NETSOCAN
Číslo 4 --DUBEN 2011 ---Ročník X.
Z bojiště o veřejný prostor...

Firma se rozhodla zprivatizovat veřejný prostor... ta hrůza. Co si to ty Věci veřejné dovolují?

Tato a podobná slova slyšíme ze všech stran. Bárta je zloduch! křičí známé mafiánské firmy z Parlamentu. Premiér vlády najednou nemůže pokračovat s těmi, které si před téměř rokem vybral jako vhodné pro koaliční partnery pro své vládnutí. Přitom Petr Nečas pochází ze Zlínského kraje. Z rodiště a působiště zdejšího historického velikána, který svoji firmu nechal splynou s městem, také veřejným prostorem, a kromě šéfa jsme tu měli i starostu v jedné osobě. Nebýt tragického úmrtí tak Tomáš Baťa a jeho impérium splynuly se státem.

Následky vykradení veřejného prostoru si lidé pamatují dodnes. Privatizátor Tomáš Baťa např. odkoupil zlínský zámek i s parkem, nechal zbourat zeď, aby park otevřel občanům. Pryč s takovými privatizátory!

Jsou krádeže a zlodějny různého druhu. Jednou z nejobludnějších byla výstavba dálnice za cenu, která byla až dvojnásobná proti okolním státům. Odchodem Víta Bárty se možná všechno brzy vrátí do starých časů. K nečasům. Hlavně, že jsme si zachránili veřejný prostor!


Mgr. Miloslav Štěrba, Zlín
17. dubna

NETSOCAN