NETSOCAN
Číslo 5 -- KVĚTEN 2009 ---Ročník VIII.
Vi o tom někdo něco vic?

....Agim Ceku je známý válečný zločinec pod ochranou demokracie, pravdy a lásky proti totalitě, lži a nenávisti, a to už doby svého působení v chorvatské armádě (v hodnosti plukovníka).

Tuším v září 1993 se jako velitel účastnil operací chorvatské armády v medačské kapske (kdo znáte Chorvatsko, je to oblast jižně od Gospiče, nebo si vygúglujte medac pocket). To je operace, na kterou se aspoň v Kanadě ještě trošku vzpomíná, protože to prý byl pro kanadské jednotky, které se do toho připletly a střílely po sobě s chorvatskou armádou, nejhorší boj za desítky let. Celá ta věc tehdy řadu lidí na Západě dost namíchla i nehledě na humanitární zločiny, ale ututlalo se to zkušeně, protože papá Tudžmanem si ještě západní demokracie potřebovaly k čemusi posloužit.

No a Ceku měl být přímo odpovědný za zavraždění asi dvou set srbských civilistů, které i na poměry u našich balkánských přátel běžné proběhlo spíše nadstandardním způsobem. Například ženy byly nejen znásilněny a nejen následně zavražděny (to už je, ehm, ehm, jistě tak nějak odsouzeníhodné, že), ale zavražděny upálením zaživa.

Alespoň to svorně tvrdili zde nasazení kanadští vojáci, dokud ještě měl ještě někdo zájem se jich na to ptát ZDE .


Josef Mikovec, Brazilie
17. května 2009

NETSOCAN