NETSOCAN
Číslo 2 -- ÚNOR 2009 ---Ročník VIII.
Je třeba zabít Paroubka?

To, že náš premiér není příliš schopný a bystrý, už asi poznala i řada voličů ODS. To, že koaliční vláda řeší v podstatě každý týden své bytí a nebytí, už je celkem holý fakt a vedle toho se nám kdosi snaží vnutit, že za vším stojí fantomas, tedy přesněji Jiří Paroubek. Když se objevil nový politický druh a to přeběhlíci v řadách ČSSD, kteří se najednou obrátili politicky ostře vpravo, bylo vše v naprostém pořádku, protože modrá je dobrá. Když se najednou objevili první problémy na straně koalice, kdy se i zde narodili nespokojení poslanci je to nepřípustné a je nutné toto odsoudit.

Nebyla to jen ČSSD, která měla podstatné výtky směrem k diskutabilním poplatkům ve zdravotnictví a byla to právě ODS, kdy po kongresu, mírně spráskaný Topolánek sliboval se slzou v oku změny ve vládě a především větší diskuzi se svými koaličními partnery. Ano, pan premiér měl určitě namysli právě zdravotnictví a poplatky, jenomže nechte tohle téma vyžrat socanům. Kdo bude moudřejší a ustoupí a kdo bude ten hloupý ? Vzhledem k tomu, že ČSSD byla schopna ze svých původních požadavků na úplné zrušení plateb u lékaře ustoupit, čekal bych ze strany ODS smířlivější postoj a hlavně skutečnou diskuzi, nakonec však zákon prošel a to díky poslancům koalice, no nic, nepřípustný paskvil byl na světě a kdo že vlastně neustoupil? Onen paskvil putuje do senátu, kde samozřejmě neprojde a vrátí se zpátky do dolní komory. Jen pro některé pravicové demokraty připomínám, že socialisté jsou schopni přistoupit na kompromisní návrh poslanců koalice. Nebylo tedy pane premiére rozumnější zákon o poplatcích schválit ve verzi přijatelné pro celou koalici a samozřejmě opozici? Vedle toho vláda předstoupila před poslance s požadavkem o prodloužení vojenských misí a opět stejný scénář, jestli máte problém, tak máte Jiří Paroubku a spol. smůlu, toto je zákon v zájmu celé České republiky a musíte ho prostě podpořit. Takhle nějak si předseda vlády představuje spolupráci s opozicí. Jenomže proč by měla opozice vládě stále a dokola ustupovat ? Navíc ČSSD není stranou, která je pro okamžité stažení našich vojáků v zahraničních misích, socialisté by jistě podpořili rozumné návrhy na setrvání vojáků v zahraničí. Bohužel, Topolánek se stále cítí jako vítěz vítězů a stále chce brát vše. Kde je tedy zakopaný pes ?

Kdo koho tedy vlastně nakonec vydírá - opozice, která je schopna i když za určitých podmínek dohodnout se, nebo neústupná koaliční vláda s mizerným mandátem a podivně loajálními poslanci. Vedle toho všeho se Topolánek stále cítí jako vizionář, kterému mu není proti srsti vypouštět nesmyslná prohlášení, kdy Jiřího Paroubka přímo označil, jako člověka, který nejenže pošlapává národní zájmy ČR v NATO, ale navíc je údajně zodpovědný za životy našich vojáků v zahraničních misích. Bohužel ještě neschopnější ministr vnitra Langer, dokonce označil Jiřího Paroubka za vraha. Co po těchto choromyslných výrocích vlastně celá koaliční vláda od ČSSD čeká?

Nebylo by tedy lepší pane premiére zabít Jiřího Paroubka a tím zachránit životy našich vojáků?


Leoš Paclík
15. února 2009

NETSOCAN