NETSOCAN
Číslo 3 -- BŘEZEN 2009 ---Ročník VIII.
Nemoc šílených hlav, kauza Kuřim a Oceán moudrosti

Na radnicích zavlály tibetské vlajky. Oceán moudrosti – dalajláma – stárne, věčně mladý Bursík se chystá na summit EU s Čínou v Praze tím, že na budově svého ministerstva vyvěsí tibetskou vlajku. Když vládní strana neprosadila vyvěšení vlajky EU na Pražském hradě, hurá, zaútočila ve vhodnou chvíli na Čínu. Hranice Česka nesahají po oceán, ba ani k moři.

Lid může být klidný. I justice přikročila k činu. Za týrání synků napařila matce 9 let natvrdo, a její sestře, aby jí to nepřišlo líto, celou desítku.

Jiné soudní líčení proběhlo v roce 1992 v Dortmundu. Syn zavraždil matku, neboť už nedokázal snášet její psychický teror. Soudce hovořil o brutální agresi jeho matky. „Richard B. se ocitl ve výjimečné situaci, která snížila a anulovala jeho odpovědnost,“ uvedl soudce. Obviněný byl zproštěn obžaloby a týž den propuštěn. Trest nemohl mít žádný vliv na viníka. Ostatně, vraždou matky si už svůj trest vybral. (Pierre Bellemare:Instinct mortel, Editions Albin Michel S.A.,1994).

Dovedu si představit výrok českého soudce, který po dlouhých měsících vyšetřování kuřimské kauzy, kdy jsou mladé ženy přiváděny do soudní síně spoutané jako nebezpeční mafiáni, využije kapacitu své šedé kůry mozkové a předá obžalované psychiatrům. A uvolněnou kapacitu justičních paláců přenechá pro skutky skutečně ohrožující mravnost národa.


Mgr. Miloslav Štěrba, Zlín
13. března 2009

NETSOCAN