NETSOCAN
Číslo 5 -- KVĚTEN 2011 --- Ročník X.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Žádost o zvýšení platu
AKTUALITY
o Pár slov k osvobození Plzně
o Ing. Josef Vít
ČLÁNKY
o O co jde v Libyi
o Ing. Josef Vít
o Libye: fašistická akce politických pedofilů
o František Stočes
GLOSY
o Česká veřejnost je „šílená“
o Mgr. Miloslav Štěrba
o Aktuálnost černých schránek
o Mgr. Miloslav Štěrba
o Postoj ČSSD k VeVerkám je nelevicový, nedemokratický a hloupý
o František Stočes
Družstevnictví
o Společenské a ekonomické aspekty družstevnictví
o František Stočes
Zahraničí
NETSOCAN MONITOR
o Francouzský exministr obvinil NATO z civilních obětí v Libyi, chce hájit Kaddáfího
o Paranoidní Kaddáfí se skrývá každou noc v jiné nemocnici
o Kaddáfího lidé zaútočili na ropné zásobníky práškovacími letadly
o USA jsou na cestě k bankrotu, musí schválit vyšší limit zadlužení
o Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001
o Střední Východ: zmatek mezi spojenci
o Ať Lisabon prodá své tuny zlata, radí německý expert
Reader´s Digesto

o
o
ŽÁDOST O ZVÝŠENÍ PLATU

Vážený pane ministře financí Kalousku,

Mám velice solidní plat, který činí 12.000,- Kč čistého měsíčně. Přesto Vás žádám o přidání 24,- Kč měsíčně (čistého). Svoji žádost odůvodňuji takto: Mám ženu, která nepracuje, a dvě děti. Bydlíme v jeskyni, koberce ani nábytek nevlastníme. Prací prostředky a mýdlo nekupujeme, protože pereme v potoce. Za vodu, plyn a elektrickou energii neplatíme, protože nic takového nemáme. Obuv a oděvy nekupujeme, zhotovujeme si je doma sami z jeleních kůží. Na příspěvky do odborů mi nezbývá. Na dovolenou nejezdíme, do divadla a do kina nechodíme. Přesto náš denní rozpočet vypadá takto:

Snídaně..........3 rohlíky a voda z potoka..............................3,60 Kč
Přesnídávka...3 rohlíky a voda z potoka............................ .3,60 Kč
Oběd...............polévku za 9,80 a guláš za 34,90 v bufetu...44,70 Kč
Svačina..........3 rohlíky a voda z potoka...............................3,60 Kč
Večeře........... polévka a guláš v bufetu..............................44,70 Kč
---------------------------------------------------
Celkem...............................................................................100,20 Kč

Na osobu na den: 100,20 Kč
Na 4 osoby na den: 400,80 Kč
4 osoby na měsíc: 12.024,- Kč

V měsíci , který má 31 dnů se jeden den postíme. V měsíci, který má méně než 30 dní ušetříme a tuto částku věnujeme nadaci, která podporuje bydlení našich rómských spoluobčanů.

Za zvýšení platu co nejsrdečněji děkuji,

Občan Josef Procházka


ODPOVĚD´ MINISTRA FINANCÍ KALOUSKA

Vážený občane Procházko,

Vaše žádost byla přezkoumána na našem Ministerstvu financí a závěry šetření jsou následující:
Na noc se není třeba přecpávat, stačí Vám 3 rohlíky a voda z potoka. Měsíčně tím ušetříte celých 4932,- Kč. Vzhledem k současně probíhající restrukturalizaci našeho finančnictví, hledání finančních rezerv a jiných náhrad za rozkradenou republiku Vám o tuto částku snižujeme Vaši měsíční mzdu.

S pozdravem Kalousek
Ministr financí ČR

o
o


(Zdroj: internet)


oNETSOCAN MONITOR


Francouzský exministr obvinil NATO z civilních obětí v Libyi, chce hájit Kaddáfího
Libyjská vláda v pondělí obvinila NATO, že při bombardování města Zlitán východně od Tripolisu zabila 11 civilistů. Zprávu libyjské agentury JANA nelze ověřit. Bývalý francouzský ministr zahraničí Roland Dumas ale při návštěvě Libye uvedl, že viděl několik civilních obětí náletů, uvedla agentura Reuters.... Dumas uvedl, že v nemocnicích viděl několik obětí náletů a že lékaři, s nimiž se potkal, ošetřili přes 20 000 zraněných. „Je to brutální agrese vůči suverénní zemi,“ řekl Dumas v neděli v Tripolisu. „NATO vede vojenskou akci proti civilistům s umělým, velmi umělým krytím ze strany Spojených národů.“... Podrobnější vyjádření dá Dumas po návratu do Francie poté, co si podrobněji prostuduje všechny dokumenty. Dumas taky uvedl, že je ochoten Kaddáfího i hájit, pokud by byl vydán a postaven před mezinárodní trestní soud v Haagu... Minulý týden Africké unie na zasedání v Addis Abebě odsoudila NATO, že při své letecké kampani překročilo mandát rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1973. (Novinky, 30. května)..

V kontextu s těmito informacemi je naprosto ostudné mlčení ČSSD, která nedokáže odsoudit podlé a hanebné pokusy o vraždu představitele Libye, která nedokázala vyjádřit účast za vraždu Kaddáfího syna a vnuků, která nedokáže odsoudit ničení libyjské infrastruktury i zcela evidentní pokus o svržení legální vlády. Za tuto partaj by se styděl snad i Hácha! Pokud se ukáže, že NATO, za tiché podpory ČSSD překročilo v Libyi mandát OSN, kdo bude platit vzniklé škody?Paranoidní Kaddáfí se skrývá každou noc v jiné nemocnici
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí se každou noc ukrývá v některé z tripolských nemocnic. Snaží se tak uniknout tvrdším náletům letadel NATO, které byly zahájeny tento týden s cílem zvýšit tlak na plukovníka, aby odstoupil. Uvedly to ve čtvrtek diplomatické zdroje, která citovala televize Fox News.... Libyjský vůdce patrně mění místa úkrytů, aby zvýšil svoji bezpečnost. Hledá přitom úkryty v nemocnicích, protože při operacích NATO je snahou se vyvarovat se civilních obětí, když je cílem akce civilisty ochránit... Listu The Times of London také zdroje řekly, že jeho chování je paranoidní.... Kaddáfí je znám, jak dbal na silná bezpečnostní opatření. Jeho komplex Bab Azízija však už byl několikrát terčem náletů s oddůvodněním, že odtamtud se řídí operace libyjské armády. Při jednom z náletů údajně zahynul i Kaddáfího nejmladší syn Sajf Arab. ... Vysocí libyjští představitelé také přestali požívat svoje mobilní telefony, aby nemohli být odhaleni. (Novinky, 27. lvětna).

Mediální Goebbelsové opět zaperlili. Nazvat paranoidním státníka, jehož obytný komplex i bunkry jsou zasypávány raketami, a jemuž při těchto fašistických akcích zabijí syna a tři vnoučata, to už je samo o sobě důkazem o psychické újmě autorů takovýchto blábolů. Nicméně farizejství představitelů NATO, Francie a Británie, kteří s jistotou idiotů tvrdí, že Kaddáfí není terčem jejich raket, svědčí o tom, že důvěřovat takovýmto personám, kteří se chtějí prolhat do jakési podivné budoucnosti, je hazard s vlastním osudemKaddáfího lidé zaútočili na ropné zásobníky práškovacími letadly
Šéfové libyjských kmenů, kteří se v pátek sešli v Tripolisu, vyzvali ke všeobecné amnestii, která by občanskou válku ukončila. Vydali deklaraci, v níž prohlásili, že chtějí "pracovat na zákonu o všeobecné amnestii, který bude zahrnovat všechny, kdo se zapojili do povstání a pozvedli zbraně" proti Kaddáfímu. Povstalce označili za zrádce a zavázali se, že Kaddáfího neopustí... Francie v pátek vypověděla 14 libyjských diplomatů a v březnu jako vůbec první stát uznala za jediného zástupce libyjského lidu Přechodnou národní radu vytvořenou povstalci. (Novinky, 7. května).
USA jsou na cestě k bankrotu, musí schválit vyšší limit zadlužení
Pokud se nedohodnou, což je ale málo pravděpodobné, nebude mít země peníze na splácení účtů a dluhů. Ministr financí Timothy Geithner situaci zatím řeší tak, že přesouvá peníze mezi jednotlivými kapitolami rozpočtu a pokrývá to, co je právě potřeba.... V USA je limit, k němuž se může země zadlužit, uzákoněn. Nyní je hranice na 14,3 biliónu korun. Poprvé byl ustanoven v roce 1917, tehdy to bylo 11,5 miliardy dolarů. Od té doby se zvyšoval 74krát.... V USA je to už druhý problém s rozpočtem během několika týdnů. Kongres se nebyl schopen dohodnout na rozpočtu do dubna, země do té doby fungovala půl roku na rozpočtových provizoriích... Rozpočet se schválil pár dní předtím, než vypršelo poslední provizorium. Zemi reálně hrozilo, že nebude mít na svůj chod peníze, státní zaměstnanci budou bez výplat a chod institucí se zastaví...(Novinky, 16. května).

Přepočteno na koruny, tak dluh USA dosáhne čtvrt biliardy. Takové čislo zde ještě nebylo. Jedno je jisté, takový dluh již nebude nikdy splacen. Rudolf II. si pochvaloval - to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou. Obama si asi pochvaluje - To se nám to válčí v Afgánistánu, Pákistánu, Iráku a Libyi, když nám lidi půjčujou. S tím, že mu byla propůjčena Nobelova cena za mír si, zdá se, hlavu neláme.Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001
Vysoký činitel americké vlády, Dr. Steve R. Pieczenik, jenž zastával řadu vlivných pozic pod třemi různými prezidenty a stále pracuje pro ministerstvo obrany, sdělil v rámci show Alexe Jonese šokující informaci o tom, že Bin Laden zemřel v roce 2001, a že je připraven toto dosvědčit před velkou porotou. Pieczenik rovněž prohlásil, že mu bylo řečeno jedním z nejvýše postavených generálů, že 11. září byla operace pod falešnou vlajkou, práce zevnitř (inside job)... Pieczenika nelze označit jako „konspiračního teoretika“. Sloužil jako sekretář tajemník vlády v rámci tří různých administrativ, za Nixona, Forda a Cartera. Pracoval rovněž pro Reagana a Bushe seniora a stále ještě pracuje jako konzultant pro ministerstvo obrany. Pieczenik dříve sloužil u US Navy v hodnosti kapitána a je nositelem dvou prestižních ocenění Harry C. Solomona na Harvardově škole medicíny. Je zároveň nositelem dvou titulů PhD a MIT... Pieczenik prohlásil, že Osama Bin Laden zemřel v roce 2001 “nikoliv proto, že by ho zabily speciální jednotky. Jako lékař jsem věděl, že ho léčili doktoři CIA a v jeho záznamech bylo uvedeno, že trpí Marfanovým syndromem.“ Pieczenik dodal, že americká vláda věděla, že Bin Laden zemřel ještě předtím než Američané vtrhli do Afghánistánu.... Během svého rozhovoru v rámci show Alexe Jonese 3.05. Pieczenik rovněž prohlásil, že mu bylo přímo řečeno jedním z vysoce postavených generálů, že 11. září byla tzv. operace dočasné přerušení a operace pod falešnou vlajkou, a že je toto připraven dosvědčit před velkou porotou a odhalit tam rovněž generálovo jméno... “Řídili útoky,“ řekl Pieczenik a uvedl jmenovitě Dicka Cheneyho, Paula Wolfowitze, Stephena Hadleyho, Eliotta Abramse a Condoleezu Riceovou, kteří se na tom kromě dalších přímo podíleli.Pieczenik vysvětlil, že není liberál ani konzervativec ani příslušník hnutí tea party, že je pouze Američan, který je hluboce znepokojen tím, jakým směrem se země ubírá. (Zvědavec, 16. května, článek vyšel 4. května na Infowars.com, překlad R. Václav).

Bin Ladin údakně zemřel na Marfanův syndrom (dolichostenomelii), což je genetická degenerativní porucha pojivové tkáně, na niž neexistuje žádná trvalá léčba. Nemoc výrazným způsobem zkracuje délku života toho kdo jí trpí, projevuje se mj. arachnodaktylií. ("pavoučími" dlouhými tenkými končetinami a prsty), a trpěl jí mj. houslový virtuóz Niccolo Paganini Bin Ladin byl navíc v červenci 2001 údajně vyšetřován lékaři CIA v americké nemocnici v Dubaji. Vcelku lze konstatovat, že pokud by ze všech předešle uvedených politických informací byla provdou i jen část, pal lze říci, že Bílý dům, Kapitol a Pentagon představují jakési absurdní a děsivé Trojzámčí, o jakém se nesnilo ani Franzi Kafkovi. A další indícií jsou téměř 60 let stále nevyřešené vraždy bratrů Kennedyových...Střední Východ: zmatek mezi spojenci
V posledních padesáti letech budovaly Spojené státy svoji středovýchodní politiku na těsných vazbách se třemi zeměmi: Izraelem, Saudskou Arábií a Pákistánem. Roku 2011 mají se všemi třemi různice, a to velmi zásadní. O své současné politice v této oblasti vedou také veřejné spory s Velkou Británií, Francií, Německem, Ruskem, Čínou a Brazílií. Zdá se, že skoro nikdo se Spojenými státy nesouhlasí a nenechá se jimi vést. Lze zaslechnout projevy bolestné frustrace prezidenta, ministerstva zahraničí, Pentagonu a CIA, podle nichž všech se situace začíná vymykat kontrole... Proč Spojené státy navázaly tak neuvěřitelně těsné spojenectví s Izraelem je téma na dlouhou debatu. Je ale zřejmé, že se tento vztah po řadu let neustále upevňoval, a to stále víc a víc podle potřeb Izraele. Izrael mohl počítat s finanční i vojenskou pomocí a nikdy neselhávajícím vetem Spojených států v Radě bezpečnosti OSN... V poslední době došlo k tomu, že jak izraelští politikové, tak základna jejich podpory v USA se neustále posouvali doprava. Izrael pevně lpí na dvou věcech: neustálém oddalování seriózních jednání s Palestinou a naději, že někdo bude bombardovat Íránce. Obama se pohybuje opačným směrem, aspoň do té míry, do jaké mu to dovoluje vnitřní politika USA. Napětí je už hodně vysoké a Netanjahu se modlí, pokud to vůbec dělá, za volební vítězství Republikánů v roce 2012. Krizový okamžik může ovšem nastat ještě předtím, když Valné shromáždění OSN odhlasuje uznání Palestiny jako členského státu. Když se proti tomu Spojené státy postaví, ocitnou se v prohrané pozici. (Britské listy, 11. května).

Autor eseje, americký analytik Immanuel Wallerstein, mohl učiit i následující srovnání, které ukazuje, jak značnou finanční i politickou zátěží se Izrael pro USA stal, a jak se ony stamiliardy dolarů plynoucí do Izraele proměnily na zbraně konvenční i jaderné a ktev Palestinců. Pokud chtěl Izrael poskytnout světu nějaký pozitivní příklad, tak zcela selhal a za pozitivní příklad slouží spíše Hong Kong. Má rozlohu pouhých 1 103 km čtverečních (Izrael 20 770 km čtverečních), a na tomto území 20x menší než Izrael spokojeně žije 7 milionů obyvatel, zatímco 7,7 milionů obyvatel Izraele (z toho 5,8 milionů Židů) žije v permanentním krveprolití a traumatu.Ať Lisabon prodá své tuny zlata, radí německý expert
Německý liberální poslanec Frank Schäffler opět předvedl svůj politický „takt“. V době, kdy se Portugalsko topí v problémech a žádá pomoc EU, totiž doporučil, aby země nejdříve odprodala své zlato... „Než budou ohroženy peníze jiných lidí, musí Portugalsko prodat své „rodinné stříbro“, mezi jiným i zásoby zlata. Cokoli jiného by bylo nesolidární,“ řekl německý politik, finanční expert liberální FDP, bulvárnímu listu Bild. Není to jeho první skandální výrok. Byl to právě Schäffler, kdo svého času doporučil Řekům, aby prodali své ostrovy a z výtěžku hradili své dluhy. (Novinky, 7. května).

To jsou opravdu knížecí rady. Portugalsko sice údajně nějakých 382 tun zlata za bratru půl bilionu korun má, ale je natolik soudné, že si zákonem zakázalo výtěžky z prodeje svého pokladu platit státní dluh. A čím bude platit podruhé, pokud bude pokračovat v podobné politice jako Česko? Nejspíše pak, bude muset vyhlásit bankrot, správcem konkurzní podstaty by se stal např. MMF a ten by Portugalsko vydražil třeba pro banku Morgan... Postupně by se tak naložilo se Španělskem a dalšími státy. Něco tak perverzního si nedokázal představit ani Jules Verne.


Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti
( )Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 31. května ve 20:15 a redakce tímto současně děkuje všem autorům za hodnotné příspěvky do kvěnového čísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN