NETSOCAN
Číslo 2 --ÚNOR 2008---Ročník VII.
Šalina propagující rasismus


SICE NESOUHLASÍM S TÍM, CO ŘÍKÁTE, ALE DO POSLEDNÍ KAPKY KRVE BUDU BRÁNIT VAŠE PRÁVO TO ŘÍCI! (François-Marie Arouet/Voltaire).
V rámci služby svobodě slova NETSOCAN uveřejňuje články mladého bloggera MF DNES Petra Štursy, které redakce blogu odstranila a autorovi současně zrušila statut bloggera. Jejich uveřejnění (v původní podobě, tzn. bez redakční úpravy) samozřejmě neznamená, že se NETSOCAN s mnohými informacemi v těchto článcích ztotožňuje, spíše naopak; proto budou některé nekorektní či zavádějící názory komentovány.

Zajímavé předvánoční téma. Nějaký člověk nastrkal do reklamní plochy madel jedné brněnské tramvaje - správně šaliny - lístečky s vtipy o cikánech. A naše lidově socialistické zřízení s tímto vyvrhelem společnosti dozajista řádně zatočí. Hrozí mu dva roky vězení.

V Brněnských šalinách se dá zažít mnohé. Počítejte s tím, že vás sem tam někdo okrade, občas i pobodá, popřípadě vám znásilní dceru. Prostě se to stává a musíme se s tím smířit, paní Džamila říká, že tuto trestnou činnost nepáchá žádné etnikum výrazněji, já nemám důvod jí nevěřit, ale pro jistotu s sebou vozím do jedné konkrétní čtvrti nůž (v autě sekeru) a přítelkyni jsem koupil pepřák. Už se ji taky pokusili znásilnit, hádejte kdo a kde.

V šalinách se často pohybují tací, co ničí majetek pomocí sprejů, cěhokoli, čím se dá škrabat do plexiskla, zapalovačů a dalších roztodivných předmětů. Další početné skupinky lidí znečišťují pomocí všech svých tělesných otvorů nejen vybavení prostředku MHD, ale také vzduch, který musí dýchat cestující. Nic moc se proti tomu nedělá a není to důvod k odstavení šaliny do vozovny.

No a teď se našel někdo, kdo zastrkal do prostoru určeného pro reklamu (plexi úchytky na madlech pro držení) vtipy o cikánech. Za podněcování rasové a národnostní nesnášenlivosti mu hrozí až 2 roky vězení. Šalina byla okamžitě odstavena, vyčištěna, znovu vysvěcena a do provozu vyjel náhradní vůz. A já se ptám:

1) Jaká rasová a národnostní nesnášenlivost? Romové jsou etnikum.

2) Ty vtipy byly o jakýchsi cikánech, o romech tam nebylo ani slovo. Proč to s nimi někdo spojuje?

3) Proč označila Idnes toho recesistu za vandala? On je příslušník kmene vandalů? nebo snad něco poškodil? Pouze zaclonil reklamu, což je při těchto cenách přestupek. To je jeho jediné skutečné provinění.

4) Proč DPMB stáhl okamžitě šalinu z provozu? Vadí kus papíru? Jo, ale poškrkaná skla, spálená sedadla a poblitá podlaha, to se vyčistí až o půlnoci...

5) Jednal by dopravní podnik stejně, kdyby se jednalo o vtipy o američanech, nebo doktorech? Popřípadě židech? Tyhle se běžně vypráví v televizi, takže to asi nevadí.

6) Jak vysoký by byl potencionální trest pro toho, kdo by na madla umístil jehly, popřípadě žiletky?

7) Jak psal již někdo v diskuzi pod článkem: Za oběšení kočky jeden rok, za vtip dva roky. Myslíte, že je to správně?

8) Budeme zase souzeni za vtipy? Tentokrát ne za politické, ale za vtipy o nějakých cikánech, protože to uráží jakési romy?

9) Smím vyprávět tyto vtipy na veřejnosti? Smím je někam napsat? Idnes jeden zveřejnilo. Mám já, prostý plebejec, oprášit tátův psací stroj a sehnat kopíráky?

10) Budou souzeni "romové", co veřejně vykřikují "bílá svině"?

11) Jak dlouho si necháme srát na hlavu?

Diskuze pod článkem na Idnes byla zrušena. A tak to má být, soudruzi. Multikulturalismus si rozvracet nenecháme.

"Dobrý politický vtip je takový, na který si i po letech vzpomenete a tak se smějete, až se za mříže popadáte."


Petr Štursa
(petrstursa@email.cz)
2. února 2008

NETSOCAN