NETSOCAN
Číslo 4-5 -- DUBEN - KVĚTEN 2015 --- Ročník XIV.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Podporuje europarlament bezpráví?
Dokumenty
AKTUALITY
o Operace Nemyslitelné - Unthinkable
o Ing. Josef Vít
o Druhá světová válka trochu jinak
o Ing. Josef Vít
GLOSY
o Vládnou nám politické a morální trosky?
o František Stočes
ČLÁNKY
o Proč velká část světa považuje USA za nacisty 21. století
o Ing. Josef Vít
Družstevnictví
o Proletáři na celém světě se spojují a přebírají do svého vlastnictví továrny
o Překlad: František Stočes
Zahraničí
o Agent CIA v penzi se na smrtelné posteli přiznává: "Zabil jsem Marylin Monroe!"
o Překlad frs
NETSOCAN MONITOR
o Rothschild, Soros... Bývalý policejní prezident jmenuje, kdo všechno se prý motá kolem ukrajinské vlády...
o Lavrov: Absurdní, že ti, co zrežírovali Kosovo, nám vyčítají Krym!
o Média: Jaceňuk přiznal genocidu obyvatel Donbasu
o Pan Ki-mun nevěřil svým očím ...Putin získal lásku svého lidu
o CIA v arabském jaru selhala, přiznal její bývalý šéf
o ...USA založené na zednářství se chovají se jako bolševici. Šíří satanskou totalitu...
o Jsme ve válce: Její původci a vůdci proto požadují od protektorátů absolutní loajalitu...
o Reader´s Digest
o
o
o
o

Podporuje europarlament bezpráví?

To nechutné divadlo, kdy poslanci Evropského parlamentu, kteří vlastně žádný plnohodnotný parlament nepředstavují (nemají zákonodárnou iniciativu), žádají pokorně Evropskou komisi (nikým nevolenou) o stanovení kvót pro přijímání uprchlíků, to mi z mysli nesejde. Poslanci svorně pravili: zničte třeba Evropu, ale zanechte nám naše materiální pohodlí a 30 stříbrných.

Vyžadujme proto, aby naše vládní reprezentace jasně pojmenovala viníky, kteří rozbili jakžtakž fungující státy. V případě africké migrace přece víme, kdo bombardováním zničil Libyi a otevřel koridor až do subsaharské Afriky. Bez stanovení této odpovědnosti nelze vést diskusi o spravedlivém řešení problému. Spontánní migrace z jihu, jihovýchodu i východu budeme mít až nad hlavu. Proč máme nést odpovědnost za brutální prosazování cizích zájmů a starou koloniální politiku, a to ještě direktivně jako otroci?

A na závěr. Pokud potřebujeme doplnit pracovní sílu a nechceme rozvrátit českou společnost, jsou zde národy kulturně, jazykově a nábožensky bližší. Organizace napojené na státní, evropské či další penězovody budou říkat něco jiného, ale podle toho je třeba také zvažovat důvěryhodnost jejich argumentace.

Uvedený citát je výňatkem z rozhovoru bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného pro server PARLAMENTNÍ LISTY.CZ, který vyšel 21. května pod názvem Rothschild, Soros... . Bývalý policejní prezident jmenuje, kdo všechno se prý motá kolem ukrajinské vlády. A přidal něco o vyvolených německých povalečích. . Vlastní titulek a tučný tisk Netsocan.


(Redakce)oNETSOCAN MONITOR


Rothschild, Soros... Bývalý policejní prezident jmenuje, kdo všechno se prý motá kolem ukrajinské vlády. A přidal něco o vyvolených německých povalečích
Máte dlouhodobé kontakty na Ukrajině a k tamní situaci jste se už opakovaně vyjadřoval. Nicméně jak to vidíte dnes? Jaké posuny na Ukrajině pozorujete, a jdou podle vás správným směrem? Co ekonomická situace a její výhled do budoucna?
Žádné dobré posuny nevidím. Ukrajinci i nadále střílejí na Ukrajince, nedodržují se minské dohody a země je v ekonomickém rozvalu. Přitom ministryní financí je občanka USA Natálie Jarešková (bývalá zaměstnankyně americké ambasády) a předsedou Konzultační mezinárodní rady pro reformy na Ukrajině je bývalý prezident Gruzie Michail Saakašvili, tedy nepochybně „mezinárodní odborníci“... Rothschild skupuje ukrajinský dluh a Soros a Monsanto se těší na ukrajinskou černozem a suroviny za babku. Němci nejsou v tomto smyslu také pozadu, a tak není divu, že i v samotném Německu se vynořil skandál, že jedna z největších světových nadací Konrad Adenauer Stiftung (CDU) podporuje ultranacionální síly... Ochota účastnit se občanské války klesá na minimum a naprostá většina mladých mužů odmítá vojenskou službu na východě. Jedni utíkají na Západ, druzí do Ruska. S velkou vehemencí jsou rekrutováni vysokoškolští studenti a působí to téměř jako snaha o vyhubení a vyhnání vzdělaných lidí. Však také především oni hledají za každou cenu cestu za schengenské hranice.
Zajímavá především byla schůzka ministrů zahraničí Ruska a USA v Soči, Sergeje Lavrova a Johna Kerryho, který se velmi překvapivě rozhodl kritizovat ukrajinského prezidenta Porošenka, za nímž dosud Američané plně stáli. Jak to máme vnímat? Lze díky tomu očekávat nějaké zajímavé změny?
To je nejpozitivnější zpráva za posledních několik měsíců. Signalizuje, že si i americké politické špičky uvědomují, že v přípravách na zničující válku se zašlo příliš daleko... Co teď? Napětí by se dalo krájet. Kerry jede do Soči a cosi domluví. Viditelným výsledkem jsou veřejná kritika prezidenta Porošenka, důraz na dodržování minských dohod a Kerryho výrok, že „Krym není téma“. Je to zjevný ústupek, ale dohoda vyžaduje kompromis z obou stran. Pokračování zatím neznáme. Ale jest neoddiskutovatelným faktem, že ministr zahraničí USA měl potřebu dojet na půdu masivně pomlouvaného Ruska a po jednání udělat gesto. To patří k diplomacii...
Pokud byste měl na základě dostupných zdrojů zhodnotit osobnost Vladimira Putina, jak by si podle vás stál? Kdo vůbec Putin je?...
Vladimir Putin je nesporně mimořádně talentovaný politik. To svým zájmem potvrzují především sami jeho političtí protivníci ve světě. V rámci možností převedl svou zemi do nové reality a učinil tak stylem a rychlostí, která zaskočila i ostřílené stratégy z CFR (washingtonská Rada pro zahraniční vztahy). Obklopil se schopnými lidmi a v tom by mu jistě mnoho evropských vlád, i ta zaoceánská, mohly závidět... Zvenku je ještě vidět, že byl důstojníkem KGB. Na to jsme v ČR zvláště alergičtí. Napadlo nás však někdy, že americký prezident George H. W. Bush byl původně přímo ředitelem CIA? Napadlo nás, že bývalý ředitel CIA R. James Woolsey osobně dohlížel na své ovečky na Fóru 2000? Putinova minulost je známá, ale minulost tisíců převerbovaných důstojníků a agentů tajných služeb v postkomunistické Evropě?... Informace o Putinově soukromí nemám a nepotřebuji mít. Nezrazuje vlastní zem a viditelně za ni bojuje... Potlačování svobody slova v Rusku je problémem ruským, stejně jako u nás je potlačování svobody slova problémem českým. Odkud bereme právo stále někoho v zahraničí kontrolovat? Máme snad svých problémů dost. Stačí pohlédnout na česká veřejnoprávní média a tzv. mainstream. Nesvobody tam nalezneme hromady... ( . PARLAMENTNÍ LISTY.CZ , 21. května).
Lavrov: Absurdní, že ti, co zrežírovali Kosovo, nám vyčítají Krym!
„V důsledku převratu, opírajícího se o Washington a Brusel v únoru loňského roku v Kyjevě, se chopili moci ozbrojení ultranacionalisti, jejichž akce vrhly zemi na pokraj rozkolu, rozpoutali krvavou občanskou válku," řekl šéf ruského ministerstva zahraničí... „V této souvislosti, populace Krymu, v plném souladu s mezinárodním právem - jedním ze základních principů rovnosti a jpráva na sebeurčení národů, zakotvené v článku 1 Charty OSN, a článku 1 Mezinárodního paktu o občanských a politických právech, článku 1 Mezinárodního paktu o hospodářských, sociálních a kulturních právech a mnoha dalších mezinárodních autoritativních dokumentů - hlasovala v referendu pro nezávislost na Ukrajině a pro sjednocení s Ruskem," obhajoval odtržení Krymu Lavrov... Také, když už mluvíme o Kosovu, Lavrov upozornil, že Rusko varovalo před nastavení precedentu zavedením mezinárodního modelu využitelnosti vyhlášení nezávislosti určitých území. Podle něj Ruská federace poukázala na to, že západní aliance v čele s USA široce používají dvojí standardy a porušování základních principů mezinárodního práva. (první zprávy.cz, 17. května).

Nestor ústavního práva Zdeněk Jičínský o Ukrajině: Nelegitimní vláda, fašisté v parlamentu. A s Krymem je to úplně jinak...
Evropská unie mluví velmi kriticky o porušení mezinárodního práva, o anexi Krymu, o porušení suverenity Ukrajiny tím, že se její část oddělila. Dle Jičínského se však zapomíná, že tomu předcházelo svržení prezidenta Viktora Janukovyče a protiústavní puč, po kterém neexistovala žádná legitimní vláda. „Jestliže se v této mimořádné situaci část občanů rozhodla uspořádat referendum, musím to brát v tomto kontextu a ne to vytrhovat ze souvislostí. A i vláda, která pak vznikla po volbách, včetně prezidenta, vznikla v atmosféře, ve které k demokratickému charakteru asi mnohé chybělo. (PARLAMENTNÍ LISTY, 15. května).Média: Jaceňuk přiznal genocidu obyvatel Donbasu
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk, který je na návštěvě v Paříži, nepřímo přiznal kyjevskou politiku genocidy vůči obyvatelům Donbasu, píší francouzské noviny AgoraVox... Jeden z novinářů položil ukrajinskému politikovi následující otázku: „Kdy zastavíte genocidu na Donbasu?" Slovo genocida nevyvedlo Jaceňuka z míry, a když odpovídal na otázku, prohlásil: „Až Putin odejde, až splní své závazky vyplývající z minské dohody, až přestane porušovat mezinárodní zákon a až Rusko poženou před soud."... Tak ukrajinský premiér přiznal, aniž by si to zřejmě přál, genocidu obyvatel Donbasu ukrajinskými úřady, zdůrazňuje francouzský list. (SPUTNIK, 15. května).
Pan Ki-mun nevěřil svým očím ...Putin získal lásku svého lidu
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun, který se zúčastnil oslav věnovaných Dni vítězství v Moskvě, řekl o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi, že si jako prezident získal lásku svého lidu. Reagoval tak na pochod Nesmrtelné legie, která po přehlídce pochodovala městem, kdy se odhaduje účast na více jak půl milionů účastníků. Informuje agentura RIA Novosti. V čele pochodu šel sám Vladimir Vladimirovič... Generální tajemník OSN z toho byl zmaten, příznivce Putina prvně považoval, za demonstranty proti Putinovi, tak jak nás Američané krmí svými výmysly. „Po přehlídce jsem viděl v ulicích stovky tisíc lidí. Nejdřív jsem si myslel, že demonstrují proti vládě. Ale pak jsem viděl, jak Vaši vládu vítají, jak jsou hrdí,“ řekl Pan Ki-mun Putinovi.... Včerejší zážitek generálního tajemníka OSN jasně dokazuje, kolik iniciativy, lží a peněz Spojené státy investují do propagandy, když ani nejvyšší představitel na planetě neví, co je pravda a co je lež. „Opravdu si myslím, si zaslouží všechnu tuto lásku lidí,“ řekl generální tajemník OSN o Vladimiru Vladimiroviči Putinovi. ( ZE SVĚTA , 10. května).
CIA v arabském jaru selhala, přiznal její bývalý šéf
V knize o boji s terorismem, jejíž výtisk získal s předstihem list The Washington Post, to přiznal exředitel tajné služby CIA Michael Morrell... Morrellovo hodnocení tím jde zásadně za rámec dosavadních vyjádření činitelů amerických zpravodajských služeb, kteří maximálně připouštějí, že nástup revolty „nezachytili“... Morrell v knize vzpomíná, jak se stal prostředníkem mezi Bílým domem a šéfem Mubarakovy tajné služby Umarem Sulejmanem, jenž údajně žádal pokyny z USA... Morrell měl dříve na starosti denní zpravodajský briefing pro prezidenta George W. Bushe a sděloval mu i první kusé informace při útoku 11. září 2001, jemuž CIA nedokázala zabránit... V knize se omluvil tehdejšímu šéfovi diplomacie Colinu Powelovi za chybné podklady o iráckých masových zbraních, s nimiž ho vybavili do Rady bezpečnosti. Žádné se po invazi 2003 nenašly. Obvinil naopak Bushova viceprezidenta Dicka Cheneyho z toho, že při hledání důvodů pro Saddámovo svržení naléhal na CIA, aby našla jeho spojení s al-Kajdá, které ale neexistovalo. (Novinky, 8. května).

Takové přiznání je krásné, i když Morrell přichází s křížkem po funuse. Nicméně USA v Iráku přímo či nepřímo usmrtily asi 1 milion lidí a způsobily zde obrovské materiální škody. USA zde evidentně spáchaly válečné zločiny a nikdo nenese odpovědnost ani za ony oběti, ani za ony materiální škody. Jak je možné, že to nevadí OSN? Jediné osobnosti, které si zaslouží úctu jsou členové malaysijského tribunálu (Kuala Lumpur War Crimes Commission - KLWCC), vedeného malaysijským expreniérem Mohamedem Mahathirem, který uznal Bushe a Blaira vinnými ze zločinu proti míru a z válečných zločinů. Rozsudek byl vynesen 22. listopadu 2011, v den výročí zavraždění amerického prezidenta J. Kennedyho, a nálezy o vině byly doručeny Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu. Viz např. Kuala Lumpur tribunal: Bush and Blair guilty Západní elity, zejména s právním vzděláním, by se měly stydět! Včetně těch v ČSSD!Významný ruský pravičák blízký patriarchovi: USA založené na zednářství se chovají se jako bolševici. Šíří satanskou totalitu a nadvládu nad světem. Ale Putin...
Víme, že duchovním otcem Obamy či Hillary Clintonové je Saul D. Alinsky. Hillary Clintonová mu dedikovala svou dizertační práci. Hlavní prací Alinského je Rules for Radicals (Pravidla pro radikály), což jsou instrukce, jak vyvolat revoluci v Americe postupně v jednotlivých kauzách, a tato kniha je ukázkou ultralevicové marxistické mentality. Saul D. Alinsky dedikoval tuto svou hlavní knihu Luciferovi, který byl podle něho prvním úspěšným revolucionářem, který svrhl opresivní režim Boha a vybojoval si své vlastní království. Toto je revoluční mentalita. V lidské historii vidíme dva spolu bojující projekty, pozitivní a negativní, které můžete nazvat církví a anticírkví či civilizací a anticivilizací. Ten souboj má v průběhu historie různé podoby a formy. Nyní vidíme, že obrana rodinných hodnot je poslední obrannou linií pro křesťany na celém světě. Víme, že ve Francii miliony lidí pochodovaly proti uzákonění stejnopohlavních manželství či adopci dětí homosexuály.... My v Rusku doufáme, že naši bratři a sestry na Západě využijí návrat ke zdravému rozumu, dokonce i když nebudou argumentovat křesťanskými hodnotami. Tady už nejde jenom o křesťanství, ale o přežití zdravého rozumu a jde o budoucnost dětí. A určitě existuje řada lidí, kteří nejsou křesťany, ale milují své děti, svou rodinu a svou vlast. Homosexuální styl života není zdravý životní styl a minorita by neměla diktovat většině svůj způsob života. Takže na Západě by měly být restaurovány opravdová svoboda a demokracie a vláda zdravého rozumu. Nyní vidíme mnoho restrikcí svobody projevu politickou korektností a netoleranci. ...věřím, že my v Rusku i lidé ve střední Evropě mají jakousi imunitu, protože už něco takového zažili. Lidé, kteří zažili komunismus, si mohou lépe povšimnout nového typu měkčího totalitarismu a toho, že zde je snaha zavádět nový typ totalitárních ideologií ve stylu toho, že dítě patří státu, je omezována svoboda projevu, je rozbíjena rodina a národní komunita a podobně. Proto jsou podle mě Češi, Slováci, Poláci, Chorvati, Maďaři nadějí pro celou Evropu pro podporu a obranu tradičních rodinných hodnot. Myslím, že v této části Evropy se více zachoval zdravý selský rozum. Měli bychom pomáhat našim bratrům a sestrám na Západě, aby se vrátili k normálnosti a zdravému rozumu. (Parlamentní listy.cz, 25. dubna).
Jsme ve válce: Její původci a vůdci proto požadují od protektorátů absolutní loajalitu. Pravici i levici ovládají havlisté. Slušní lidé spolu musí mluvit. Má to ale hranice – říci ďáblovi NE!
„Jsme ve válce. Válka začala a to, že nemá atributy, které známe z dokumentárních filmů, že nám třeba zatím nepadají na hlavy bomby a nelétají rakety, neznamená, že neprobíhá. To se děje kousíček od našich hranic v takové zvláštní zkoušce na Ukrajině, ale ani to není pravá válka. To je stále jen vzpomínka na staré války. Válka, která začíná a kterou už žijeme, aniž si to mnozí uvědomují, to bude ta pravá válka. Zatím probíhá v poněkud pootočené realitě, ale její důsledky budeme žnout a prožívat všichni,“ prohlásil Hájek... Zatímco v době před ukrajinskou krizí spory mezi USA a EU, popřípadě jednotlivými evropskými protektoráty, byly spíše formálním škádlením, takže se napohled nedělo nic dramatického, od jistého okamžiku vyžadují především Spojené státy nekompromisní poslušnost. Předstírání suverenity států - spojenců skončilo: „Jsme-li ve válce znamená to, že ten, kdo tuto válku vede a řídí, vyžaduje absolutní loajalitu.“ ( Protiproud, 23. říjma 2014)
Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky včetně jiných materiálů poukazujících na zajímavé politické i jiné souvislosti


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 3. června v 15:08. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN