NETSOCAN
Číslo 3 --BŘEZEN 2007---Ročník VI.
Pákistánec Muhammad přiznal řízení atentátů z 11. září

ooo Tento titulek jsem si vypůjčil z pátečního Práva. Média nám oznamovala, že se konečně někdo přiznal k organizování útoku na WTC a plánování dalších, blíže nespecifikovaných útoků na všechny možné i nemožné cíle.
ooo Muhammad byl zatčen 1. března 2003 v pakistánském Rávalpindí a byl držen v tajných věznicích CIA. Na Guantanámo byl přemístěn někdy vloni.
ooo Muhammad patří mezi 14 prominentních pohlavárů al-Kajdá, které se podařilo Američanům dopadnout. Jako první a zatím jediný se přiznal. Jeho písemné prohlášení však přečetl přidělený vojenský zástupce. Kromě jiného z něj vyplynulo, že jeho dřívější prohlášení z něho CIA vynutila mučením. Zajímavé přiznání.
ooo O jeho dřívějších prohlášeních není nic známo - asi nebyla dána tisku. Muhammad zároveň požádal americkou justici o spravedlivý přístup k mnoha dalším zadrženým, kteří nejsou nepřátelskými bojovníky a byli zajati neprávem. To určitě není pravda - cožpak by nejdemokratičtější vláda na světě věznila 4 roky nevinné lidi?? Nemusíme se o to bát - oni se ještě určitě přiznají.
ooo Co tedy víme, co předcházelo tomuto "prohlášení"? Muhammad byl 3 roky vězněn v tajných vězeních v Jordánsku, Egyptě, Saudské Arábii, Pakistánu a možná i Polsku. Všichni víme, proč byl vězněn v těchto státech. Všechno to jsou státy, které se vyznačují vzorným zachováváním lidských práv, stejně jako USA. Po jeho náležitém zpracování byl přesunut na Guantanámo, kde se ho ujali američtí specialisté, kteří získávali zkušenosti v Abu Graib.
ooo List Washington Post již 30.dubna 2005 napsal, že výslechy vězňů na Guantánamu byly vyrobeny vedením základny pro vytvoření umělé reality pro členy Kongresu a generály, kteří navštívili základnu Guantánamo na Kubě. Situaci kolem Guantánama komentoval pro Washington Post Michael Ratner - šéf organizace Center for Constitutional Rights. "Nemůžou ukázal lidem, co se tam opravdu děje, protože to, co tam skutečně dělají, je ilegální a nehumánní", řekl Michael Ratner. "Je to podobný podvod, jako když během 2.světové války navštěvoval Červený kříž koncentrační tábory a našel tam orchestr a další pěkné věci," dodal. Také potvrdil užívání protiprávních technik při výsleších zadržovaných. A za rok je na světě Muhammadovo prohlášení, že se přiznává ke všemu. Přiznal, že je "odpovědný za všecko od A do Z." Po takovém přiznání by už nemuseli hledat nikoho jiného. Čtyři roky byl tento muž "zpracováván" než ho bylo možno předvést před veřejnost. Škoda, že z této tiskové konference nebyl žádný obrázek. Ten, co ukázalo Právo, byl obrázek muže - silného muže, tak 90 kilogramů. Jestlipak má ještě svoji váhu - nebo držel dietu?

ooo Jenže - vyprávět takové pohádky o přiznáních Čechům může jen naivní člověk. My máme s přiznáními takového druhu svoje zkušenosti. Z výše uvedených údajů vyplývá, že Američané jsou žabaři. Čtyři roky jim trvalo než ho "zpracovali". To našim odborníkům před padesáti lety na to stačil jeden rok. My starší si to pamatujeme a těm mladším to pořád ukazují v televizi. Za rok "zpracovali" a donutili k přiznání naši soudruzi vyšetřovatelé s pomocí sovětských soudruhů Slánského a dalších 13 osob k přiznání všeho, co neudělali.
ooo Článek v Právu mě přiměl, abych se zase podíval do knihy "Proces s vedením protistátního spikleneckého centra v čele s Rudolfem Slánským". Je to poučné čtení a zvláště dnes si to musíme připomenout. Iluze by si neměl nikdo dělat. "Účel světí prostředky" říkali jesuité a platí to i dnes.
ooo Bylo to dobře zrežírované divadlo, bohužel - s tragickými následky pro zúčastněné. Všichni obvinění se spontánně přiznávali a ještě přidávali další zločiny při procesu. Slánský se doznal, že jeho činnost byla zaměřena k likvidaci lidově demokratického zřízení, k návratu kapitalismu, ke změně zahraničně politické orientace ČSR na západní imperialistické mocnosti. Škoda, že se mu to nepovedlo, mohli jsme si ušetřit 50 let strádání v nesvobodě.
ooo "Toto obšírné přiznání (kniha má 500 stran) doložené důkazy, neučinil Slánský až před soudem, ale již při výsleších. Pochopil hloubku všech svých zločinů, nešetřil sama sebe, nýbrž podrobně, upřímně a plně objasnil svou zločinnou činnost, tak i ještě horší činnost těch, v jejichž temných službách při úkladech proti míru konal. V těchto zločinných lidech se odráží pouze zrůdná touha amerických imperialistů, jejichž příkazy plnili, příkazy směřující k ovládnutí celého světa, směřující k zotročení národů a vytvoření koloniálního panství amerických imperialistů v zemích Evropy a Asie".
ooo Zajímavá slova. Předchozí slova nejsou slova žalobce, ale slova obhájce. Před stannými soudy s "teroristy" žádní obhájci nebudou, alespoň podle známých informací. Ale mohli by být - takový, jako byl obhájce Slánského, by se také určitě našel. Možná by se mohly i konat manifestace jako tehdy u nás, kde by lidé žádali smrt pro teroristy. Zrežírovat něco takového není problém. Když se rozjede propagandistická mašinérie, je možné všechno. Určitě i Muhammad a další obvinění se spontánně přiznají a ještě budou přidávat další své zločiny při procesu. Show must go on. Lidé chtějí viníky a nejjednodušší je hledat hodně daleko, u jinověrců. Bush musí dodat viníky, protože mnoho Američanů je hledá také a hledají je mnohem blíže než na Blízkém východě.


Ing. Josef Vít
18. března 2007

NETSOCAN