NETSOCAN
Číslo 9 -- KVĚTEN 2012 --- Ročník XI.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Studenou válku nahradil studený mír
AKTUALITY
o Osvobození Plzně
o Ing. Josef Vít
o Do řeckých bank bylo tajně nalito 100 miliard eur
o FRS
Dokumenty
o Kdo je vlastně sociální demokrat: Filip – nebo Sobotka?
o FRS
Pozvánka
o Družstevní workshop
GLOSY
o Vrátí Rathovi alespoň tu flašku vína?
o František Stočes
ČLÁNKY
o Operation Unthinkable
o Ing. Josef Vít
Družstevnictví
o Družstva ve Venezuele prosazují solidárnost, sociální spravedlnost a důstojnost
o FRS
o Družstevnictví z pohledu římských papežů
o Stalin, Chruščev a družstevnictví
NETSOCAN MONITOR
o Jak média manipulují s veřejným míněním ve prospěch změny režimu v Sýrii
o Jejda: BBC dokumentuje masakr v Houle fotkou z Iráku roku 2003
o Je řecká dluhová krize fintou, jak ukrást řecké ropné pole?
o Skuteční kmotři. Pět rodin, které ovládají Česko
o Krize a odvaha
o Vnitrostátní konflikty řešit jednáním, spravedlivě a beze zbraní
o Libye zakázala oslavovat Kaddáfího nebo jeho režim
o Reader´s Digest
o
o
o
Studenou válku nahradil studený mír

o Se zánikem Varšavského paktu se objevily racionální názory a naděje, že NATO je zbytečné a rovněž ukončí činnost. „Humanitární bombardování“ Srbska, agrese proti Afgánistánu a Iráku, agrese (alias „bezletová zóna“) proti Libyi a rýsující se agrese proti Sýrii a Íránu dokazují, že NATO se stává hrozbou pro světový mír. NATO funguje jako zločinecká organizace plnící plány šílenců, usilujících o ovládnutí veškerých surovinových, finančních a lidských zdrojů naší planety. Takové loupežnictví však musí zákonitě skončit 3. světovou válkou.
o Nanejvýš znepokojivé jsou až fašistické praktiky prosazování těchto loupeží. Patří sem naprostá bezcharakternost a prolhanost politického a mediálního mainstreamu, který po vzoru fašisty Goebbelse mění občany v užitečné idioty. Mediální masáže použitím Saddámových zbraní hromadného ničení či Kaddáfího bombardování měst se sice ukážou jako vylhané, ale to již jsou občánkové masírováni novými lžemi a obrazy nových diktátorů. A skuteční váleční zločinci typu Blaira či Bushe běhají po svobodě.
o Děsivá je přitom až barbarská bezcitnost oněch novodobých lupičů, které již padlo za oběť patrně víc než milion civilistů. Barbarští lupiči se neštítí vyvolávat občanské války, desetitisíce žen a dětí (usmrcených bombami barbarů) chápou jako „kolaterální ztráty“. Bratrská spolupráce s teroristickou Al-Kajdou (v Libyi a nyní v Sýrii) prokazuje jejich absolutní bezcharakternost. Vraždy státníků, jako byl Kaddáfí, považují za normu. Když Hillary krátce po nečekané návštěvě Libye na zprávu o vraždě a lynči Kaddáfího bezcitně prohlásila: „We came we saw, he died,“ asi to trochu popletla. Přesnější by patrně bylo: „We came we saw him, he died!“ (Přišli jsme, viděli jsme ho a zemřel...). Kdyby zůstal živý, a byl eventuálně souzen, tak by toho zřejmě moc „vykecal“...
o Barbarští loupežníci teď usilují o ovládnutí Sýrie a masakr ve městě Houle a jeho dezinterpretace jen dokazují, že praktiky se nezměnily. První zpráva, tvrdící, že syrská děla a tanky zmasakrovaly přes sto civilistů včetně žen a dětí, vyvolaly celosvětové rozhořčení obrácené proti Asádovi. Poté se ukázalo, že oběti byly zastřeleny z bezprostřední blízkosti a děti dokonce podřezány. Nicméně se z toho opět viní titíž vojáci, popř. pro-asádovské milice. BBC navíc tento masakr „dokumentovala“ fotografií z Iráku z roku 2003... Někdejší důstojník britské rozvědky, Alastair Crooke, ovšem tvrdí, že způsob vraždění dětí neodpovídá tamnímu kulturnímu prostředí, ale je podobný praktikám sunnitských teroristů, kteří přišli terorizovat syrské (šíitské) civilisty, odmítající bojovat s vládou. Co na tom? Psí hlava byla Asádovi již nasazena.
o Problém je v tom, že Rusko, Čína a další země již nemají kam ustoupit a oněm barbarským loupežníkům ustupovat nemohou, a ani nesmí. Za skandální lze ovšem považovat postoj, který ve všech zmíněných příkladech zaujala ČSSD, a který vede od pozice ignorantství či politické zbabělosti, přes roli užitečných idiotů až k aktivnímu bratrství s barbarskými loupežníky.
(frs. Celé
ZDE )

oNETSOCAN MONITOR


Jak média manipulují s veřejným míněním ve prospěch změny režimu v Sýrii
Není třeba génia, aby bylo možné tuto houževnatou snahu převzít vládu nad Sýrií prohlédnout, ale protože se nepoučili z Libye, podlehne tomu spousta těžce pracujících a vzdělaných lidí na západě opět... Cui bono? Komu prospěje… masakr dalších civilistů? Evidentně ne syrské vládě. Ale západem podporovaným teroristickým skupinám, které pracují n destabilizaci země nyní již přes rok, ty z toho mají prospěch zřetelně... Kdo by mohl být hlavním podezřelým u tohoto posledního masakru? A co západem podporovaní teroristé v Sýrii – stejné teroristické skupiny se přiznaly k bombové kampani, ve které zabili nevinné lidi v Sýrii, před pouhými několika týdny... Důležité je zde také dodat, že poslední masakr dětí v Sýrii byl podle zpráv proveden „noži“ – což jakémukoliv inteligentnímu čtenáři nezní jako vládní útok... Jak jsme viděli v Sýrii a Libyi již dříve, i tento údajný masakr je založen zcela na nepodložených důkazech, v tomto případě na videu na Youtube. ( Zvědavec , 30. května).

Autor, Patrick Henningsen, svůj článek končí slovy: Po více než roce zasahování prostřednictvím jeho vlastních oblíbených teroristických loutkových bojůvek a dodávání zbraní do Sýrie – zbraní, které se nepochybně dostanou do rukou Západem podporovaných tamních skupin al-Káidy, západ ve svržení Assadovy vlády a v dosazení nového loutkového režimu přesto neuspěl, jak se mu to podařilo za použití vojenské síly NATO v Libyi vloni na podzim. Ale manažeři západního projektu, jako Hitlary Clinton a William Hague, to nevzdali, a pokud je jejich korporátním médiím umožněno určovat jejich verzi reality v Sýrii, nakonec svoji „humanitární intervenci“ dostanou a země bude pomalu ničena zevnitř. Pak dojde ke změně režimu... Tak jednoduché to je... Syřané jsou ti, kdo nakonec prohraje, pokud Washington, Londýn, Tel Aviv a státy Zálivu uspějí ve zničení této země, jak udělaly v Libyi a Iráku... Až to bude uděláno, pak přejdou k destabilizaci Libanonu, aby sesadily a neutralizovaly Hizballah... Pak budou dveře na Irán otevřené dokořán... A máte tu skutečnou třetí světovou válku.Jejda: BBC dokumentuje masakr v Houle fotkou z Iráku roku 2003
Během strašlivého šoku, který otřásá světem po masakru v syrské Houle, uveřejnila BBC srdcervoucí dokumentární fotografii nekonečné řady dětských těl připravených k pohřebení... ZDE Fotograf Marco di Lauro, který inkriminovaný snímek pořídil, dle svých slov málem spadl se židle, když fotku uviděl na webové stránce BBC s titulkem „Fotografie poskytnutá aktivistou: Tento snímek, který nemůže být nezávisle potvrzen, věrohodně ukazuje těla dětí v Houle, připravených k pohřbení.“ Snímek byl ve skutečnosti pořízen 27. března 2003, a ukazuje iráckého chlapce přeskakujícího desítky bílých pytlů s lidskými kostrami, nalezenými v poušti jižně od Bagdádu. Fotografii měl na své webové stránce, odkud byla zřejmě stažena. Fakt, že BBC podle všeho nepoužila oficiální databázi, ale pouhý web, Marca dost znepokojuje: „Co mě skutečně ohromilo je to, zpravodajská instituce, jakou je BBC, je ochotná publikovat jakoukoli fotku poslanou kýmkoliv: aktivistou, neprofesiálním fotodokumentaristou a tak podobně. To je vše,“ řekl fotograf pro Daily Telegraph. A dodal: „Někdo tu úmyslně používá jakékoli fotky druhých jako propagandu.“ (Oops, BBC: Iraq photo to illustrate Houla massacre? Russia today , 29. května, překlad frs).

Mluvčí BBC sice sdělil, že snímek, ilustrující nedělní večerní pořad „Syrský masakr v Houle je po vlně rozhořčení odsouzen“ byl po identifikaci jeho zdroje „okamžitě“ stažen a dodal: „Byli jsme si vědomi, že tento snímek, uveřejněný po posledních zvěrstvech v Sýrii dnes ráno koloval po celém internetu. My jsme ho ovšem uveřejnili s dodatkem, že ho nelze nezávisle verifikovat.“ Tato slova o informacích, „které nelze nezávisle ověřit“ se stala tradičním sloganem, kterým masmédia informují o 14 měsíců trvajícím konfliktu v Sýrii. Někdy to vypadá tak, že mantra sdělující, že informaci nelze nezávisle ověřit, slouží jako výmluva pro publikování informací, které nemají šanci být vůbec někdy ověřeny. Potom není divu, že je k snídani zkonzumuje třeba nějaký imám, a plný spravedlivého rozhořčení pak nabídne 450 tisíc dolarů tomu, kdo zabije syrského prezidenta Bašára Asada... (Imám vypsal odměnu za Asadovu hlavu, Hlas Ruska , 29. května).Je řecká dluhová krize fintou, jak ukrást řecké ropné pole?
Jak se události v rámci evropské ekonomické krize dále odvíjejí, stává se jasným, že se u Řecka hraje mnohem větší hra. Skutečná hra je o tom, kdo ovládne obrovské zásoby ropy a zemního plynu nacházející se těsně u řeckého pobřeží... Po desítky let byla pečlivě pod kobercem držena znalost existence obrovského pole ropy a zemního plynu ve východním Středomoří, v oblasti mezi ostrovy Kréta, Kypr a Rhodos... Odhaduje se, že mohou zásobovat Evropu po 50 let a jejich cena je odhadována na 9 až 12 bilionů dolarů... Rusko projevilo velký zájem o partnerství s Řeckem při navrtávání těchto zdrojů, stejně jako Norsko a další země. V současné době nastoupil Izrael a zdá se, že je nejpravděpodobnějším kandidátem na partnera Řecka v tomto podniku... Mohly by tyto klíčové zásoby a způsob, jakým Izrael usiluje o kontrolu nad nimi, být skutečným důvodem, proč bylo nově zvolenému ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi odepřeno vízum, když se pokusil navštívit v Řecku horu Athos během svatého týdne ortodoxních velikonoc?... Kreml vyjádřil silnou nespokojenost s řeckým rozhodnutím, protože tato návštěva by byla první Putinova návštěva cizí země po znovuzvolení. Řecko poskytlo výmluvu, že v té době byly v zemi svátky a nemohlo Putinovi zaručit bezpečnost... 26. března byla v zemi spuštěna reklamní kampaň ruské vlády, vyzývající občany, aby kupovali více řeckých produktů a jezdili do Řecka na dovolenou. Vzhledem k tomu, že Rusko má 149 milionů lidí, v porovnání s pouhými 9 miliony Řeků, mohlo by to mít klíčový dopad na řeckou ekonomiku. Rusko také nabídlo Řecko nouzově vyplatit, protože země upadá do pařátů západních bank. Putin nabídl půjčit Řecku minimálně 25 miliard dolarů, za 1% úrok. Nicméně Papandreova vláda si vybrala 148 miliard dolarů od MMF a evropských bank, za neskutečných 5,2% a úsporná opatření, která s touto dohodou přišla... Rusko bylo také drženo mimo u dalších ropných partnerství s Řeckem. Od r. 1994 se pracovalo na dohodě, že Rusko vybuduje ropovod Burgas-Alexandroupolis, který by přivedl ruskou ropu z Černého moře přes Bulharsko do přístavu Alexandroupolis na severu Řecka. Tato dohoda byla dokončena v r. 2008, za vlády Kostase Karamanlise, a práce byly zahájeny nedlouho poté. V r. 2008 došlo k pokusu o atentát na něj. Na podzim 2009 byl Karamanlis nucen vypsat předčasné volby, kde prohrál s pro-sionistickým Georgem Papandreou. Krátce poté byl projekt ropovodu ukončen... Mnoho lidí by zajímalo, proč Řecko nepřijalo nouzové vyplacení nabídnuté Putinem, nebo další nabídnuté Čínou, které by Řekům umožnilo udržet si svoji suverenitu a vyhnout se bolestem, ponížení a ztrátě aktiv, které sebou dluhová krize přinesla. ( Zvědavec , 22. května)

„Do Řecka přitékají miliardy eur v souvislosti s mimořádnou pomocí od takzvané věřitelské trojky. Ale skoro žádné peníze nejdou řecké vládě na klíčové veřejné služby, nýbrž míří zpátky do kapes trojky, tedy Evropské centrální bance (ECB), Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) a vládám EU. S tímto zjištěním přišel americký list International Herald Tribune. Evropský záchranný balík 130 miliard eur (asi 3,3 biliónu korun), který měl poskytnout Řecku čas, především splácí úroky z jeho dluhů, zatímco řecká ekonomika se nadále propadá... Zatímco platí sobě, trojka také zadržuje další fondy určené k tomu, aby udržely řeckou vládu v chodu... Od května 2010 Řecko dostalo 141,7 miliardy eur z peněz evropských daňových poplatníků, které mají udržet zemi nad vodou. Z toho jdou plné dvě třetiny na splátky držitelům dluhopisů a trojce. Jen třetina byla určena na financování chodu vlády a jen nepatrná část na projekty stimulující ekonomiku.“ ( Zacyklené miliardy. Peníze nalité do Řecka se hned vrací do kapes věřitelské trojky ). Řekové snad jednou pochopí, že takoví řečtí vlastenci, jako je Papandreu, jednoduše patří do vězení jako vlastizrádci a spiklenci a pak budou mít naději.Krize a odvaha
Vláda totiž chrání ty, kteří současné ekonomické problémy světa vyvolali a ty, kterých se problémy prakticky nedotkly, nebo na nich dokonce nehorázně vydělávají. Jak většina lidí a společnosti chudne, tak tyto struktury naopak bohatnou... Vítězové dneška jsou jednoznačně banky, ale i pojišťovny či monopolní a oligopolní společnosti, které si ochočily vlády. Ceny elektřiny, vody či plynu, ale třeba i telekomunikací jsou v rukou těchto monopolů. Lidé šetří a spotřebují méně vody, plynu či elektřiny, tak se zdraží a zisky jsou stejné nebo i vyšší. Zkuste se bránit, nemáte žádnou šanci... Pod záminkou boje s korupcí jsme zákonem nuceni své peníze dát do bank. Větší hotovostní platby nejsou prakticky možné.. Banky ročně vytvoří zisky v řádu desítek miliard, které mizí do zahraničí. Mobilní operátoři nás také pěkně dojí, stejně jako různí provozovatelé přenosových soustav, ať to jsou dráty či trubky. Všichni pohádkově vydělávají a platí směšně nízké daně... Jak vyrovnat státní rozpočet a nezadlužovat příští generace, a přitom mít i na potřebné investice do infrastruktury státu a postupně zvyšovat platy i důchody? Celkem jednoduše. Ty firmy, které mají výsadní postavení oligopolu zdanit drastickou daní. Třeba 50% nebo 70%. Rázem by náš stát měl ročně nějakých 150 -200 miliard navíc... Mám obavu, že se bude jen velmi těžko hledat ten, který něco takového prosadí. Jde o střet s těmi, kteří skutečně vládnou. Politici jsou jen dočasné figurky, které média veřejnosti předhazují jako ty, kteří za vše mohou. Mohou za to, že skutečné strůjce problémů kryjí a pomáhají jim k čím dál vyšším ziskům. Za to dostanou pár měsíců na pozlaceném cirkusovém nebi politiky. (Aktuálně.cz, 30. března).

Autorem blogu je David Rath . Ještě za svobodna. Lze očekávat, že mu tento blog u soudu dost přitíží. Skuteční vládci se jistě postarají a jejich politické figurky soudnímu verdiktu ve stoje zatleskají.Skuteční kmotři. Pět rodin, které ovládají Česko
Pokud by se... sešly hlavy českých Pěti rodin v pražském Buddha Baru, na schůzku by se dostavil Petr Kellner z PPF, Marek Dospiva z Penty, Patrik Tkáč z J&T, Karel Komárek z KKCG a Zdeněk Bakala z BXR. Šance, že by se všichni tito pánové sešli pohromadě, je však malá, jelikož mezi nimi stále zuří boj o teritorium, respektive o sféry vlivu, a nejsou ještě schopni mezi sebou uzavřít mír... Je těžké říct, jak velkou část české ekonomiky tyto rodiny ovládají, ale pokud odečteme exportní trh, který tvoří 75 % českého HDP, zjistíme, že se jedná o vskutku nemalý podíl. A dále narůstá... To, co těchto Pět rodin odlišuje od množství tuctových českých miliardářů, zejména různých kmotříčků, je původ jejich bohatství, schopnost si jej udržet a rozvíjet. Dále to jsou jejich dovednosti ve "vládních vztazích" a téměř úplná absence negativních zpráv v médiích o jejich aktivitách... Jejich bohatství vzešlo z divoké privatizace v 90. letech, kdy zákony byly děravé na správných místech a umožňovaly zisk ohromných majetků, pokud jste měli po ruce ty správné právníky, soudce a politiky. Tento způsob nabývání majetku jim zůstal i později v určitých případech vlastní, i když majetek nabytý v minulosti zvládají spravovat i profesionálním způsobem... Petr Nečas v MF Dnes minulý měsíc hovořil o "oligarchizaci" české politiky. Zmiňoval přitom zejména vztah Miroslava Kalouska k Richardu Hávovi, vazby Zdeňka Bakaly na Karla Schwarzenberga a napojení Bohuslava Sobotky na celou skupinu kolem ČSOB. Nečas se v rozhovoru zaměřoval především na Bakalu. Na půdě Parlamentu předtím dokonce prohlásil, že Bakala byl v roce 2004 opravdovým kupcem OKD od státu a že Karbon Invest mu sloužil jenom jako zástěrka... Jedním z možných vysvětlení je, že Nečas se snaží zabránit jakémukoli pokusu Bakaly zapojit se více do politiky. Je ale také možné, že hlavním cílem Nečasových výroků o OKD je sám Bohuslav Sobotka, který byl v době privatizace OKD ministrem financí, a kterého Miroslav Motejlek označuje za strůjce Bakalova fantastického bohatství. Jestliže je pravým terčem Sobotka, jde o politický souboj, nikoli o pokus pročistit český byznys... Pokud by Nečas byl vskutku znepokojen "oligarchizací" české politiky, nezmiňoval by se o kmotříčkovi v důchodu jako je Háva, ale přešel by přímo ke všem Pěti rodinám. Nečas si ovšem dává velký pozor, aby z jeho úst nezaznělo cokoli, co by poukazovalo na významnost Kellnera, Dospivy, Komárka a dalších - nejspíše proto, že si dobře uvědomuje, že mají mnohem větší moc než on sám... Jak se evropská krize zhoršuje a západní banky, energetické koncerny, developeři a průmyslové firmy se z Česka stahují, vliv Pěti rodin narůstá. Jedná se o nejvýznamnější trend, který můžeme dnes v Česku pozorovat. Pokud se nějaký politik pokusí tento trend zvrátit, může skončit - obrazně řečeno - jako senátor Pat Geary, který se v Kmotrovi 2 probudil s mrtvou prostitutkou v posteli. Aby se z této šlamastyky mohl dostat, muselo se pro něj přátelství s donem Corleonem stát nezbytností. (Aktuálně.cz, 14. května).

Autorem komentáře je Eric Best . Ale jestliže jmenovaní kmotři ovládají pouze 25% českého HDP, tak jde jen o kmotříky. Jaký politický vliv asi mají vlastníci oněch zahraničních firem, a jakým způsobem ho asi prosazují... Možná tak, že straší Čechy českými lmotříky...Vnitrostátní konflikty řešit jednáním, spravedlivě a beze zbraní
...Výkonný výbor projednal i rezoluci Strany evropské levice k fašistické hrozbě, která se zabývá nárůstem pozic krajní pravice v některých zemích Evropy. Projednával rovněž situaci v severní Africe a na Blízkém východě a odmítl účelové snahy západních velmocí o další vnější zasahování do vnitřního vývoje zemí v tomto regionu formou podněcování ozbrojených konfliktů, dodávání zbraní vnitřní opozici apod. Podle KSČM je nutné konfliktní situace řešit jednáním, mírovou cestou, nikoli zbraněmi a podněcováním vnitřních rozporů, jak ostatně potvrzuje i současná, pro občany nelehká, situace v Libyi. VV ÚV KSČM rovněž konstatoval, že se dosud nepotvrdilo, že by Irán vyvíjel jaderné zbraně, a vyjádřil názor, že jadernými zbraněmi by v tomto silně konfliktním regionu neměl disponovat žádný stát, tedy ani Izrael, a že je nutné všem měřit stejným metrem... (Z tiskové zprávy 52.schůze VV ÚV KSČM k mezinárodní situaci, konané 11. května. Titulek NETSOCAN).
Libye zakázala oslavovat Kaddáfího nebo jeho režim
"Oslavovat Muammara Kaddáfího, jeho režim, jeho myšlenky nebo jeho syny... nebo jakýmkoli způsobem propagovat tento režim a jeho představitele" bude podle nového právního předpisu trestáno vězením. Pokud informace nebo propaganda takového typu jakkoli poškodí stát, bude trestem odnětí svobody na doživotí... Zákon podle AFP také ukládá trest vězení za šíření pomluv nebo informací, které by mohly narušit vojenskou činnost, za šíření teroru mezi lidmi nebo za oslabování jejich morálky... Naopak náboženské politické strany zřejmě budou moci kandidovat ve slibovaných volbách. NTC, která Libyi vládne od srpnového svržení Kaddáfího režimu, totiž z jiného zákona o politických stranách vypustila spornou část, která zakazovala zakládání stran a uskupení opírajících se o náboženství nebo o kmenové či etnické vazby.

Správně. Demogracie musí být, i kdyby to Libyjce stálo majlant včetně libyjské ropy. Problémem bude sepsání a vydání zakázaných myšlenek Kaddáfího vzhledem k tomu, že byl dost upovídaný. Nicméně oslavovat jistě bude co: Shell, Exxon, BP, Camerona, Sarkozyho, Rockefellera, Bin Ládina...


Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 2. června ve 22:30 a redakce tímto děkuje autorům za hodnotné příspěvky do květnového čísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN