnil na příšerný tábor nucených prací, ke kterému ale z neznámých důvodů stávaly o sobotách a nedělích řady aut až do samotného Gottwaldova. A zatímco pan Sobotka končil základní školu, jeho komunistický přítel dokázal za čtyři měsíce postavit rychlostní silnici k případnému skvělému uvítání ničitele komunistické říše východu – Michaila Gorbačova.

Když si přečtu seznam členů ČSSD na Zlínsku, ten dlouhý seznam bývalých členů a funkcionářů oné „první komunistické strany“, mám jistotu, že Zemanova Strana práv občanů nemá šanci obsadit druhé místo (je totiž dávno obsazené!) v onom podivném souboji komunistických pohrobků. Ale to přece Bohuslav Sobotka dobře ví.


Mgr. Miloslav Štěrba, Zlín
12. ledna 2010

NETSOCAN