NETSOCAN
Číslo 3 -- BŘEZEN 2012 --- Ročník xI.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Arogance těch, co vedou tuto zemi, dosáhla vrcholu,” říká novinářka Jana Lorencová
AKTUALITY
o Řecká nemocnice transformována na zaměstnanecké družstvo!
o frs
GLOSY
o Stalin
o Ing. Josef Vít
o Zreformují občanské iniciativy zkorumpovanou politickou scénu ČR?
o František Stočes
ČLÁNKY
o Euroval
o Ing. Josef Vít
o Americká statistika: Američané se vzdávají naděje - a budoucnost bude ještě horší
o Ing. Josef Vít
Družstevnictví
o Stanou se družstevníci blanickými rytíři české ekonomiky?
o Plakát
o Stanou se družstevníci blanickými rytíři české ekonomiky?
o Jiří Silný (úvod)
o Stanou se družstevníci blanickými rytíři české ekonomiky?
o Magdalena Hunčová (referát)
o Stanou se družstevníci blanickými rytíři české ekonomiky?
o František Stočes (referát)
o Stanou se družstevníci blanickými rytíři české ekonomiky?
o Z debaty
o Stanou se družstevníci blanickými rytíři české ekonomiky?
o Blog iDnes
o Stanou se družstevníci blanickými rytíři české ekonomiky?
o Recenze
Zahraničí
o Newyorská policie opět zatýká stoupence OWS
o FRS
o EUpodněcuje Řecko, aby „nastoupilo cestu revoluce“
o FRS
o Spiknutí s kódem Pythia: dohoda s Ruskem mohla stát Karamanlise život
o FRS
NETSOCAN MONITOR
o Španělské prostitutky vyhlásily bojkot bankéřům
o Vládní reformy jsou šílené a asociální, říká soudkyně ÚS Wagnerová
o Sýrie: Západní propaganda – konec hry
o Skončíme jako Řecko
o Řecko v likvidaci, majetkoví striptéři tančí kolem
o USA se pokoušejí svrhnout Putinovu vládu
o Polozapomenutá „špinavá válka“ v Argentině v rámci Operace Kondor
o Reader´s Digest
o
o
o
o
“Arogance těch, co vedou tuto zemi, dosáhla vrcholu,” říká novinářka Jana Lorencová

Jak je možné, že dvaadvacet let po sametové revoluci jsou lidé tak naštvaní na vládu, na úřady, prostě na všechno?
Už krátce po listopadu bylo jasné, že se vývoj neubírá směrem, jakým jsme si představovali. Jenomže jsme to mylně přičítali určité nezkušenosti polistopadových vlád a do jisté míry jsme v polistopadové euforii přijali i vysvětlení, že jde o jakousi daň za demokracii. To, že je to daň doslova obludně vysoká, jsme pochopili mnohem později.
Můžete být konkrétnější?
Před našima očima a s naším tichým souhlasem došlo k morální i ekonomické devastaci naší země. O jakou nezkušenost mohlo jít, když mizely miliardové majetky a nikdo nebyl hnán k odpovědnosti?  Postupně, pod návalem dalších a dalších kauz, se zapomíná na ty, které se objevily na samém začátku existence našeho svobodného státu. A vlastně to bylo už o dva roky dřív. Kam zmizela Česká námořní plavba? To opravdu nikomu nechybí čtyřiačtyřicet námořních lodí? Jak byla připravena privatizace takových podniků, jako je OKD, při níž byly dokonce byty, které neměly s OKD nic společného, označeny za služební a bez vědomí jejich obyvatel „darovány“ i s nimi novým vlastníkům? A co Nová Huť? Prodali ji – obrazně řečeno – za cenu plotu kolem podniku. A co Chemopetrol a desítky dalších?
Proč podle vás nebyly tyhle kauzy vyřešeny?
Většinou jsme jen přihlíželi. Mnohdy i proto, že jsme odmítali připustit si, že je možné, aby míra arogance těch, které jsme si vybrali a zvolili do čela státu, mohla dosáhnout až takové míry. Nevěřili jsme tomu, že by byli schopni to všechno dopustit. A oni to nejenom dopustili, oni dokonce přijali zákony, které neumožňovaly stíhat ani ty, kteří se bezostyšně přisáli k penězovodům a dodnes je nepustili...
Není to o tom, že české soudy nepracují tak, jak mají?
Na samém začátku jsou to zákony postavené tak, aby je šlo snadno obcházet. Pak i soudce, byť by byl sebepoctivější, stejně nemůže odsoudit evidentního darebáka. Připomeňme si třeba majetek nabytý v takzvané dobré víře. Kolikrát se stalo, že si lidé našli zloděje třeba svého auta a nový „vlastník” se jim vysmál, když ho chtěli zpátky. On to auto přece koupil, sice od zloděje, ale v dobré víře, že není kradené. Připomeňme si kauzy, kdy byly lumpárny nevídaných rozměrů posvěceny zákony. Když vezmu jen  kauzy, kterým jsem pomohla na světlo já, prakticky žádný z těch lumpů, o kterých jsem točila, nebyl potrestán. A co je nejabsurdnější? Nikomu z nich nebyl zabaven majetek. Dnes jsou vlastníky velkých majetků a se zlou se potáže ten, kdo by jim připomenul, jak k němu přišli. Je tady prostě obrovská provázanost mezi policií, státními zástupci a soudci. Ono to snad ani jinak být nemůže, když se podíváme třeba na kauzu plzeňských práv. Nikdy nebude došetřena a ti, kteří jsou za ni odpovědní, nebudou nikdy potrestáni. Jak by také mohli být, když máme zákony, které ani neumožňují odebrat jim tituly prokazatelně získané podvodně...
Dlouhá léta jste se věnovala kauzám lehkých topných olejů, diamantům  a dalším. Většina lidí, kteří byli v těchto miliardových únicích namočeni, si žije svůj spokojený život. Čím si to vysvětlujete?
Ptáte se a já se musím ptát stejně. Jak je to možné? Přitom znám odpověď a uvedla jsem ji na začátku našeho rozhovoru. Byly to zákony, jejichž znění přikrylo toto bezostyšné drancování. Na kauzu nadhodnocených kamenů, nazývaných drahokamy, jistě vzpomínají s láskou a  vděkem všichni, kteří je přinášeli k bankovním přepážkám a odnášeli si místo bezcenných šutrů stovky milionů. Někteří z nich dnes vlastní za peníze z těchto obchodů celé bloky domů. Správce konkurzní podstaty Knižního velkoobchodu v Praze místo miliardového majetku měl v konkurzní podstatě odhadem pět kilo bezcenných kamínků a majetek byl obratně vyveden do liberecké firmy, která už předtím podobně – za šutry – získala liberecký pivovar. Mimochodem, vyšetřovací tým v této kauze se jmenoval „Šutr”. A když  začal rozkrývat tuto kauzu, byl jako většina podobných týmů prostě rozpuštěn. Někteří znechucení vyšetřovatelé řady policie na protest opustili, když došli k závěru, že jejich práce slouží jen jako zástěrka pro předstírání, že se v té věci něco šetří. A kauza LTO? Taky přikryto zněním zákonů, které navrhovalo ministerstvo financí.
Takže potrestáni by měli být tvůrci zákonů?
Ano. Potrestáni by měli být především lidé, kteří ty zákony navrhovali, a samozřejmě tehdejší vlády. Právě v těchto kauzách se objevily peníze, s jejichž pomocí docházelo k dalším a dalším podvodům. Na ministerstvu financí se tomu říkalo legální daňové úniky. Zajímavý protimluv, který dokumentuje postoj tehdejších ministerstev k tomu, čeho jsme byli a v důsledku jsme dodnes svědky.
Jste stále velmi činná na Facebooku, kde máte něco přes tři tisíce svých příznivců. Svěřují se vám se svými problémy. Na co si nejčastěji stěžují, co je nejvíc trápí?
Já jsem hodně citlivá na bezmoc a beznaděj, která na mě z  řady komentářů čiší. Lidé vidí, že to, co se kolem nich odehrává, je špatně, že to není zdaleka to, po čem toužili, když šli před dvaadvaceti lety do ulic. Cítí, že byli podvedeni a že bylo jejich touhy po změně k lepšímu krutě zneužito. Vidí kauzy, jako je Promopro, vidí peníze z privatizace Mostecké uhelné, vidí, jak končí lidé, když poukáží na podvody při zadávání veřejných zakázek. Dochází jim většinou, že naše zem je na konci sil a že se začíná sahat do jejich kapes, že jsou to oni, kdo mají znovu zaplnit díry ve státní kase, které ale nezavinili...
Autorkou rozhovoru je  držitelka několika významných novinářských cen, Jana Lorencová, která je známá z investigativních pořadů ČT: Klekánice, Nadoraz, Za zdí a Případ pro reportérku. Celý rozhovor s Janou Lorencovou zveřejnil server
Zvědavec . NETSOCAN k tomu jen dodává, že vlastnictví nezákonně či nemorálně nabytých a občanům fakticky ukradených majetků je zjevně nelegitimní.
(Redakce)

oNETSOCAN MONITOR


Španělské prostitutky vyhlásily bojkot bankéřům
Španělsko patří evropským zemím, které nejvíce zasáhla krize. K aktivistům znepokojeným svou budoucností, a protestujícím proti vládní politice, se přidaly prostitutky z elitních madridských eskort servisů, které odmítly obsluhovat bankovní top manažery, dokud nezačnou poskytovat potřebným rodinám úvěry se sníženými úroky. Mělo to účinek a finančníky to velmi denervovalo. Nejdříve se pokoušeli vydávat za architekty nebo inženýry, ale dámy na to rychle přišly. Někteří zoufalí muži se dokonce obrátili o pomoc na vládu. ( Hlas Ruska , 29. března).

Jak vidno, španělské lehké holky uštědřily tamějším bankéřům těžkou ránu a svým způsobem se postavily po bok aktivistů Okupujte Wall Street. Trochu to připomíná dny po 21. srpnu 1968, kdy pražští zloději vydali prohlášení, že po dobu sovětské okupace nebudou krást. Moc dlouho jim to ale nevydrželo. Ale čekat celých 21 let – takovou oběť od chmatáků snad ani žádat nelze; a okrádat sovětské okupanty zase nebylo tak snadné. Pravděpodobnější ale asi bude verze, že nějaký protisovětský nadšenec si tu zprávu jednoduše vymyslel a pustil do médií; a zlodějové když to slyšeli v rozhlase a v televizi, málem z takových lží omdleli.Vládní reformy jsou šílené a asociální, říká soudkyně ÚS Wagnerová
Ústavní soud se bude znovu zabývat reformními zákony vlády Petra Nečase. Jaký je váš osobní názor na ně, když už se nebudete účastnit jednání o nich?
Eufemisticky řečeno, jsou problematické. Pokud to mám říct otevřeně, tak jsou šílené, asociální, a já nechci žít ve státě, který se chová jako asociál. Tato republika byla v roce 1918 zakládána na humanismu, Masarykova idea říká, že stát žije myšlenkami, z nichž vznikl. A když se dneska podívám, jestli jsou tu aspoň zbytky humanismu? Máme tedy nárok na to, abychom přežívali dál? Sice přeháním, ale to jsou věci, které mě rozčilují, tyto reformy mnoho lidí uvádějí do opravdové bídy, vidíme to dnes a denně. V takto spravovaném státu žít prostě nechci. (Novinky, 12. března).

Tyto „reformy“, pravicových hyen jsou především zločinné. Plánem tohoto zločinu je zjevná snaha, aby zadlužení této země dosáhlo astronomických hodnot a Česká republika byla rozkradena po způsobu Řecka. Prvním krokem který hyeny již dokončují, je finanční odrání bezbranných občanů až na dřeň, při pokračujícím zadlužování a blokování potřebných investic. A ono astronomické zadlužení pak provede levice, která se nejspíše poté dostane k moci, a které nic jiného „nezbyde“; poněvadž na skutečné reformy – které by zamezily daňové úniky, zlikvidovaly korupci a demokratizovaly ekonomiku formou združstevňování, nebudou mít levicoví kariéristé, lehkoživkové, vyžírkové a ideologičtí ignoranti jako vždy odvahu.Sýrie: Západní propaganda – konec hry
Ukázalo se, že zpráva Komise pro lidská práva UNHC z konce roku 2011 byla založena výhradně na popisech svědků zaznamenaných ne v Sýrii, ale v Ženevě. Dále se ukázalo, že samotné hlášení bylo vypracováno ředitelem společnosti financované americkou skupinou, která zastupuje kolektivní zájmy nejmocnějších nadnárodních společností, které naléhaly na změnu režimu v Sýrii... Navzdory tomu, že OSN připouští, že syrští rebelové rovněž páchají „zneužívání“ srovnatelná s „široce rozšířeným systematickým a hrubým porušováním lidských práv zahrnujícím zločiny proti lidskosti“ obvinila z toho OSN syrskou vládu a rebely jen v menším měřítku. Jak je vidět v Libyi, jediným faktorem, který limituje rozsah povstaleckých zvěrstev, je jejich schopnost pohybovat se beztrestně po celé zemi. Jak v Libyi tak i zde by mělo zasáhnout NATO, nebo budou rebelové konsolidovat své pozice a začnou systematicky postupovat na syrské vládní pozice... Pokud je možné, že mezinárodní společenství ospravedlnilo, aby cizí armáda udělala to co se stalo v Sirte, v Lybii, v hustě zalidněném centru města absolutně bez trestu, jak může být kritizován a natož sankcionován ekonomicky nebo vojensky suverénní stát, který se snaží obnovit pořádek ve svém vlastním městě,.. Pomocí lží, krutostí a otevřených válečných zásahů se Západ snaží dokončit svou dávno plánovanou změnu režimů, předtím, než se jejich lstivé válečné zbraně obrátí proti Teheránu. Ale jak se fasáda rozpadá, je za ní vidět, že to dělají jako otevřený akt vojenské agrese, stejně jako Hitlerovští okupanti a ne jako posvátní osvoboditelé. Jejich zločiny, páchané před očima probouzejícího se světa, se budou odrážet v průběhu celé historie. (Tony Cartalucci, Zvědavec, 9. března).

Syrští aktivisté přistiženi při lhaní, syrští rebelové přistiženi při páchání zvěrstev. Proč by měl Západ zasahovat v Sýrii, když se ukazuje, že nejen denní hlášení aktivistů, které je jediným podkladem pro neustále šplhající celkový počet mrtvých, je postaveno na lžích, ale i celé zinscenované rozhovory jsou doplňovány falešnou zákulisní střelbou. Proč by USA, Velká Británie, EU a do západní stáje patřící zastupitelské arabské režimy umožňovaly vyzbrojit syrské rebely, kteří nepochybně provádějí hrůzná zvěrstva? Syrská opozice, stejně jako Libyjská, se vybarvila jako skupina zbabělých, vražedných a jasně nečestných extrémistů. Pro Západ je udržování dalších kontaktů s nimi v přímém rozporu s jejich vlastními národními a mezinárodními zákony. (Tony Cartalucci).Skončíme jako Řecko
povšimněme si, že Řecko... mělo až do roku 2008 včetně - tedy do počátku finanční a ekonomické krize - nižší sociální výdaje než většina států EU. Kde je tedy ten přehnaně štědrý řecký sociální systém, který způsobil tak ohromné řecké zadlužení?... Totéž platí i o řeckých výdajích na zdravotnictví... Ani v celkových výdajích státu nepřevyšuje Řecko další státy unie... Z výše uvedených dat vyplývá, že rétorika o sociálně rozhazovačném Řecku je účelovou smyšlenkou... O co tedy vlastně běží? V roce 1996 nikomu dluhy států nevadily, natož aby se hovořilo o nějaké krizi. V dluzích je v současné době především finanční sektor a jsou to dluhy soukromých bank, které hradí státy ze svých veřejných rozpočtů. Majetek krachujících států, které se pod touto dluhovou zátěží hroutí, skoupí pak majitelé těch samých bank za babku... Bezhlavé ekonomické škrty a opomíjení příjmové stránky rozpočtu nám do budoucna dobrý rating nezajistí – spíše se vydáme řeckou cestou včetně definitivního rozprodeje toho, co ještě zbylo v rukou státu a dalšího propadu do dluhu až ke konečnému státnímu bankrotu.... Také privatizace zbývajícího majetku státu pod taktovkou zahraniční ch lobistů nám žádný prospěch nepřinese. Vždyť pod záminkou rozpočtové odpovědnosti se nám snaží vláda ČR vnutit privatizaci zdravotnického systému a la USA, který je dvojnásobně dražší než naše současné, všem dostupné, státní zdravotnictví o čemž se můžeme přesvědčit ve statistikách Světové banky: Data Světové banky - porovnání výdajů na zdravotnictví ČR, Řecka a USA v roce 2008: Výdaje na zdravotnictví v % HDP... ČR: 7,1... Řecko: 10.1... USA: 15.2... Ptejme se cui bono - kdo na tom všem vydělává a v čím je to tedy zájmu?... A braňme se, přátelé, Řecko je jen první na řadě. (Zvědavec, 8. března).

Vláda rozpočtových hyen samozřejmě hodlá ČR „do Řecka“ zavést, a aby to měla posychrované, vymyslela si v době krize církevní restituce, která nejenom prohloubí díru v rozpočtu, ale ještě část českého výsostného území převede pod správu Vatikánu.Řecko v likvidaci, majetkoví striptéři tančí kolem
Řecko je donuceno prodat 39 letišť, 850 přístavů, železnice, dálnice, čističky odpadních vod, energetické společnosti, banky, obranná společenství, tisíce akrů půdy, kasína a státní loterii... Německo poptává zbytek telekomunikační společnosti OTE, energetické společnosti Solar energy a DEI, Poštovní banku, Aténské letiště, letiště Thessaloniki, ostrovy Heraklion and Mykonos a řeckou poštovní společnost... Francie poptává vodárenskou společnost v Aténách a v Thessaloniki, Aténské letiště, společnost řecké železnice OSE, přístav Thessaloniki, řeckou společnost Petroleum, letiště na Krétě, společnost Aeronautical Systems (výrobce stíhaček a vojenských vrtulníků) a tramvajové sítě... Řecko prodává veřejný majetek bez ohledu na to, zda je či není ziskový. Prodejem státního majetku získá 50 miliard EUR na pokrytí části současného výpomoci od Evropské unie v rozsahu 110 miliard EUR... Cheshire Cat definoval termín "majetkoví striptéři" jako korporátní entity, vystupující jako mezinárodní společnosti, které zjistili, že pokud se rozprodají jednotlivé části země, vytvoří se více zisku, než by se získalo obyčejným obchodem. Majetkoví striptéři jsou nelítostní agenti, kteří k ovládání vlády používají zadluženost státu. (Zvědavec, 7. července 2011).

Až bude v likvidaci ČR, nad jakým českým majetkem budou majetkoví striptéři asi křepčit? Budou žádat Karlštejn, Staroměstskou i Novoměstskou radnici, Týnský chrám a další historické skvosty? Jistě si vezmou Havlovo letiště i státní lesy. Jejich supí pohledy také zálibně ulpí na České poště, železnici, na Temelínu, Slapské, Orlické a Lipenské přehradě a celém ČEZ, atp. Možná nám ze soucitu nechají Pražský hrad, ale to jen proto, aby si úplní pitomci stále mysleli, že jsme suverénním státem.USA se pokoušejí svrhnout Putinovu vládu
Elita z Wall Street a Londýna buduje základy pro ospravedlnění destabilizace Ruska ve velkém... Jak bylo předpovězeno, západní média a „opozice“ v Rusku, financovaná americkým ministerstvem zahraničí, označily jasné vítězství Vladimira Putina za „podvod“. Ve čtvrtek, 1. března (US Media Rigged Ahead of Russian Elections), bylo uvedeno, že západní média „již rozhodla, jak se budou ruské volby odehrávat, kdy tak chtěla v myslích vnímavých diváků vytvořit záminku pro ospravedlnění nepokojů, které USA bezpochyby plánují“... Úvodník AEI v LA Times Putin's Pyrrhic victory jasně uvádí záměr početně nafouknout menšinu pomocí „sociálních médií“ , aby sehrála roli při „změně režimu“. Jestli je ruský bezpečnostní aparát schopný rychle a rozhodně zasáhnout proti cizí mocností financované a řízené vzpouře, a jak daleko jsou Wall Street a Londýn ochotné zajít, jsou jediné dvě zůstávající proměnné, které určí výsledek toho, co bylo od počátku „arabským jarem“ v režii Wall Street-Londýna... Pochopením tohoto procesu, kterým neo-imperialistický Wall Street a Londýn (Empire's Double Edged Sword: Global Military + NGOs) manipulují jak s domácím, tak mezinárodním veřejným míněním prostřednictvím jasně zkompromitovaných médii a sítě podvodných zákeřných NGO a „pro-demokratických opozičních“ hnutí, lze tuto geopolitickou partii odhalit a zmařit... Původním účelem amerického ministerstva zahraničí (US Department of Imperial Expansion) je udržet s cizími zeměmi komunikaci a formální vztahy – ne vnucovat americkou nadvládu po celém světě. Vměšování se a rozvracení suverénní země je válečný akt, a potenciální konflikt, kterým americké elity vyhrožují, že spustí, bude zaplacen Američany, nikoliv korporátním fašisty na Wall Street (Naming Names: Your Real Government) , nebo jejich figurkami ve Washingtonu... Studium a pochopení toho, jak americké ministerstvo zahraničí manipulovalo a destabilizovalo země od Středního východu po Thajsko, a nyní Rusko prostřednictvím ze zahraničí financovaných NGO (BOMBSHELL: US Caught Meddling in Russian Elections!) jako GOLOS, a vlastizrádných opozičních hnutí (US Clumsily Covers Tracks in Russian Sedition) , jako ta, která vede Aleksej Navalnyj, Vladimir Ryžkov a Boris Němcov, je základ. Dobře informovaná populace je vůči hloupé, demagogické a nakonec autodestruktivní manipulaci prováděné zdegenerovanou a nebezpečnou vládnoucí elitou imunní.(Zvědavec, 7. března).

Autorem jako vždy perfektně zdokumentovaného materiálu (US to Attempt Overthrow of Putin Government) je Tony Cartalucci.Polozapomenutá „špinavá válka“ v Argentině v rámci Operace Kondor
Dne 24. března si Argentinci a řada lidí v dalších jihoamerických státech připomněli 36. výročí vojenského převratu, kdy s kývnutím Bílého domu svrhli vládu Isabel Peronové neonacističtí generálové, kteří nato rozpoutali teror proti členům odborů, studentům, novinářům, marxistům a dalším. O sedm let později horor v Argentině skončil s děsivou bilancí několika desítek tisíc usmrcených a zmizelých osob. Odtajněné dokumenty Národního bezpečnostního archivu (USA) ukazují, že tehdejší ministr zahraničí Spojených států Henry Kissinger hledal způsoby, jak vražednou juntu podporovat... Zatímco si neustále připomínáme zločiny nacistického barbarství a totalitního systému, kterému říkáme komunismus, oběti vyspělé západní civilizace jsou jen „unpeople“ (nelidé), jak trefně napsal George Orwell ve svém klasickém díle 1984 , a tito nešťastníci zmizeli a dále mizí  v příslovečné „jámě Pamětnici“. (Britské listy, 30. března).

Autor článku, Daniel Veselý dále mj. připomíná: "Když se v březnu roku 1976 . Když se v březnu roku 1976 dostala argentinská junta násilně k moci, tehdejší ministr zahraničí USA Henry Kissinger nařídil, aby byla argentinským generálům poskytnuta okamžitá americká podpora, přestože byl svými podřízenými varován, že pučisté mohou rozpoutat masivní teror. Dva dny po puči se Kissingerova pravá ruka pro Latinskou Ameriku William Rogers nechala slyšet, že v Argentině „nastane opravdu tvrdá represe a pravděpodobně dojde k velikému krveprolití“. Na první schůzce Kissingerova týmu po vojenském převratu William Rogers prohlásil, že „argentinská armáda zatočí nejen s teroristy, ale i s disidenty z odborů a jejich stranami“. Dokumenty ukazují, jak Kissinger reagoval na puč v Buenos Aires: „Chtěl bych je (generály) povzbudit. Nechci, aby měli pocit, že je Spojené státy nějak obtěžují.“ Ačkoliv Carterova administrativa pokrytecky kritizovala juntu kvůli porušování lidských práv, vojenskou pomoc Argentině úplně nezastavila, pouze ji snížila. „Mezeru na trhu“ zalátal Izrael, který juntě dodával potřebný vojenský materiál. Je vskutku ironií, že Izrael dodával zbraně do rukou neonacistických generálů. Celkově šlo o vojenskou pomoc za miliardu dolarů. Plnou diplomatickou a vojenskou podporu Argentině poskytl v roce 1981 prezident Ronald Reagan... Podle odtajněného kabelogramu Pinochetovy tajné policie DINA zavraždila argentinská tajná policie Battalion 601 od dubna 1976 do července 1978 22 000 osob (celkem bylo za vlády junty v letech 1976 až 1983 zabito 30 000 lidí)... Argentinskou „špinavou válku“ je nutno chápat jako součást státně teroristické kampaně fašistických vlád v Jižní Americe – tzv. Operace Kondor. Tato kampaň vznikla koncem roku 1975 z popudu chilské tajné policie DINA proti domnělé „socialistické a marxistické hrozbě“ v Argentině, Chile, Uruguayi, Paraguayi, Bolívii a Brazílii. Spojené státy poskytovaly nezbytnou pomoc. Na základě tzv. Archives of Terror publikovaných v roce 1992 bylo v průběhu této teroristické války 50 000 lidí usmrceno, dalších 30 000 „zmizeno“ a uvězněno 400 000 osob...


Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 1. dubna ve 12:45 a redakce tímto děkuje autorům za hodnotné příspěvky do březnového čísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN