NETSOCAN
Číslo 4 --DUBEN 2007---Ročník VI.
Komunisté připravují ozbrojenou revoluci

ooo Investigativní reportéři České Televize odhalili spiknutí, které připravují naši komunisté. V pořadu "Reportéři ČT - kauzy, příběhy a rozhovory" nám předvedli, jak se dělá investigativní novinařina v Čechách.
ooo V pořadu použili záznamy z různých vystoupení předních funkcionářů komunistické strany pánů Filipa a Dolejše. Jednotlivé šoty uvedli sugestivními otázkami moderátora, ve kterých se ptali, jak komunisté připravují ozbrojenou revoluci. Vůbec jim nevadilo, že otázka byla vkomponovaná a jakoby odpověď byla součástí projevu úplně jindy a jinde. Ale účelu bylo dosaženo. Méně inteligentní diváci slyšeli to, co Reportéři chtěli, aby slyšeli. Komunisté připravují ozbrojený puč a klidně to přiznají do televize.
ooo Celý pořad byl založen na dvou aspektech. Naši investigativci našli v dokumentech KSČM x-krát (číslo už nevím) slovo revoluce. A v jednom dokumentu objevili větu, že by se mohlo stát, že chudí se začnou ozbrojovat. V tom spatřovali přípravu ozbrojené revoluce a strašili nás návratem komunismu. Moderátor kladl sugestivní patetické otázky a k tomu přilepil výňatek z projevu předsedy KSČM pana Filipa. A důkaz je na světě. Zatím chyběl návod, co s tím. Zakázat komunistickou stranu? Nebo postřílet komunisty? To ještě není rozhodnuto, ale určitě brzy bude a nás budou informovat.
ooo Novináři a redaktoři ČT žijí ve svém vlastním světě, který si vytvořili a jakékoli jiné názory nepřipouští. Možná to ani nejsou jejich názory, ale musí tak psát a říkat, jinak by ztratili práci.
ooo Základem jejich ideologie je neoliberalismus prosazovaný prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu a Světovou bankou. To jsou hlavní páky, kterými Spojené státy ovládají svět. A všechno jiné od ďábla jest. Tito lidé si nikdy nepřipustí myšlenku, že např. odmítnutí Evropské ústavy ve Francii a v Nizozemsku bylo v podstatě odmítnutí neoliberalistické ideologie povýšené ústavou na zákon. Oni jsou s "profesorem" Fukuyamou přesvědčeni o konci historie. Nástupem neoliberalismu skončil vývoj lidské společnosti a odteď na věčné časy tu budeme spokojeně žít. Všichni šťouralové musí zmizet i s jejich myšlenkami na spravedlivější společnost. Ideál spravedlivé společnosti je ten náš a žádný jiný.
ooo Protože komunisté jsou jedinou stranou odmítající neoliberalismus, jsou trnem v oku našich sdělovacích prostředků. A proti nim se musí bojovat - třeba pomocí podvodů a demagogie. Účel světí prostředky a v takovém svatém boji je dovoleno vše.
ooo Redaktoři ČT nejsou schopni zřejmě svobodně uvažovat. Pokud by svobodně uvažovali, museli by připustit, že ne všichni lidé jsou dnes spokojeni, museli by připustit možnost změny společenského systému. A takovou změnu přináší revoluce. Revoluce není sprosté slovo. Taková revoluce může být ozbrojená, ale také třeba sametová. To přináší život. A život nám nepřináší nic pozitivního. Jenom pan Topolánek si může myslet, že jeho "reformy" uvedou lidi do nadšení. Že se už nemohou dočkat, až budou platit u doktora, školné, až se budou pojišťovat u soukromých pojišťoven na důchod a jiné podobné vymoženosti. Co budou lidé dělat, až si uvědomí, že jediným cílem takových "reforem" je přesun peněz z kapes chudých do kapes superbohatých?
ooo Myslet si, že lidé vydrží všechno bez odporu je naivní. Potom myšlenka, že se lidé začnou ozbrojovat, není zas tak daleko od věci. V tomto ohledu není na myšlenkách komunistů nic, co by bylo nutno pranýřovat ve vykonstruovaném pořadu a strašit lidi.
ooo Redaktoři ČT by si místo toho mohli prostudovat analýzu britského ministerstva obrany, které se připravuje na věci příští. Britští generálové nejsou optimističtí jako naši redaktoři. V budoucnosti vidí problémy na rostoucích rozdílech mezi střední vrstvou a superbohatými na jedné straně a městskými chudými na druhé straně. Tato nerovnost bude ohrožovat sociální pořádek. "Světové střední vrstvy se pravděpodobně sjednotí, aby byly schopny ovlivňovat nadnárodní procesy ve svém vlastním třídním zájmu." Zřejmě dojde v důsledku nerovnosti na světě k oživení marxismu. Střední vrstvy se zřejmě stanou revoluční třídou a převezmou roli, kterou Marx viděl u proletariátu. (fujtajbl - co si to ti hloupí generálové myslí??) To není popření Marxe, ale fakt, že ti nejchudší už rezignují na svou situaci a tak je tady ta střední třída, která ještě může ztratit své okovy. Budou to střední vrstvy, které převezmou roli Marxova proletariátu. To bude ta sociální revoluce, které se naši redaktoři tak bojí. Bojí se, že naši komunisté by mohli stát v jejím čele. No - nevím, ale ODS ani lidovci to nebudou.
ooo Ne nepodstatnou součástí zprávy je téma zhoršující se kvality zpravodajství a tlak na novináře, aby zveřejňovali informace (rozuměj vhodné, dodané PR agenturami) na úkor faktů.
ooo Naše Česká televize je v tom mistrem už dnes.

Ing. Josef Vít
1. května 2007

NETSOCAN