NETSOCAN
Číslo 2-3 -- ÚNOR-BŘEZEN 2014 --- Ročník XIII.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o ČSSD se pro demokraty stala nevolitelnou stranou!
Dokumenty
o Prohlášení spolku Přátel Ruska v ČR k současné situaci na Ukrajině
AKTUALITY
o Komu důvěřují lidé v Evropě
o Ing. Josef Vít
o Protektorát Čechy a Morava
o Ing. Josef Vít
GLOSY
o Hitler Schwarzenberg a jeho Čtvrtá říše
o František Stočes
ČLÁNKY
o Levicové hnutí je na pochodu
o Ing. Josef Vít
o Chová se ČNB vlastenecky, neutrálně nebo vlastizrádně?
o František Stočes
Družstevnictví
Zahraničí
o Evropská unie – spolek politických Jidášů
o František Stočes
NETSOCAN MONITOR
o Nebudeš míti bohů přede mnou
o V Egyptě odsoudili k smrti 529 muslimských bratří
o NSA zhatila Schröderovi a Putinovi plán s eurem
o Kasperského laboratoř odhaluje globální síť počítačové špionáže
o Část poslanců ANO opustí při hlasování o lustracích sál, zrušení zřejmě neprojde
o Ať mají politici průměrné platy, chtějí demonstranti v Bosně
o Výsledky DNA pro lebky Nephilim v Peru jsou na světě a ...jsou naprosto šokující
o Reader´s Digest
o
o
o
o
ČSSD se pro demokraty stala nevolitelnou stranou!
„Pučista“ Zaorálek v PS hlásá: „Tady zaznívají často argumenty, že něco nebylo stoprocentně podle ústavy a v téhle debatě, že podle ústavy něco nebylo pravidelně. Já sám, když nad tím přemýšlím, co bylo v mém životě podle ústavy a co ne, tak si vzpomenu na to, že jsem byl v roce 1989, na začátku roku 1990 kooptován jako poslanec do Federálního shromáždění. Chápete, já jsem byl poslancem Federálního shromáždění, který byl kooptován, který nebyl nikým zvolen. Nahradil jsem nějakého poslance, který musel odejít. Mám tušení, že tohle nebylo taky podle žádné ústavy. Ani se tím skoro nemůžu moc chlubit, že jo. Stát se poslancem federálu tím, že vás tam někdo pošle, vy si tam sednete... A tam se odhlasuje, že jste členem... To je hodně svérázné.

Takže já jsem zažil ve svém životě omezené množství převratů a sametových revolucí. Ale tu jednu jsem zažil. A vím, že jsem nebyl podle ústavy federálním poslancem. Mám proto tvrdit, že to bylo všechno neplatné? Byla neplatná volba Václava Havla? Byla neplatná ta rozhodnutí, která jsme tam činili? Chápete, všechno je na vodě, jakmile to takhle vezmeme. Na vodě je samostatná Ukrajina, na vodě je česká sametová revoluce, na vodě je Krym.

Takže já tím chci říci, že to čistě ústavní hledisko, kdybychom použili na události Ukrajiny a toho, co se děje kolem nás, tak jakoby nic neobstojí. A dá se použít úplně libovolně a můžeme se tím tlouct po hlavách tak, jak se nám hodí. Já vám říkám, že čistě legalistické ústavní hledisko při hodnocení v podobných situacích, jako jsou politické krize, ve mně neobstojí. A proto, když jsme byli na Ukrajině a jednali jsme tam v ty vzrušené dny, tak jsme se zajímali o takovou věc, aby rozhodnutí ukrajinské vlády Parlamentu - a teď se nesmějte, ale to bylo jediné, co jsme mohli říkat - byla co nejblíž ústavě, aby byla co nejblíž zákonům.

Chápete, to bylo to jediné, co zbylo. Aby to bylo co nejblíž! Stejně jako moje kooptování do toho parlamentu tehdy, aby bylo co nejblíž Ústavě. Protože v situacích politických krizí, v situacích, kdy máte dokonce desítky mrtvých, si myslet, že všechno bude čisté, je trochu iluze. Já jsem někde četl, že situace na Ukrajině se chvílemi podobá situaci v Rusku v roce 1917, kdy se vlastně veškerá státní administrativa rozpadá a k moci se může dostat skoro kdokoliv. A vlastně smyslem podobných situací je zvládnout je natolik, aby se krize neprohlubovala, aby nevedla k tomu, že se situace eskaluje, že se stát hroutí a že je dokonce nedej bůh stále více mrtvých.

Jak se Jaceňuk demokraticky zvolil
Pan Zaotálek zde jasně směšuje dvě neslučitelné věci. Sametovou revoluci 1989, kdy se hroutil zkorumpovaný a zcela nedemokratický politický systém. Směšuje dobu, kdy neexistoval pluralitní systém demokraticky ustavenách politických stran, se zločineckým až fašistickým politickým pučem, během něhož byly násilně zlikvidovány výsledky demokratických voleb. Pokud tento sociální demokrat spolu s předsedou ČSSD Sobotkou uznává jako politické reprezentanty fašisty, není to jen jeho osobní problém. Jde o důkaz, že ČSSD se stala pro demokraty zcela nevolitelnou stranou. A pokud politikové z EU, zejména paní Ashtonová neponesou politické důsledky za své profašistické podněcoování nepokojů v Kyjevě, pak tu máme eurofašismus.


(Redakce)

oNETSOCAN MONITOR


Nebudeš míti bohů přede mnou
Ken: Souhlasil byste se švýcarskou historičkou Danielou Ganser, podle které NATO vzniklo jako obranné souručenství, ale od té doby operuje po celém světě a stalo se útočným společenstvím?
Wimmer: Ta formulace pochází ještě ode mne. Je to agresivní společenství.
Ken: Jak se dá argumentovat agresivním společenstvím, když někdo jiný také jedná agresivně?
Wimmer: Musíte veřejné mínění dostat do latě. To můžete tak, že máte velké sdělovací prostředky na háku a že užaslým občanům vysvětlí, že agresivní společenství má přesto obranný charakter.
Ken: Pane Wimmere, poslední závěrečná otázka, protože tu sedíme ve vašem obýváku. Jak se vy, starý profík, který se nejen jako politik naučil jak se dostávat k informacím, jak se informujete dnes? Jaká média konzumujete, abyste měl pocit, že máte jakousi představu o realitě a ne o tom, co vám média podstrkují?
Wimmer: Helmuth Kohl, na kterého se v této souvislosti ještě jednou odvolávám měl velmi kritický postoj ke zprávám zpravodajských služeb a BND. Říkal, že 70% z toho si přečteme v novinách. Nechci to komentovat, ale četba novin, bez ohledu na hladinu adrenalinu, je podstatnou součástí toho být v obraze. A přes kabelové systémy, které máme přece jen dostaneme čínské zpravodajské servery, Al Jasiru, Russia Today, BBC a CNN a francouzské vysílače a když si je všechny porovnáme, víme co máme dělat. ARD a ZDF nepotřebuji sledovat.
Ken: Je pro vás ARD a ZDF pokud jde o zpravodajství kolem NATO něco jako „a dokažte nám teď, že nemáme pravdu“?
Wimmer: Ani ne, prostě kvalita těch ostatních je o tolik vyšší, že člověk německé stanice v těchto souvislostech nepotřebuje poslouchat. A vidět už vůbec ne. ( Britské listy
, 27. března).

Výňatek je z vysoce zajímavého rozhovoru, lterý vedl Ken Jebsen pro nezávislý zpravodajský server KenFM s Willi Wimmerem jna téma Ukrajiny, Evropy a USA. Wimmer řazen k pravicovému křídlu německé CSU a k hardlinerům. Mezi lety 1988 až 1992 byl státním sekretářem na německém ministerstvu obrany a do roku 2009 poslancem Bundestagu. Směrodatně se podílel na jednáních o znovusjednocení Německa. Ken Jebsen s ním vedl rozhovor pro nezávislý zpravodajský server KenFM o Ukrajině, Evropě a USA.V Egyptě odsoudili k smrti 529 muslimských bratří
Soud v Mínje na jihu Egypta v pondělí poslal na smrt 529 příslušníků zakázaného Muslimského bratrstva, kteří podporovali loni svrženého prezidenta Muhammada Mursího. Soudu na to stačila pouhá dvě stání. O bezprecedentním verdiktu informoval Canadian Press jeden z obhájců s tím, že obhajoba neměla prostor se vyjádřit... „Soud se rozhodl odsoudit k smrti 529 obžalovaných a 16 jich osvobodil,” uvedl právník Ahmad Šaríf. Rozsudek ještě nevstoupil v platnost, proti verdiktu se lze odvolat. Před soudem stanulo 153 lidí, ostatní nebyli přítomni... Egypťané byli odsouzeni za vážné zločiny. Byla mezi nimi i vražda policisty, pokus o vraždu dvou dalších a útoky na policejní stanice. Souzeni jsou nejen vysocí představitelé Muslimského bratrstva, ale i řadoví členové. (Novinky, 24. března).

Násilí se tehdy dopouštěly obě strany, ovšem fakticky je roznítil tvrdý zásah bezpečnostních sil proti dvěma táborům demonstrantů, kteří několikrát opakovali, že je neopustí. Hájili se právem na pokojné demonstrace, které garantovala i armáda, jež svrhla Mursího. Nakonec okolo nich postavili barikády. Podle úřadu tábory blokovaly dopravu. Rozzuření egyptští demonstranti svrhli z mostu obrněné auto i s policisty . Jak vidno, euromajdany podporuje EU pouze selektivně. V Egyptě je jí milá vláda vojenské junty, která prezidenta a stranu, jež vyhráli volby nejprve svrhla, pak pak postavila před soud za vlastizravu respektive zakázala a poté prohlásila za teroristickou organizaci. Inu, demokracie jako řemenNSA zhatila Schröderovi a Putinovi plán s eurem
Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder a tehdejší ruský prezident Vladimir Putin počátkem roku 2008 zvažovali, že by euro nahradilo dolar jako klíčovou měnu v bilaterálním obchodě se surovinami. S odvoláním na dokumenty americké tajné služby NSA, jež tou dobou už šest let odposlouchávala Schröderův mobil a sledovala jeho elektronickou poštu, to nyní napsal týdeník Focus... Washington reagoval na plán Schröder–Putin podrážděně. Kdyby přišel o dolar, varovali analytici, mohlo by to vést k nevypočitatelným důsledkům. Případ převzalo ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA, do jehož působnosti spadá ochrana před útoky na měnu... Jedenáctého února 2008 zveřejnilo a prostřednictvím mezinárodních tiskových agentur rozšířilo varování před útokem na americkou měnovou dominanci a na dolar... „Schrödera jsme tak diskrétně odradili od dalšího snažení,“ uvedl americký diplomat obeznámený s podrobnostmi případu. ( Novinky , 12. února).

Týdeník Focus dále uvedlm že „Americké tajné služby sledují a analyzují ruský sektor nerostných surovin jako nepostradatelný zdroj příjmů a základ Putinova mocenského systému...“ Vypadá to tak, že další pokus jak podlomit základ Putinova mocenského systému může souviset s nynějšími událostmi na Ukrajině. Jejich důsledkem je nabídka, že USA Evropanům ruský plyn nahradí vlastním, břidlicovým. Takže Evropané budou platit dvojnásobné poplatky za plyn z USA, jehož účinnost je zhruba poloviční... Pěkně děkujeme, náš Velký Bratře.Kasperského laboratoř odhaluje globální síť počítačové špionáže
Laboratoř Kasperského odhalila světovou síť kyberšpiónů. Skupina počítačových zločinců Maska způsobila během asi 7 let své činnosti škody více než 30 zemím po celém světě. Hlavním cílem zločinců byl sběr cenné informace včetně informace státních úřadů... Vedoucí expert Kasperského laboratoře Vitalij Kamljuk je toho názoru, že počítačová banda měla vysokou ochranu:... Několik skutečností nás přivádějí na myšlenku, že to může být společnost se zajištěnou podporou státu. Vidíme především mimořádně vysokou profesionální úroveň, a také úroveň sebeochrany skupiny, která pro počítačové zločince není typická... Nakažení uživatelů se provádělo cestou rozesílání elektronických zpráv, které obsahovaly odkaz na škodlivou webovou stránku. V důsledku toho mohli podvodníci mít přístup k bankovním kontům a osobní informaci, a někdy také k řízení nakaženého počítače... V současné době produkty Kasperského laboratoře rozeznávají a vymazávají všechny známé verze programu Maska. Nedá se ale zatím říci, že počítačoví špióni jsou zneškodněni. Dokud jsou tito lidé na svobodě, pokusí se určitě o další útoky.
Ať mají politici průměrné platy, chtějí demonstranti v Bosně
Demonstranti v Bosně a Hercegovině požadují „politickou revoluci”. V pětibodovém prohlášení například chtějí, aby platy všech politiků byly srovnány na úroveň průměrné mzdy v zemi... Protestující mimo jiné chtějí, aby byla odvolána "zločinná privatizace" státních podniků a aby justice potrestala "tuneláře". Žádají také demisi regionální vlády v Tuzle, na jejíž místo by nastoupili nestraničtí experti... Bosenský ministr vnitra Fahrudin Radončić o nepokojích řekl, že nejsou žádným státním převratem, ale úderem obyvatel proti státní mafii. "Jsou to děti rodičů, kteří nemají žádné peníze na chleba," prohlásil. (Novinky, 9 ůnora).

Něco podobného považoval ve svém spisku Stát a revoluce V. I. Lenin formuloval atributy socialistické demokracie takto: a) všichni vyšší i nižší státní úředníci musí býtdemokraticky volitelní i odvolatelní kdykoli; b) zrušit peněžní vysady a výdaje nareprezentaci těchto úředníků; c) jejich funkce oprostit od všeho, co jen z dálkypřipomíná privilegovanost a "přednostování"; všichni vysocí i nízcí státnífunkcionáři nechť pobírají průměrný dělnický plat... Z tohoto hlediska jsou bosenští demonstranti ještě komunističtější než komunisté čeští, jejichž finkcionáři na takovýto socialismus rychle a rádi „zapomněli“.Část poslanců ANO opustí při hlasování o lustracích sál, zrušení zřejmě neprojde
….ČSSD, jejíž klub je rovněž nejednotný, ale většina poslanců by měla hlasovat proti návrhu. „Názory v klubu soc. dem. na další existenci lustračního zákona nejsou jednotné,“ připustil předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. „Je zcela zřejmé, že návrh nemá šanci projít prvním čtením,“ dodal... Šéf strany Pavel Bělobrádek doplnil, že kdyby se o návrhu byť jen jednalo, jediným vítězem by byli komunisté. Lidovci dokonce před týdnem pohrozili, že pokud by norma prošla, skončí v koalici... „Lustrační zákon je sice nedokonalý nástroj vyrovnání se s minulostí, ale současná situace nám ukazuje, že vyrovnání se s minulostí je stále naléhavější otázka,“ komentoval v úterý komunistický návrh místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Jsme zásadně proti zrušení lustračního zákona (Novinky, 11. února).

Politování zaslouží většina poslanců ČSSD, která se stále vyrovnává se svou minulostí, ale tristní přítomnost jim je šumafuk. Z poslanců ČSSD se k otázce lustrací (potažmo STB i jiných tajných služeb popř. dalších netransparentních a nedemokraatických subjektů) nejrealističtěji vyslovil místopředseda ČSSD Zaorálek slovy: "...Ten čas prostě plyne a situace se mění. Jsou tu nebezpečnější chobotnice než ta stará." Je zajímavé, že českými mainstreamovými popř. veřejnoprávní mimédii jsou tyto problémy tabuizovány. I do je další indícií v jaké (zatím měkké) totalitě žijeme. Zajímavý je i parlamentní Zaorálkův projev o tolerované státní mafii. .Výsledky DNA pro lebky Nephilim v Peru jsou na světě a ...jsou naprosto šokující
Jak si můžeme vysvětlit, že protažené lebky , které jsou tisíce let staré a obsahují genetický materiál „neznámý u jakéhokoliv člověka, primáta či živočicha, kterého dosud známe?“ ...první výsledky testů DNA, které kdy byly provedeny na proslulých lebkách z  Paracas.... jsou pro jednu z  těch lebek už venku a vědci, kteří ty testy dělali, prohlašují, že tyhle lebky představují „nové člověku podobné stvoření“ nepodobné ničemu, co kdy před tím objevili. Takže jsou tohle opravdu lebky Nephilim? Pochází z  časů, kdy svět připomínal více „Pána prstenů“ než by si většina dnes žijících lidí vůbec odvážila představit? ( New World Order Opposition , 11. února).Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto dvojčísla byla provedena 4. dubna v 18:30 a redakce tímto děkuje autorům za kvalitní příspěvky do tohoto dvojčísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN