NETSOCAN
Číslo 4 -- DUBEN 2013 --- Ročník XII.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Pryč s tyrany a zrádci všemi!
ČSSD
o Výsledky posledního sjezdu ČSSD nejsou legitimní!
o Josef Vacula
AKTUALITY
o Finanční válka banksterů o ekonomickou světovládu vrcholí
o FRS
o Hitler vyhrál válku
o Ing. Josef Vít
GLOSY
o Totalita
o Ing. Josef Vít
ANALÝZY
o Evropská unie - historie
o Ing. Josef Vít
ČLÁNKY
o Terorismus
o Ing. Josef Vít
Družstevnictví
o Organizační setkání k tématu kulatého stolu k družstevnictví
o FRS
Zahraničí
o Kyperští, evropští a světoví banksteři jako zrůdná internacionála
o frs
NETSOCAN MONITOR
o Lidstvo nechápe vlastní hrozby...
o Norsko pozná, co to je ruská okupace
o Volby na Islandu vyhrála pravice, která zavinila kolaps bank
o Merkel Evropě: „Připravte se na postoupení své suverenity“
o Na záchranu Kypru je potřeba mnohem více peněz
o Prozrazená data z daňových rájů: V tomto skandálu je něco shnilého
o ...Kdo v České republice vlastně páchá velezradu?
o Reader´s Digest
o Prozrazená data z daňových rájů: V tomto skandálu je něco shnilého
o
o
o
Pryč s tyrany a zrádci všemi!

o Toto jsou úvodní slova sociálně demokratické hymny
Rudý prapor , která se zpívala na sjezdech ČSSD až do jejího pohlcení komunisty po roce 1948. Dnešní ČSSD, přestože je v europarlamentu členkou PES (frakce evropských socialistů), má ke své hymně i k rudé barvě pestrý vztah, počínající chováním mrtvého brouka a končící hovězím pohledem býka na muletu při koridě... Nu a slovo socialismus, viz Programové cíle (Článek 2 Stanov ČSSD), se v základním dokumentu této partaje vůbec nevyskytuje.
o Problémem tudíž je, že oni tyrani i zrádcové mohou být dokonce vůdci sociálně demokratických (socialistických) „elit“. Důkazy? Expředseda britských socialistů, dnes multimiliardář Tony Blair , naplnil dokonce skutkovou podstatu válečných zločinů! Na Islandu socdem prohrála volby s pravicovou stranou, která způsobila krach islandských bank. V Řecku či ve Španělsku vyhánějí zoufalí voličové sociální demokraty z vlád stejně jako pravicové padouchy. Otázka tudíž zní: Pryč se kterými tyrany a zrádci všemi?
o Sociálně demokratické tyrany a zrádce produkuje samotný partajní systém, který členy fakticky chápe jako nesvéprávné mužiky, neschopné rozhodovat o osobních, stranických i společenských prioritách. Důkazem absence skutečné demokracie (a současně existence specifické formy tyranie) je znění stanov ČSSD.
o Podle Stanov ČSSD sice např. musí být svolán mimořádný sjezd, požádají-li o to alespoň 3/5 krajských či okresních organizací, ale klíč pro skladbu delegátů stanovuje ústřední výkonný výbor. Ve stanovách (čl. 38) vnitrostranické referendum jako prvek skutečné vnitrostranické demokracie sice existuje, ovšem v pojetí starosty pravé Potěmkinovy vesnice: /1/ Před přijetím usnesení ústředních orgánů ČSSD v závažných politických otázkách může ÚVV vyhlásit vnitrostranické referendum. Podobně báťuškovské pojetí má i Čl. 43 Přímá volby předsedy ČSSD: /1/ ÚVV může rozhodnout o tom, že předsedu ČSSD zvolí v přímé a tajné volbě členové ČSSD... Navíc dle /2/ Kandidáty na předsedu ČSSD mohou navrhovat KVV, ÚVV a Předsednictvo ČSSD. Socdem báťuškové zadlužené partaje samozřejmě blokují i tradiční demokracii realizovanou formou horizontální diskuse na stránkách stranického tisku.
o To vše jsou skutečnosti vysvětlující zrození sociálně demokratických tyranů a zrádců a zdůvodňující, proč se nejvyšším báťuškou ČSSD může stát mladý, nevzdělaný, neschopný a potom zázračně v magnáta obrácený kariérista, nebo proč vůdcem britských socialistů byl prolhaný válečný zločinec. Odtud lze pochopit i to, proč zastupitelská demokracie zkorumpovaných stran učinila vůdcem sovětských bolševiků polomrtvého Černěnka a v československé variaci bezmocného Urbánka.
o Problémem politických stran, poskytujících koryta i určitou politickou moc je, že jsou zcela neschopné eliminovat kariéristy a navíc i agens nejrůznějších zájmových subjektů, jejichž zájmy mohou být zcela nelegitimní, nelegální, asociální, vlastizrádné i skutečné zločinné.
o ČSSD tak vystupuje nejen jako služebníček tyranů, ale současně i v roli zrádce. Polistopadová ČSSD především zradila elementární vizi sociálně demokratického programu, kterou je odstranění kapitalismu a jeho nahrazení socialismem evoluční cestou (na rozdíl od revolučního, násilného pojetí bolševiků). Socialistickým ekonomickým subjektem a socializací bylo pro sociální demokraty od počátku družstvo a združstevňování (na rozdíl od státního podniku a zestátněné ekonomiky v pojetí bolševiků).
o Zatímco v původní sociální demokracii byla drtivá většina socialistů hodlajících změnit svět (plus pár agentů či provokatérů tajné Ck. policie) pro dnešní ČSSD je slovo socialismus karikaturou jeho původního smyslu a její zrádné elity (výjimky potvrzují pravidlo) hodlají měnit k lepšímu jen vlastní konta, a pokud nejsou rovnou služebníky novodobých tyranů, pak alespoň jejich užitečnými idioty.
o Za novodobou tyranii lze označit samovládu bank a korporací. K těmto tyranům má ČSSD téměř vlídný vztah a tato náklonnost je oboustranná, viz mj. angažmá jejích exministrů financí. Z nynější socdem elity se o tyranii bank a korporací nevlídně zmínil pouze jediný, když 30. března 2012 ve svém blogu Krize a odvaha mj. napsal: „Vítězové dneška jsou jednoznačně banky, ale i pojišťovny či monopolní a oligopolní společnosti, které si ochočily vlády... Politici jsou jen dočasné figurky, které média veřejnosti předhazují jako ty, kteří za vše mohou. Mohou za to, že skutečné strůjce problémů kryjí a pomáhají jim k čím dál vyšším ziskům.“
o Autor blogu se jmenuje David Rath. Měl údajně v krabici od vína 7 miliony sice korun a tak jako sociálně demokratický poslanec tráví již téměř rok za mřížemi vazební věznice... Zatímco zlodějští služebníci oligarchů se při pohledu na svá konta smíchy popadají za břicha, pro všechny podezřele movité členy socdem „elity“ je to vskutku výstražný příklad!
o Jak vidno, úvod sociálně demokratické hymny – Pryč s tyrany a zrádci všemi! – je právě dnes vysoce aktuální...
(Redakce)

oNETSOCAN MONITOR


Lidstvo nechápe vlastní hrozby, tohle může být naše poslední století, soudí vědci
O snowboardingu vyšlo vloni více vědeckých článků než o možnosti vyhynutí lidí, upozorňuje server BBC. Přitom rozvoj technologií, ať již jde o genetiku, nanotechnologie nebo umělou inteligenci vytvářejí podmínky pro spuštění řetězové reakce nezamýšlených důsledků, která může vést k vyhynutí lidstva. Je to mnohem pravděpodobnější než dopad asteroidu, upozorňují odborníci z řady oborů z celého světa, kteří v rámci oxfordského Institutu budoucnosti lidstva zkoumají největší hrozby... Připravili studii "Existenciální riziko jako globální priorita" a zdůrazňují, že politici by měli věnovat pozornost skutečným rizikům. "V sázce nemůže být více. Pokud to nezvládneme, mohlo by to být poslední století lidstva," říká ředitel ústavu Nick Bostrom. (Novinky, 30. dubna).

Zatímco 99 procent druhů, které kdy na Zemi existovaly, už vyhynuly, lidé jako druh přečkali tisíce let epidemií, hladomorů, ničivých válek, zemětřesení a klimatických změn. Vědci se domnívají, že lidstvo by přežilo i jadernou válku a další hrozby, které v minulosti vedly k vyhynutí většiny druhů, jako je dopad velkého asteroidu nebo supervulkanická aktivita, považují za velmi nepravděpodobné... Bostrom upozorňuje, že stále méně předvídatelnými se stávají experimenty na poli syntetické biologie, nanotechnologie a umělé inteligence, které lidstvo sice rozvíjí v dobré víře, ale které se mohou vymknout kontrole. Článek dále uvádí: „Už dnes se v laboratořích objevují primitivní stroje velikosti molekul, které fungují na atomární úrovni. Genetici a biologové produkují upravené mikroorganismy k plnění specifických úkolů v medicíně nebo průmyslu, ale mohou se z nich stát i nebezpečné zbraně. A pokud jde o umělou inteligenci, tak nedávno zveřejněné video, kde robot schopný učení s klidem říká, že by se na lidi chodil dívat do zoo, zní zatím jako humorné varování, ale…“ Otázkou ale je, zda jako daleko větší a realističtější hrozba, než je ztráta kontroly takových pokusů, nehrozí zneužití těchto technologií válečnými zločinci.Norsko pozná, co to je ruská okupace
Norská televize NRK odvysílá desetidílný politický thriller Occupied (Okupovaní) o obsazení Norska Ruskem. Píše o tom portál Deadline... Děj seriálu spočívá v tom, že v nedaleké budoucnosti se ruské úřady rozhodnou okupovat Norsko, aby monopolizovaly trh s ropou. V deseti dílech bude ukázán život obyčejných Norů v okupované zemi... Autorem scénáře je známý norský autor detektivek Jo Nesbo. Natáčení seriálu začne v roce 2014, premiéra pak bude v roce 2015. (Hlas Ruska, 29. dubna).

Při přečtení takové novinky si lze pouze povzdechnout: „Ach, Jó..“ Na první pohled to vypadá, jako že Jo Nesbo blbne na kvadrát. Ale jemu se takové blbnutí asi finančně vyplatí. Vždyť může očekávat, že při premiéře v prvních řadách, alespoň pomyslně, zasednou Rothschildové, Rockefellerové a další movití milovníci kvalitní kultury. Ale logiku to jeho blbnutí na kvadrát má: Vždyť poté, co Rusko napadli Napoleon s Hitlerem se dá realisticky očekávat, že Rusové, ze strachu před dalším útokem, tentokráte šílenců z Evropské unie, takticky obsadí Norsko. Ach Jó..Volby na Islandu vyhrála pravice, která zavinila kolaps bank
Volby na Islandu s přehledem vyhrály opoziční pravicové strany, které zemi před pěti lety přivedly k hospodářskému kolapsu... Výsledek voleb naznačuje, že Island patrně nebude dál jednat o členství v Evropské unii... Nejvíce hlasů, 26,7 procenta, získala konzervativní Strana nezávislosti, hned za ní skončila se ziskem 24,4 procenta hlasů liberální Pokroková strana. Tato dvě uskupení držela před zhroucením ekonomiky v roce 2008 na Islandu moc téměř 30 let, často v koalici. Také nyní budou mít v 63členném parlamentu společně pohodlnou většinu 38 mandátů... Středolevá vláda premiéry Sigurdardóttir ostrov vyvedla z hluboké krize, způsobené kolapsem tamního bankovního systému, mnoho Islanďanů je však nespokojeno s její tvrdou ekonomickou politikou. Vítězové slibují nižší daně a větší pomoc zadluženým domácnostem. Mnozí Islanďané věří, že jsou schopnu zajistit hospodářské oživení... Sociální demokraté získali podporu jen 13 procent lidí. To znamená, že od minulých voleb ztratili přes polovinu voličů. (Novinky, 28. dubna).

Sociální demokraté a ostatní socialističtí Eurohujeři jsou na rozdíl od občanů až nerealisticky optimističtí. Když se probudí do reality, zjistí, že místo ve vládě, sedí v opozici. Místo slibování světlých zítřků by tito Eurohujeři (kteří osobně obyčejně mají již světlý dnešek) mohli zařídit, aby EU a europarlament nevypadaly jako Babylonská věž. Tedy aby současné eurozmatení jazyků nahradili jedním úředním jazykem, konkrétně angličtinou, kterou již občané používají jako eurojazyk i bez laskavého svolení Eurohujerů...Merkel Evropě: „Připravte se na postoupení své suverenity“
Likviditní tsunami, která začala v září 2012 v budově Marriner Eccles a pokračovala vlastní impozantní expanzí kvantitativního uvolňování BOJ před třemi týdny, doposud poskytla Evropě stimul, aby kopla plechovku svého nevyhnutelného rozpadu o pár měsíců dále, avšak přesto pomalu ale jistě trh začíná přes umělé úrovně nastavené italskými a španělskými dluhopisy, tažené recyklovaným financováním ECB prostřednictvím bank a repo, a samozřejmě japonského držení hotovosti a hřímání o návratu krizového stavu, vidět... Německá kancléřka Angela Merkel v pondělí řekla, že členové eurozóny musí být připraveni odevzdat řízení jistých politických domén evropským institucím, má-li blok skutečně překonat svoji dluhovou krizi a získat zpět zahraniční investory... Komentáře se objevily dva měsíce předtím, než se mají evropští vůdci sejít v Bruselu, aby tam probrali posun směrem k tak zvané „fiskální unii“... „Zdá se, že nacházíme společná řešení, když zíráme do propasti,“ řekla Merkel... Takže jaká je vize Německa pro „Evropu“?... „Ne vždy se musíme vzdávat národních praktik, ale musíme být kompatibilní,“ řekla Merkel. „Nyní je to chaos.“... „Musíme být připraveni rozloučit se s minulostí, abychom pokročili vpřed. Já jsem na to připravena,“ řekla... Takže… jen se vzdejte národních praktik, někdy. A ano, Merkel je samozřejmě připravená o aktiva okradený kontinent vést. Otázkou je, kdo jiný v Evropě je ochoten předat své svobody kvůli opakování další z Německých říší? (Zvědavec, 25. dubna).

S autorem článku nesouhlasí nick jjj 213.?.?.?, který pod titulkem Cool down!, umístěným 25.4. v 9:37, uvádí: Skutečně nemám - na rozdíl od autora článku - pocit, že by Německo vládlo Evropské unii. To jsou předsudky, které by musely být napřed podloženy skutečnými přezkoumatelnými fakty. Skutečná fakta vypovídají totiž přesně opačné skutečnosti: dva zástupci Německa odešli v minulých letech z rady Evropské centrální banky na protest proti tam přijímané politice, která byla v rozporu s politikou tvrdé měny a tedy v rozporu s německou centrální bankou, a ... správně NIC, rozhodovalo se prostě vesele dále, jako by se nechumelilo. Jestli někdo ODMÍTÁ vystoupit z eura a pokusit se postavit ekonomicky na nohy, tak to rozhodně NEJSOU Němci!... Nicméně tyhle předsudky proti Němcům a Německu, které jsou bez jediného faktického důkazu zkoncentrované v tomto článku, způsobí , že se napřed během příštích 5 let rozpadne euro. Protože na vnitroněmecké scéně se objevila nová, 100% proti-eurová, strana AfD . a během 3 týdnů se dostává v anketách jako raketa na 4. místo .. a má potenciál až na místo 3. se 20 procenty hlasů. Což je v 80 miliónovém státě s úplným pokrytím celého pol. spektra fakt maso! (Osobně jim moc fandím, abychom do eura šli opravdu jen tehdy, kdyby to bylo pro ČR výhodné - teď rozhodně není!).Na záchranu Kypru je potřeba mnohem více peněz
Záchrana Kypru se prodražuje. Na podporu ostrovní ekonomiky je potřeba ne 17 miliard eur, jak dříve počítala kyperská vláda a EU, ale 23 miliard. O tom informují média s odkazem na nezveřejněné dokumenty Evropské komise... Původní plán záchrany Kypru předpokládal, že trojka mezinárodních věřitelů vezme na sebe hlavní část pomoci. Evropská komise, ECB a MMF souhlasily vydělit ostrovnímu státu 10 miliard eur. Zbylých 7 se zavázala najít kyperská vláda. Nyní se podmínky záchrany pro Kypřany výrazně zhoršily. Pokud lze důvěřovat informacím médií, nyní Kypr bude muset najít dvakrát více peněz - 13 miliard... Brusel plánuje vnutit ostrovnímu státu mnohem citlivější zvýšení daní, a také plán privatizace řady státních aktivů. Kromě toho, přibližně půl miliardy eur evropští úředníci navrhují získat prostřednictvím prodeje velké části zlata, které se nachází v rezervě kyperské centrální banky. Prodáno by mělo být 10 tun zlata... Avšak lví podíl potřebné částky má Kypr získat prostřednictvím konfiskace části bankovních vkladů. Podle výpočtů Evropské komise má "desátek" z depozitů velkých vkladatelů dvou největších kyperských bank přinést 10,5 miliard eur. (Hlas Ruska 12. dubna).

Mezi tím se objevila podrobnější informace o tom, kdo konkrétně z kyperských elit převedl peníze z ostrovních bank nedlouhou před krizí. Podle informací řeckých médií se má jednat o dceru kyperského prezidenta a kyperského exministra financí Michaela Sarrise. Ten se vzdal svého postu minulý týden. Na jeho místo byl jmenován bývalý ministr práce Charris Georgiadis. Právě on budeProzrazená data z daňových rájů: V tomto skandálu je něco shnilého
Čeká nás s největší pravděpodobností nutnost připustit, že i Bilderberg a ostatní "nepřátelské aktivity" jsou v podstatě oříškem, který nutně musel ukrývat "šaty pro Popelku" do doby, než loutky, řídící světovou společnost, svým působením nastaví neudržitelnost v příslušných oblastech života. Současný rozpad morálky, informační hodnoty téměř každé informace a používání nástrojů, které překročily své období použitelnosti (koupená media + kostlivec o prioritě hmotné nebo nehmotné "vědy" stále rychleji vedou k vytvoření nového paradigmatu. Bylo nutné dojít až do rozpadu osobnosti každého člověka, aby bylo možné nastavovat jiné asociační vazby ke vžitým pojmům a procesům. Snaha odtajnit konta bohatých firem a jedinců může mít výhodu v situaci, kdy nám "hoši od peněz" vysvětlí (přiznají), jak se vlastně dluh poplatníka vyrábí ze vzduchu. Pak budou moci své FINANČNÍ bohatství prohlásit za bublinky oficiálně - a smazat tzv. "státní dluhy". (...jinou cestou je použití "Základního příjmu", o kterém zde píšu už po několikáté). Ale předtím si "chlapci od peněz" včas nakoupí další ostrovy a území. Protože plodiny a lidskou práci jim opět zajistíme my. ..a mohli by tak zopakovat strukturu, fungující cca 2000 let v násilné formě strukturou zrcadlovou, kdy řízení vzájemné závislosti bude probíhat na bázi dobrovolné vstřícnosti. Ne všichni lidi chtějí něco řídit a ne všichni mocní mají potřebu stále "dělat drába". Nastavit "stříbrný věk lidstva" je vhodnou úpravou původní duchovní doktríny, stříbro se totiž musí občas leštit, zatím co zlato je netečné, a také vede k lenosti, k degeneraci systému, postaveného na pyramidě moci. Fraktální struktura prostoru i společnosti je ale z jiného soudku... .A o tom...., o ...o tom ...to je.... (William Engdahl, Zvědavec, 12. dubna. Jde o diskusní příspěvek autora janko@karao.cz pod názvem RE: ...obrovské sumy peněz...?).

Výběr ze samotného  vynikajícího článku Williama Engdahla je umístěn v sekci Reader´s Digest. Autor v něm dochází k alarmujícímu závěru: Za vznešeně znějícími slovy investigativců z ICIJ se skrývá alarmující nový element v globální finanční válce mezi dolarovým imperiem, Eurem a potenciálně i čínským Renminbi. Zvláštní chování ICIJ poskytuje důvod k podezření, že zde se jedná podle docela jiného plánu. Začal totiž celosvětový hon na čarodějnice kvůli – legálním či nelegálním – soukromým majetkům... Nyní mohou být zveřejněna všechna konta z celého světa, ukrytá v daňových rájích.... Jde o obrovské sumy peněz. Podle studie Jamese S. Henryho, bývalého hlavního ekonoma společnosti McKinsley & Co., se odhaduje, že bohatí uložili v zámořských daňových oasách mezi 21a 32 biliony amerických dolarů v privátních fondech – to odpovídá zhruba státním rozpočtům USA a Japonska dohromady... Když EU, EZB a IWF pošetile vytvořily precedens a zabavily privátní vklady v kyperských bankách způsobem, který by vyvolal v třicátých letech převeliký obdiv u Stalina, můžeme si lehko představit, že Washington tváří tvář kontroly zbaveného státního dluhu může žádat o vydání dokumentů, které jsou v držení ICIJ a zabavovat majetky lidí na celém světě – a to bez soudních rozhodnutí a bez důkazů o jejich kriminálním chování...„Vladimíra Levá a Petr Schnur: Kdo v České republice vlastně páchá velezradu?
Podívejme se nejprve stručně na jednotlivé body žaloby, které můžeme rozdělit do tří tematických celků: prezident versus unijní smlouvy, prezidentova amnestie, prezident a ústavní soudci... Jmenování soudců ÚS. Nuže, aniž bychom zpochybňovali nutnost plné funkčnosti Ústavního soudu, je jen těžko pochopitelné, že by váhání se jmenováním jeho tří členů mohlo být kvalifikované jako velezrada.... Prezident a smlouvy EU. Tento bod Václavu Klausovi vyčítá, že jako hlava státu váhal s ratifikováním unijních smluv. Žalobci v této souvislosti vyzdvihli Dodatek protokolu k Evropské sociální chartě a odmítnutí ratifikovat EZM. Zabránila však tato charta, která má v rámci unijních smluv pouze deklarativní charakter, zbídačení milionů občanů v celé Evropě? Podívejme se nyní, jak spolu korespondují EU a demokracie... Akčním „hrdinou“ Evropy se stala tzv. trojka, složená z Evropské komise, Evropské centrální banky a (sic!) Mezinárodního měnového fondu. Tuto podivnou koalici, která je očividně schopna zabránit národním referendům o přijetí „balíku reforem“ (Řecko) a dosadit vládu bez voleb (M. Monti v Itálii; legendární výrok předsedy EK Barrosa, že Itálie nepotřebuje volby, ale reformy), nikdo z žalobců politicky - natož právně - nezpochybnil. Přitom MMF je nadnárodní instituce, která k EU nemá žádný formální vztah a svůj přímý politický vliv tedy může vykonávat pouze skrze orgány Evropské unie... Pokud by tedy otázka velezrady či vlastizrady měla být v Česku opravdu vážně diskutována, potom by měly přijít na přetřes kromě jiných především takové kauzy jako církevní restituce, devastace Armády České republiky, která byla navíc více méně transformována do pomocného praporu amerických vojenských intervencí, nebo třeba prodej čtyřicetiprocentního podílu na ČSA za pár desítek milionů. (Parlamentní listy, 11. dubna).

Autoři navíc přesvědčivě prokazují, jak pochybný je postoj EU k demokracii:
-  Demokratický stát má od Francouzské revoluce jasně definovanou dělbu kompetencí ústavních orgánu (legislativa, exekutiva a judikatura). Tento princip dělby moci v EU neexistuje.
-  Ústava České republiky ustanovuje lid, coby politického suveréna, který svoji moc uplatňuje prostřednictvím reprezentativní demokracie. I tento princip nejenže v rámci EU není dán, ale unijní smlouvy jej přímo popírají.
-  Faktická moc se v rámci EU kumuluje u Evropské  komise, která ze svých rozhodnutí není nikomu zodpovědná. Jedná se o instituci bez transparence, demokratické legitimace a kontroly, s úzkými politickými i osobními vazbami na nepřehledné lobbyistické  skupiny v Bruselu.
-  Unijní smlouvy tzv. Maastrichtem I počínaje a Lisabonem konče jsou nadřazeny národnímu zákonodárství. Jejich obsah smluvně zavazuje všechny členské státy k jejich aplikaci. Alfa o omega těchto smluv je volný pohyb kapitálu bez jakéhokoliv omezení. Můžeme dokonce rovněž hovořit o jeho „vedoucí úloze“.
Obecně je tento model označován (z našeho pohledu navýsost problematicky) jako neoliberální. Ten byl Evropskou unií kvazi ústavní formou Lisabonské smlouvy přijat jako politicko-ekonomický systém závazný pro všechny členské i asociované státy! Jakékoliv porušení jeho pravidel (fakticky, nikoliv smluvně s výjimkou bankovního sektoru – z evidentních důvodů) s sebou přináší sankce Evropské komise a žalobu Evropského soudního dvora. V praxi to znamená vyloučení jak ekonomické, tak politické plurality. Ta je ovšem předpokladem fungování demokratické společnosti.


Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Prozrazená data z daňových rájů: V tomto skandálu je něco shnilého, William Engdahl, Zvědavec, 12.dubna 2013


Projekt působí seriozně a působivě. Organizace s názvem International Consortium of Investigative Journalists (Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů) z Washingtonu, D.C., oznamuje s velkou slávou, že se jim dostaly do rukou důvěrné údaje o zákaznících ze 170 zemí, používajících zámořské banky v daňových rájích. Má to být větší „věc“ než Wikileaks.

Mimo jiné se na webových stránkách ICIJ říká: "Vládní úředníci, jejich přátelé a rodiny v Ázerbájdžánu, Rusku, Kanadě, Pákistánu, na Filipínách, v Thajsku, Mongolsku a dalších zemích používají fiktivní společnosti a tajné bankovní účty. Do této akce bylo zapojeno mnoho předních bank na světě - včetně UBS, Clariden a Deutsche Bank, aby mohly svým zákazníkům nabídnout své utajené firmy na britských Panenských ostrovech a jiných daňových rájích...

Aby svou story udělala ICIJ ještě zajímavější, říká, že získaná data nebude dávat k dispozici příslušným státním orgánům. K malým soustům informací, které byly doposud dány k dispozici, patří zprávy typu „Deutsche Bank pomohla zákazníkům udržovat stovky firem v daňových rájích“ a „postsovětští miliardáři se uchylují do Velké Britanie... cestou přes britské Panenské ostrovy“. Píše se o údajných tuctech vybraných novinářů, kteří byli v rámci šetření ICIJ seznámeni s miliony uniklých podkladů a tisícovkami jmen... Jakým způsobem se konsorcium (ICIJ) k tomuto balíku dostalo, ale nebylo sděleno...

Pozoruhodné taky je, že se zveřejnění skandálů omezilo doposud na Deutsche Bank, francouzského presidenta Hollanda, řecké miliardáře nebo ruské oligarchy. Doposud není skandálem zasažen ani Bílý dům, ani Washington jako sídlo vládních orgánů...

Pak to ale začíná být zajímavé... Prvím výsledkem těchto odhalení je ohlášení britského ministerského předsedy Davida Camerona, že se své předsednictví G8 využije k boji za předcházení daňových úniků a proti praní špinavých peněz...

Podíváme-li se na investigativce blíže...
Zatímco se celosvětově mainstreamový tisk soustřeďuje na odhalené, vnucuje se otázka: Kdo je a co je vlastně přesněji ono Internacionální konsorcium investigativních novinářů (ICIJ)?...

Podle údajů na jejich webových stránkách byl ICIJ založen v roce 1997 jako projekt Center for Public Integrity, „aby se dále rozšířil styl novinařiny, jako hlídacího psa demokracie“. K finančním podporovatelům ICIJ patří Open Society Foundation odsouzeného hedgefondového spekulanta George Sorose z USA.... Nadace Open Society byly a jsou aktivní v mnoha zemích, které americké ministerstvo zahraničí považovalo za vhodné pro změnu režimu nebo „barevnou revoluci“. Například Gruzie, Ukrajina, Burma (Myanmar) a Lybie...

Nicméně zajímavější organizací je Center for Public Integrity, zakladatele ICIJ, rovněž se sídlem ve Washingtonu. Při důkladnějším ohledání zjistíme, že tato organizace je vytvořena nejmocnějšími rodinami z Wall Streetu a americké politické elity. Opět dle jejich webové stránky, byl Center for Public Integrity v roce 1989 založen, aby „prostředky investigativního žurnalismu podporoval demokracii a pomáhal vlivným státním orgánům a soukromým institucím odhalovat zneužívání moci, korupci a zpronevěru.

V roce 2012 patřily mezi jmenovitě uvedené podporovatele Center mezi jinými Ford Foundation, která průkazně v poválečných letech ve více zemích úzce spolupracovala s CIA. Kromě této instituce je na listině Sorosova Open Society Foundations, Nadace John D. & Catherine T. MacArthur, dále Sanford C. Bernstein & Co., LLC, miliardáře a bankéře na Wall Streetu Sandy Bernsteina, Rockefeller Brothers Fund a Rockefeller Family Fund.

Co shledává Cr?me de la Cr?me mocných amerických rodin a bankéřů tak lákavého na podpoře právě této žurnalistické organizace, která nyní údajně disponuje dokumenty, s kterými může vydírat vlády, politiky a podnikatele z celého světa? Budou i jejich investice v daňových rájích zveřejněny tak jak to hrozí Němcům? Kromě toho je třeba se ptát, které služby či úřady by byly ve stavu napadnout a proniknout do mezinárodních computerových databází a unést miliony kódovaných podkladů z bank v daňových rájích, aniž by se na to přišlo?

Ovládej peníze a vládni světu...
Za vznešeně znějícími slovy investigativců z ICIJ se skrývá alarmující nový element v globální finanční válce mezi dolarovým imperiem, Eurem a potenciálně i čínským Renminbi. Zvláštní chování ICIJ poskytuje důvod k podezření, že zde se jedná podle docela jiného plánu. Začal totiž celosvětový hon na čarodějnice kvůli – legálním či nelegálním – soukromým majetkům... Nyní mohou být zveřejněna všechna konta z celého světa, ukrytá v daňových rájích.

Jde o obrovské sumy peněz. Podle studie Jamese S. Henryho, bývalého hlavního ekonoma společnosti McKinsley & Co., se odhaduje, že bohatí uložili v zámořských daňových oasách mezi 21a 32 biliony amerických dolarů v privátních fondech – to odpovídá zhruba státním rozpočtům USA a Japonska dohromady...

Když EU, EZB a IWF pošetile vytvořily precedens a zabavily privátní vklady v kyperských bankách způsobem, který by vyvolal v třicátých letech převeliký obdiv u Stalina, můžeme si lehko představit, že Washington tváří tvář kontroly zbaveného státního dluhu může žádat o vydání dokumentů, které jsou v držení ICIJ a zabavovat majetky lidí na celém světě – a to bez soudních rozhodnutí a bez důkazů o jejich kriminálním chování...

Opravdový investigativní žurnalismus je nutný, ale projekt ICIJ „prodej bankovních tajemství“ smrdí po masívní, vládou USA podporovaném vydírání – nebo něčím horším – proti zbytku světa. Henrymu Kissingerovi, chráněnci Rockefellerovy rodiny, se připisuje výrok, který měl učinit v sedmdesátých letech: „Kdo ovládá peníze, ovládá celý svět.“
Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 8. května ve 12:00 a redakce zároveň děkuje autorům za hodnotné příspěvky do dubnového čísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN