NETSOCAN
Číslo 5 -- KVĚTEN 2009 ---Ročník VIII.
Zatím hází jen vajíčka

Máme nový národní sport. Vynikají v něm mladí přívrženci ODS, kteří nám házením vajíček na představitele ČSSD ukazují tu správnou cestu k demokracii. Ti, co je podporují a hájí, si asi neuvědomují při své zaslepenosti, že takto podobně se k moci dostával fašismus v Itálii a Španělsku počátkem minulého století.

Dneska ti lidé házejí vajíčka, ale jejich souputníci házejí zápalné lahve do domů a bytů cikánů. Je jen otázkou doby, než začnou házet kameny na politických mítincích.

Na serveru Novinky včera reagoval jeden z nich : "...kameny to zase nééé, nepřeháněj... to já bych teda šel raději už do granátů... Kdybych byl agresivní, tak naperu náklaďák semtexem, a nechám ho vletět do Lidova domu... ale jiný mu hned oponoval: Semtex je drahý a blbě se shání... Jsou podstatně levnější a v podstatě nevysledovatelné výbušniny... Krom toho, účinek by byl po najetí do domu poměrně pochybný... Lihový dům má několik křídel... Pro stejný efekt je stačí postavit ke zdi..."

Ano, stále stejná písnička - postavit ke zdi a postřílet. Příznačná pro jejich inteligenci je jejich gramatika.

Kdo jsou ti lidé, o kterých píší? Je čas už přestat chodit okolo horké kaše a přesně popsat o co jde, kdo takové názory zastává a kdo je jejich ideologickým vůdcem. Jejich mluvčími a ideovými představiteli jsou někteří senátoři a další exponenti pravice. Tito antikomunisté s neutuchající energií bojují s větrnými mlýny. Mluví o komunistech, ale bojují proti všem lidem, kteří nemají stejné názory jako oni. A pro všechny připravují stejný osud. Pánové Kříž a Olejníček nám říkají (na stránkách BL), že "…kdybychom hned po revoluci postavili před popravčí četu každého s rudou knížkou v kapse, mohli jsme mít dnes po problémech s důchodovou reformou i nedostatkem peněz ve zdravotnictví a nemuseli se hnípat v takovém sajrajtu".

Házení vajec na představitele ČSSD není jen recese mládeže. Celá akce je pevně v rukou organizované skupiny. Na internetu se mluví o tom, že ODS si vytvořila klaku asi dvou tisíc mladých lidí - pravicových fundamentalistů, modrých extrémistů, kteří mají za úkol sabotáže - rušit a rozbíjet mítinky socialistů. Tito lidé se přesunují na místa mítinků auty. Svědci vypovídají, že v postranních ulicích na místě mítinků vždy stojí auta s pražskou poznávací značkou.

Kdo jsou ti házeči vajec? Znají je všichni čtenáři diskusních příspěvků z článků na internetu. Tam si vyřizují účty s nenáviděnými socany a komunisty. Sprosté nadávky jsou jen folklor. Jsou tam i jiní šíbři.

Na Britských listech se představil pan Libor Pomykacz. Demokrat pravicového smýšlení, jak se sám nazval. Články na serveru se mu nelíbí a proto hned redaktorům vysvětlil, co si o nich myslí a jak s nimi zatočí. "Postavit ke zdi a krátkými dávkami ze samopalu je vyléčí". To vše jim udělá, (až se dostane k moci) jen za to, že publikují jiné názory než jsou jeho - jediné správné. Z jeho vyjádření je naprosto zřejmé, že je obdivovatel ODS.

Objektivně je pan Pomykacz fašista a to nejhoršího zrna. Ačkoliv pan Bendl z ODS, se nám snažil namluvit, že fašismus vznikl ze sociální demokracie, tak zatím nikdo nevyvrátil, že fašismus je pravicová ideologie a že to byla koalice pravicových stran, která dosadila Hitlera k moci v Německu. Takoví lidé, jako je pan Pomykacz, byli tvrdým jádrem Hitlerových SA-manů. Prostě fašismus a pravice jsou dvě tajnosnubné rostlinky a důkazem toho jsou i názory pana demokrata Pomykacze. Tito lidé by si měli něco přečíst, aby věděli, co se stalo s členy Hitlerových SA. Hitler je nechal povraždit v "Noci dlouhých nožů" - tak oblíbené a připravované bývalým premiérem Topolánkem.

Tohle všechno se děje před volbami do evropského parlamentu, který vlastně lidi nezajímá. Ale toto je jen slabý odvar toho, co nás čeká na podzim, kdy půjde o novou vládu, kdy půjde o všechno - o moc a o koryta. Nedávno jsem napsal, že průzkumy veřejného mínění preferují vládu silné ruky. Do toho nám ministr vlády Michael Kocáb vysvětluje, že "Demokracie je prostě slabá, protože zaručuje právo na shromažďování."

Pravice je na ústupu z výsluní. Případný volební úspěch levice ve volbách do Evropského parlamentu bude použit jako rudý hadr na veřejnost. Média v rukou pravice nás budou strašit návratem nové bolševické totality. Vyděšená veřejnost bude úpěnlivě vyzývána k tomu, aby volila v předčasných volbách pravicové strany a zabránila tak národní katastrofě. Ale nezůstane jen u slov. Militantní bojůvky budou rozbíjet volební shromáždění levice. Z házečů vajíček se stane armáda, která bude spouštěčem politických nepokojů.

Nedovedu si představit, co nás čeká v případě, kdyby na podzim skutečně ve volbách zvítězila levice a vznikla by vláda sociální demokracie s podporou nebo i účastí komunistů.


Ing. Josef Vít
28. května 2009

NETSOCAN