NETSOCAN
Číslo 6-7 -- ČERVEN - ČERVENEC 2015 --- Ročník XIV.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Cunningham: Řecká katastrofa čeká všechny země Západu, včetně USA
Dokumenty
o Proč ČSSD chybí vize...
o Stočes František
o Globální sociálně-ekonomický systém útočí na Ježíšův plán
o Papež František
o Otevřený dopis členům České biskupské konference
o Biskupové-sekretáři Byzantského katolického patriarchátu
AKTUALITY
o Řecko je obětí finančního systému
o Ing. Josef Vít
o OTEVŘENÝ DOPIS BOHUSLAVU SOBOTKOVI, PŘEDSEDOVI VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY
o FRS
GLOSY
ČLÁNKY
o Jak bylo po válce po roce 1945
o Ing. Josef Vít
Družstevnictví
o Kdy ČSSD konečně pochopí svou historickou misi?
o František Stočes
o Papež kooperativám: Podporovat ekonomickou poctivost v moři úskočné globální ekonomiky
o Papež František
Zahraničí
o Utajovaný důvod proč Západ skutečně nenávidí Putina
o Harry Barclay
NETSOCAN MONITOR
o Celosvětová ostuda eurozóny – Thomas Kulidakis
o Plukovník Skácel...: Jsou to vetřelci, žádní uprchlíci! Je to invaze, kterou někdo řídí, aby nás zničil...
o Analytik Jan Schneider: Globální zločinci mají Ukrajinu v hrsti...
o Zabavení ruského majetku na Západě sleduje tajné cíle
o Polreich: Washingtonskou smlouvu citujeme, ale neznáme
o Zaorálek byl šokován stavem pásma Gazy
o Obama pohrozil Izraeli, že umožní projednat palestinskou otázku v Radě bezpečnosti
o Prof. Krejčí: V roce 2015 se mohou spustit konflikty nové kvality
o Reader´s Digest
o
o
o
o

Cunningham: Řecká katastrofa čeká všechny země Západu, včetně USA


o Katastrofa, která se šíří v Řecku, je úvodem ke scénáři globálních ekonomických otřesů, píše americký novinář Finian Cunningham ve svém sloupku pro Sputnik International.

o Podle analytikova názoru znepokojuje bruselské byrokraty to, že se řecké nepokoje rozšíří do celé zbývající Evropy: ještě rozsáhlejší mohou být krize v Itálii, Španělsku, Portugalsku a Francii, tedy zemích, jejichž dluhy nejsou menší než dluh Řecka.
o Finian Cunningham zdůrazňuje, že uvnitř celého západního kapitalistického systému se hromadí astronomický dluh. Králem dlužníků jsou Spojené státy — 17 bilionů dolarů, a taková města jako Detroit a Stockton (stát Kalifornia) už zbankrotovala, čímž se stala příkladem, který mohou následovat i další americká města.
o V jednom ze sloupků rovněž redakce listu The New York Times popisuje obavy v souvislosti se stavem globálního dluhu, „nevyléčitelného neduhu", a upozorňuje přitom na hospodářskou politiku kvantitativního uvolňování, v jejímž důsledku západní země v posledních letech „vrhly" 10 bilionů dolarů do ekonomiky a zvýšení její efektivnosti přitom nedosáhly.
o Americký novinář má za to, že příčinou systematické nespořádanosti světové ekonomiky je krize vévodícího modelu organizace hospodářského života — kapitalismu. „Kvůli klesajícím ziskům ve výrobních sektorech kapitalismus degradoval od systému generujícího všechno, co je pro člověka blahem, k systému finančního kasina. Stal se z něj způsob finančního parazitování, devizových a tržních spekulací, za nimiž stojí zájmy bank a fiktivního kapitálu. Systém se izoloval od reálného světa", domnívá se Cunningham.
o Fondové trhy existují podle mínění amerického analytika v paralelním vesmíru se svými vzlety a pády spojenými s pohybem fiktivního kapitálu. A globální dluh se zatím hromadí. Podle odhadu novináře se už nachází na úrovni 680 bilionů dolarů.
o „Tento dluh nebude nikdy splacen, protože není jasné, komu platit. Krize v Řecku a v Evropě je v podstatě tím absurdnější, protože během nanosekundy se dá dluh odepsat a svět bude hned volněji dýchat", uvádí novinář slova bývalého analytika Světové banky Petera Koeniga, který se stal později kritikem kapitalismu.
o Odepsání dluhu, jestliže k němu dojde, způsobí ztráty té části finanční elity, která určuje politiku tak zvaných demokratických vlád. Zdá se, že na alternativní řešení nemají političtí lídři Západu ani dost nezávislosti, ani intelektuálních schopností, pokračuje Cunningham.
o „Řecko je katastrofa rozšiřující se do všech západních zemí. Scény chaosu a zoufalství v ulicích Atén budeme moci brzy pozorovat jak v Evropě, tak i v USA", soudí americký novinář. Navrhuje ale i možný algoritmus řešení — zpočátku je třeba se vzdát vnucované volby mezi přísnými a mírnými škrty, což také udělalo Řecko.
o Ba co víc, kapitalismus jako nosná konstrukce pro společnost a výrobu musí být označen za života neschopný. Už se vyčerpal a ve všech smyslech zbankrotoval — morálně, politiky i ekonomicky", uzavírá americký analytik. Zdroj:
ZDE

o „…Skutečně již nastal čas pro epochální změnu ve formě úplné demokratizace ekonomik tak, aby sloužily potřebám občanů a nikoli jen nenasytnému chtíči nepočetné oligarchie a jejich politických loutek. A začátkem by bylo úplné zrušení veškerých světových dluhů a předání bank pod veřejnou správu. Můžeme to klidně nazvat i globální socializací. Rétorika ale není tak podstatná jako jádro věci, kterým je demokratické spravování ekonomiky a společnosti ku prospěchu lidí.“
o
Původní zdroj: Bankrupt Capitalism: The Real Greek Verdict


(Redakce)oNETSOCAN MONITOR


Celosvětová ostuda eurozóny – Thomas Kulidakis
Neschopnost vyřešit krizi v eurozóně je nejenom ostuda celosvětová, ale značí i to, že je Evropská unie skutečně neakceschopná. Navíc je potřeba řešit jiné důležité otázky, ať již je to krize na Ukrajině, uprchlická vlna, nebo destabilizované země po Arabském jaru... Státy eurozóny jsou opravdu roztříštěné, dohodnout se nedokážou vůbec a chtějí své peníze hned. Francouzi, Italové, Španělé a další země oponují neosvědčeným škrtům a chtějí prorůstová opatření. Němci se snaží udržet si rozhodující slovo a je pro ně výhodný současný stav, kdy jim oslabené euro pomáhá vyvážet. Odmítají také uznat svůj intelektuální omyl, kterého se dopustili naordinováním škrtů místo investic po vzoru úspěšných Spojených států... Země méně ekonomicky výkonné, jako například Litva, oponují pomoci strádajícím Řekům s poukazem na to, že u nich mají důchodci méně. To však nemá argumentační váhu čistě z toho důvodu, že v Řecku je naprosto odlišná cenová hladina a celkově mnohem vyšší náklady na život. Stejně tak by cílem spojené Evropy nemělo být dostat všechny své členy na ekonomickou úroveň nejslabšího, ale naopak nejsilnějšího. Evropská centrální banka čeká na rozhodnutí politiků, byť by neměla, a popis její role vydá na samostatný komentář... Dohoda by přitom byla jednoduchá. Státy eurozóny peníze nedostanou, pokud Řecko zbankrotuje, a proto je v jejich zájmu, aby prosperovalo a splácelo. Splátky se odložit musí, jinak k růstu nedojde... A především je třeba si uvědomit, že půjčky nesměřovaly z devadesáti procent do Řecka, ale zpět do soukromých bank, převážně francouzských a německých. A byly to peníze občanů, kteří mají právo ptát se, kdy se použijí pro jejich dobro. Nejen Řeků, ale všech. (Novinky, 3. července).
Plukovník Skácel, účastník armádních misí: Jsou to vetřelci, žádní uprchlíci! Je to invaze, kterou někdo řídí, aby nás zničil. Nedojímá mě, že se utopili
Podle fotografií, které sem tam problesknou, nenazývám tyto lidi uprchlíky ale vetřelci. Uprchlík nemá u sebe počítač nebo tablet, nestěžuje si v ubytovacím zařízení, že mu chybí wifi, že se nudí, nechce, aby mu někdo zajišťoval úklid. Jsou to vetřelci a mezi nimi bude i celá řada lidí, které někdo velmi dobře zaplatil. Vůbec to, že se dostali na loď, stálo zcela jistě dost peněz. Nejsou to uprchlíci, jde o invazi... Irák byl kdysi hradbou proti snahám šíitů proniknout a ovlivňovat dění, řekněme, ve zbytku světa. Pamatuji si, že i ten chudák zavražděný Kaddáfí byl určitou hradbou na severu Afriky. Přes Libyi bylo těžké putovat a organizovat tam nějaké převaděčské gangy... Zdá se mi, že lidé, kteří hovoří o potřebnosti multikulturalismu, jsou buď pod fetem, nebo naprosto neví, o čem mluví. Nikdo z nich na místech, odkud tito lidé přicházejí, nebyl. Popíši vám jednu zkušenost. Pamatuji si naprosto přesně, jak jsem byl v roce 1995 v kurdské vesnici. Seděli jsme, družně povídali, tedy podle toho, co nám hadží dovolil. Jídlo a také celou debatu totiž ovlivňoval člověk, který kdysi byl v Mekce, a tím dostal nezadatelné právo do všeho mluvit. Padla tenkrát otázka: „Víte, kde je Dubí?“ A následovalo vysvětlení: „Tam je vlaková zastávka, ze které se nejlépe a nejsnáze dá přejít do Německa.“ Už tohle vystihuje, že exodus byl plánovaný dříve... Souhlasím s tím a jsem sám ochoten přispět na to, aby se toky zbraní, které jdou do všech problémových oblastí zastavily nebo zmírnily. Souhlasím s tím, aby se lidem pomohlo přímo v místě bydliště, řekněme výstavbou škol, osvětou nebo kopáním studní a bojem proti malárii. Může vzniknout transparentní fond a klidně na něj budu přispívat. Ať se zastaví válka v Sýrii, Eritreji, ať se zkoumá a potrestá ten, kdo ji vyvolal! Na to páky máme a vojenské prostředky také... Ti lidé věděli, do čeho jdou. Exodus je někým řízen. ( PARLAMENTNÍ LISTY.CZ , 17. června).

Pašeráci prodávají evropský sen a hlupáci jsou slepí... (Štěpán Kotrba)
Z vojensko zpravodajského hlediska má plukovník Skácel pravdu. Je nemožné si představit, že se na jednom místě (na severu Afriky) shromáždí tolik lidí z tolika různých zemí (mladí mužové do 35 let tvoří 70 procent nynějšího počtu uprchlíků), kteří v jeden okamžik přišli na stejnou myšlenku, překonali tisíce kilometrů napříč Afrikou (jako uprchlíci z Eritreje), našli ty správné převozníky, měli ty správné informace a věděli, kam se chtějí dostat. A měli na to (nemalé) peníze... Právě cena cesty napříč Afrikou a cena za převoz do Evropy pro občany Eritreje je faktorem, který prokazuje něčí úmysl. Politický, nejen ekonomický jako v případě romského exodu do Kanady. Zajistit logistiku takového náhlého stěhování desítek či stovek tisíc lidí napříč Afrikou není legrace... Typičtí uprchlíci, jak je nejspíš potkal na Balkáně či v Iráku i Skácel, jsou vyhladovělí či dokonce podvyživení, otrhaní, mnohdy nemocní nebo zranění a jsou rádi, dostanou-li jakékoliv teplé jídlo kdekoliv, kde jim nesekají hlavu mačetou či nestřílí je kalašnikovem na potkání. A ono to není pouhých 1300 uprchlíků… Souhlasím s plukovníkem Skácelem, že současný exodus je někým řízen. Dodávám, že je to druhá vlna. Stále ještě ověřovací. Myšlenka sunnitskými mešitami oktrojované migrace, sloužící k posílení islámu v EU a k rozpadu a rozkladu Evropské unie, je logická. Otázkou je, komu tento proces slouží. Na jedné straně přispívá k demaskování dvojí morálky Bruselu, prosazujícího lidská práva v zemích jako Ukrajina či Rusko, ovšem stejným právům dávající facku v Lampeduse, Milánu či na Krétě. Ostrov Lampedusa je pro imigranty branou do EU. To může sloužit v geopolitické šarvátce o Ukrajinu Rusku... Na druhé straně může jít o taktiku USA přes saúdské přátele, vytvářející v „holoubiččích“ politikách zemí Evropy strach a potřebu upevnit euroatlantické partnerství nejen se sílou US Army – třeba smlouvou TTIP. Bilaterální rozvracení jednotlivých zemí vždy Americe šlo. ( britské listy , 1. července)Analytik Jan Schneider: Globální zločinci mají Ukrajinu v hrsti, až se lidé proberou, bude pozdě. Může Evropě s přívalem imigrantů pomoci Putin? Stačilo by, když...
Gruzínský exprezident, který nedávno získal ukrajinské občanství a prezident Porošenko ho jmenoval gubernátorem Oděské oblasti, dle dostupných zpráv řídí oblast dosti autoritativním způsobem. Zhruba padesátka oponentů sedí ve vězení, kritičtí novináři jsou zatýkáni a vyslýcháni. A to pod vládou člověka, který čelí ve své zemi trestnímu stíhání a je na seznamu Interpolu. Je to v pořádku? Proč jsme dosud neslyšeli žádné výrazné kritické hlasy z Bruselu či od evropských politiků a státníků?
Vysvětlení, k němuž docházím, spočívá na empirickém faktu, že evropští politici jsou z valné části zbabělí a chamtiví. Protože i my máme doma evropské politiky. Jdou vždy v houfu, čůrají po větru a mají téměř masochistické potěšení z toho, jak jsou vzájemně vůči sobě jištěni znalostí kompromitujících materiálů na druhé, jejich manželky, milenky, úplatky, financování jejich stran a podobně. Ale i Velký bratr (NSA) to všechno poslouchá a znamená si. Takže celá ta zkorumpovaná banda už téměř ani neví, komu všemu musí „podržet“. A to jsou přitom „ti nejlepší z nás“, které jsme si zvolili „nejlepším ze všech myslitelných způsobů“, totiž demokraticky. To jsou prý ti reprezentanti evropské kultury, založené na křesťanských hodnotách! Ale ovšemže – čest těm nemnohým výjimkám!( PARLAMENTNÍ LISTY.CZ , 19. června).

Finančník, miliardář a filantrop George Soros říká, že třetí světová válka je opravdu za rohem. „Pokud začne konflikt mezi Čínou a americkým spojencem, jako je například Japonsko, budeme na prahu třetí světové války. Rozšíří se to na Blízký východ, a pak do Evropy a Afriky,“ řekl přesně Soros při své nedávné přednášce ve Washingtonu. George Soros přitom není žádný konspirační teoretik. Máme to varování brát skutečně vážně? A co všechno by něco takového mohlo spustit?
Nemám rád to sousloví „konspirační teorie“. Nikdo nedefinoval, co se tím myslí, jen se má za to, že se ví, co se tím myslí, aniž se tím ve skutečnosti může něco myslet. Je to jen takové pejorativní klišé, které má cosi nebo kohosi jaksi znevěrohodnit – aniž by kdo dokázal vysvětlit proč. Mne zajímá konspirační praxe a samozřejmě též vyšetřovací (respektive analytické) hypotézy. Na nich není nic směšného. A konspirační praxe v podstatě už z principu musí alespoň trochu předbíhat fantazii a běžnou životní zkušenost nejen průměrného člověka, ale zejména kvalifikovaného protivníka... To, co říká Soros, je skutečně mez, k níž se nebezpečně blížíme. Obzvláště nehorázné ovšem je, že právě Soros je k rozeznání (zejména svým financováním) za mnohými aktivitami, které přispěly k současné destabilizaci světa... K takové destabilizaci, kdy se zvyšuje napětí tak nepředvídatelně, že k propuknutí vážného konfliktu může dojít skutečně kvůli prkotině. ( PARLAMENTNÍ LISTY.CZ , 19. června).Zabavení ruského majetku na Západě sleduje tajné cíle
Nezávisle na tom, jak úspěšné budou výsledky opatření pro obstavení ruského majetku v Belgii a Francii, je jasné, že začíná nová etapa západní ofenzívy na Rusko. Státní majetek se obstavuje za války, a jsme také ve stavu geopolitického konfliktu, píšou ruské noviny VZGLJAD... Časová shoda této události se zahájením Petrohradského ekonomického fóra je sice náhodná, ale dost symbolická. V době, kdy politické a obchodní elity většiny evropských zemí si hledají způsoby, jak spojit zachování sankcí proti Rusku se zachováním styků s ním, atlantické síly se snaží prohloubit propast mezi Evropou a Ruskem a postavit nové překážky pro zachování jejich vztahů... Ještě jedna informace, která dává představu o dalších krocích pro izolaci Ruska od Evropy: The New York Times informuje o obsahu nového balíku sankcí proti Moskvě, který zkoordinovaly EU a USA. Zdroje NYT oznamují, že bude schválen mnohem rychleji než předchozí „v případě podpory ukrajinských separatistů ze strany Moskvy a postupu povstalců do vnitrozemí Ukrajiny". Vzhledem k tomu, že pokračování občanské války na Ukrajině je i nadále, bohužel, jen otázkou času, můžeme říci, že tyto sankce budou proti Rusku nevyhnutně zavedeny. ( Sputnik , 19. června).

...pokusy o obstavení ruského majetku sledují hned několik cílů. Za prvé, vyvíjet psychologický nátlak na Kreml...Za druhé, možnost obstavení ohrožuje jakékoli ekonomické styky Evropy s Ruskem, a to jak existující, tak i budoucí. Jaképak smlouvy, jaképak dodávky, když budou zítra v Nizozemí nebo v Německu obstaveny účty nebo zboží, které Rusko zaplatilo, anebo které bylo z Ruska dodáno? To je jako minové pole — nikdy nevíš, jestli je projdeš nebo ne, a je důležité, aby se každý západní byznysmen bál na toto pole vstoupit... Za třetí, je to pokus vyprovokovat Rusko na odvetná opatření. Tedy na obstavení nebo dokonce konfiskaci majetku západních zemí, které se rozhodnou pro obstavení ruského majetku. Byl by to velmi důležitý krok k definitivní izolaci Ruska od Evropy... V době globalizace chápou nadnárodní západní elity veškerou vážnost výzvy Ruska jejich globálnímu projektu kontroly zbožních a peněžních proudů. A proto bude ekonomická válka nabírat obrátky. ( Sputnik , 19. června).POLREICH: WASHINGTONSKOU SMLOUVU CITUJEME, ALE NEZNÁME
ČLÁNEK 1 – Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN....
POLREICH:
...je nutno vycházet z faktu, že NATO jako organizace nedisponuje žádnými vojáky ani vojenskou technikou, pouze jednotlivé země dle své vůle mohou poskytnout své vojenské prostředky k plnění zásad Smlouvy. Nelze proto uvést, že NATO je agresorem (třeba při válečných operacích proti bývalé Jugoslávii). Washingtonská smlouva to přímo vylučuje... Je však pravdou, že členské země NATO se na základě společného souhlasu staly útokem na Jugoslávii bez mandátu Rady bezpečnosti OSN agresory. Ne tedy NATO, ale například i Česká republika se stala agresorem (poprvé ve svojí téměř stoleté historii: předseda vlády Zeman, ministr zahraničí Kavan)... Dle definice agrese, přijaté na Valném shromáždění OSN 14. prosince 1974, je agresorem také stát, který dle článku 3 písm. f „umožní, aby jeho území bylo dáno k dispozici agresi proti zemi třetího státu“ (povolení přeletů v našem případě).

ČLÁNEK 13 – Po dvaceti letech platnosti smlouvy může kterákoli smluvní strana odstoupit od smlouvy rok poté, co podá oznámení o odstoupení vládě Spojených států amerických, která vyrozumí vlády ostatních smluvních stran o každém oznámení o odstoupení.
POLREICH:
Odstoupení od Smlouvy je podmíněno roční lhůtou. Lze ovšem rozumět tomu, že není dotčena suverenita členských států, která zůstává svrchovanou. Stanovená lhůta je pouze pořádková a její nedodržení není spojeno s žádnými následky. ( VĚDOMÍ , 2015).Zaorálek byl šokován stavem pásma Gazy
"Místní podmínky ho šokovaly natolik, že o nich chce hovořit s izraelskými politiky...Při loňském letním tažení izraelské armády kvůli raketám odpalovaným z pásma bylo úplně nebo zčásti zničeno asi deset tisíc domů, z nichž naprostá většina zůstává neobnovena. Mezi jejich sutinami podél cest někdy sotva projedou auta. Kolem 100 tisíc obyvatel pásma dodnes žije mimo své domovy. .. „Samozřejmě, že mě šokoval ten rozsah poškození a množství zničených domů." ( Novinky , 7. června).

Barbarské zpustošení Gazy: Gaza strip has been destroyed by israelis terrorists
Bombardování Gazy: ISRAELI-HAMAS BOMBARDMENT VIDEO
(BBC) SPECIAL REPORT: Gaza - Drone footage reveals Israel's devastating destruction of Shuja'iyyaObama pohrozil Izraeli, že umožní projednat palestinskou otázku v Radě bezpečnosti
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu klade příliš mnoho podmínek pro jednání o mírovém urovnání v Palestině, a ohrožuje tak důvěryhodnost Izraele... Obama popřel, že by problémem byly napjaté osobní vztahy s Netanjahuem. „Není pochyb, že pocházíme z odlišné politické tradice a jsme odlišně orientováni. Neznepokojují mne ale tolik neshody s premiérem Netanjahuem jako izraelská politika, jejímž jediným motivem je strach. Vede to ke ztrátě hodnot, které bývaly základem tohoto národa.” ...Obama v rozhovoru opět varoval, že USA nemusejí vetovat francouzský návrh na přenesení otázky vzniku palestinského státu na půdu Rady bezpečnosti. ( Novinky , 3. června).
Prof. Krejčí: V roce 2015 se mohou spustit konflikty nové kvality
I když v důsledku hospodářských problémů dochází k poklesu globálních výdajů na zbrojení, rozhodující mocnosti vydávají na nové a novější zbraně neuvěřitelné množství miliard. Eskalace sporů na Blízkém východě či na Ukrajině do nekontrolovatelných úrovní může v roce 2015 spustit konflikty nové kvality. Třeba v podobě rozkladu Turecka, které někteří američtí vlivní analytici již dlouho pokládají za nebezpečně samostatného a stále silnějšího hráče. Rýsuje se nová ofenziva USA vůči neposlušným zemím Latinské Ameriky. Jihočínské moře či Arktida se mohou změnit v místo ostré konfrontace, byť pokles ceny ropy toto ostří otupuje... Všechny problémy, o kterých hovoříme, jsou vyvolány uměle. Nejsou dány nedostatkem zdrojů či životního prostoru. Objektivně je zatím dost ropy, vody, potravin pro všechny lidi planety. Problém je sobectví některých skupin, chybné nebo záměrně panické odhady budoucího nedostatku a nedůvěra v možné alternativní řešení – od dohod o spravedlivějším dělení zisků a potravin přes větší investice do nadějných technologií po akceptování některých principů teorie nulového růstu. Sílí potřeba kritického přehodnocení měšťáckého ideálu „konzumní demokracie“... K žádné eskalaci či rozšíření existujících konfliktů nemusí dojít. Nic není dáno předem, budoucnost existuje v alternativách. Stačí jen vůle k rozumnému kompromisu. Nenajde-li se, bude to jen a jen vina zcela konkrétních lidí... Rok 2015 je rokem 70. výročí konce druhé světové války. Je to příležitost znovu si připomenout, jak vypadá skutečný protivník lidské civilizace. Že neexistuje přírodní zákonitost, kvůli níž by se válečné horory musely opakovat. (první zprávy.cz, 2. ledna).
Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky včetně jiných materiálů poukazujících na zajímavé politické i jiné souvislosti


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka byla provedená 6. srpna v 19:20 a redakce zároveň děkuje autorům za hodnotné příspěvky do tohoto dvojčísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN