NETSOCAN
Číslo 6 -- ČERVEN 2011 --- Ročník X.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

Libyjci protestovali 4,5 km dlouhou libyjskou vlajkou


2 miliony libyjských občanů se shromáždili 1. července na obrovské demonstraci v Tripolisu, aby protestovali proti agresi NATO a vyslovili podporu svému představiteli a rozvinuli zde 4,5 kilometrů dlouhou libyjskou vlajku.
ZDE . Kaddáfí na demonstraci promluvil zprostředkovaně po telefonu. Jeho projev byl krátký, aby nebyl zaměřen a usmrcen. Způsob, jakým o tom informovala česká média netřeba komentovat; duch Josefa Goebbelse nezemřel. Níže je uveden český překlad Kaddáfího projevu.

o Kaddáfí řekl, že je to historický den a vyzval Sarkozyho, Camerona a Obamu, aby si pustili televize a sledovali davy a poznají, že žijí ve falešných představách, poněvadž začali válku, kterou nikdy nevyhrají. Rovněž řekl, že pokud budou pokračovat v ničení libyjských domů, oni mohou udělat to samé, poněvadž Evropa není tak daleko; a žádá je, aby to nedělali a podívali se na davy, na demonstrující děti a ženy.
o „Ony zde nejsou proto, že jsem jim to nařídil, přišly zcela svobodně. V této válce nebojujete proti mně, bojujete proti těmto davům. Já nejsem ničím. Chcete-li mír s Libyjci, záleží to na těchto zástupech. Pokud cokoli chcete, vyjednávejte s těmito zástupy. Tento režim není Kaddáfího, je to režim Libyjců. Dokonce i když jsou mnozí zděšeni, emigrovali a uprchli, Libyjci zůstali odhodláni a každý zbabělec bude nahrazen hrdinou.
o Je to vaše demokracie, která vrhá bomby na civilisty a takovouto demokracii nechceme. Zvítězí socialistická Džamahírie, skutečná demokracie, která slouží lidem.
o Radím vám, zastavte bombardování a vyzbrojování několika rebelů. Libyjci vyslovili svůj názor, pochodovali a jejich kmeny jasně řekly, že budoucnost patří Libyjcům. Libye je naše.
o Žijete ve falešných představách, poněvadž vás skupina zrádců přesvědčila, že se lze Libye snadno zmocnit. Najali jste si žoldnéře, propagandu a psychologickou válku. A přes to všechno jste nedokázali pokročit po libyjské zemi. Zapněte si televize a uvidíte nejdelší libyjskou vlajku dlouhou 4,5 kilometrů. Tu vlajku jsem neděla já. Na tuto vlajku se složil lid. Oni rebelové se neliší od těch, kteří zradili Libyjce během italské invaze.
o Libyjský lid se vydává v milionových počtech a beze zbraní a jde osvobodit oblasti, které jsou pod kontrolou vzbouřenců. Ty, libyjský lide, jsi jediný, kdo dosáhne vítězství. Budou-li mocnosti chtít vyjednávat, uvítáme to. Jinak budeme pokračovat a rebelové budou definitivně poraženi bez ohledu na to, kolik zbraní budou rebelům dodávat.
o My nehodláme zradit ani vlastní dějiny, ani své děti, ani jejich budoucnost. Sláva bude patřit statečným Libyjcům. Boj pokračuje!“
(Redakce, překlad FS)

oNETSOCAN MONITOR


Kaddáfí obvinil NATO z vražd
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí obvinil ve středu večer v poselství vysílaném v televizi státy NATO z vražd. Promluvil dva dny poté, co členové rodiny jeho spolupracovníka zahynuli při náletech... Kaddáfí označil ty, kdož provádějí nálety na Libyi, za barbary a zločince. Uvedl, že libyjský lid bude bojovat s těmito cizími barbary a křižáky až do smrti. Naznačil, že jsou horší než peklo. Ďábel by podle něj byl zahanben množstvím lží a obvinění, se kterými přišli nepřátelé Libye. (Novinky, 21. června).

Předtím se zločinci z NATO přiznali, že při jednom z náletů na libyjské hlavní město Tripolis zničila dům a zabili devět civilistů, kteří se v něm nacházeli. V pondělí navíc libyjská vláda oznámila, že další útok NATO bylo zavraždil 15 lidí včetně tří dětí. Libyjský ministr zahraničí Abdelátí Obajdí prohlásil, že nálet byl „ubohým pokusem ze strany NATO zlomit ducha obyvatel Tripolisu a dovolit malému počtu teroristů, aby vyvolali nestabilitu“. „Nikdy to neodpustíme, nikdy nezapomeneme,“ poznamenal. (Novinky, 20. června).Za transparent Evropo, povstaň je stíháno šest lidí
Až pět let za mřížemi hrozí za propagaci neonacismu šesti příznivcům Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), kteří letos na 1. máje v moravské metropoli mašírovali s transparentem s nápisem Evropo, povstaň v čele pochodu pravicových radikálů. V úterý pět mužů a jednu ženu obvinili brněnští policisté. ...o obvinění bylo rozhodnuto hlavně na základě znaleckých posudků. Heslo Evropo, povstaň totiž podle znalců na extremismus odkazuje na nacistické Německo, povstaň. (Novinky, 21. června).

Jak to tak vypadá, být znalcem na extrémismus je dnes docela dobrá živnost. Takový znalec si pročítá hitlerovská memorabilia a transparenty stran na demonstracích a dumá, zda se jedná o nacisty nebo ne. Otázkou je zda z té četby Hitlerových blábolů nakonec nezačne blábolit sám; a možná nakonec utrpí i těžký šok v soudní síni, až soudce řekne: „Obžalovaní povstaňte!“V Izraeli odsoudili toulavého psa k trestu smrti ukamenováním
K trestu smrti ukamenováním odsoudil nedávno tribunál ultraortodoxních rabínů v Jeruzalémě toulavého psa. Jeho "provinění" spočívá v tom, že je údajně reinkarnací laického advokáta, který náboženské soudce pohaněl před 20 lety... Odsouzený pes mohutné rasy pronikl údajně před několika týdny do budovy rabínského soudu pověřeného hospodářskými spory ve čtvrti Mea Šearim v Jeruzalémě, obývané ultraortodoxními židy. Tam děsil soudce a stěžovatele a žádnými hrozbami se nedal odehnat... Jeden z přítomných soudců si najednou vzpomněl, že před 20 lety tribunál kvůli své urážce proklel proslulého laického advokáta. Na muže, který už zemřel, uvalili soudci boží kletbu, v jejímž důsledku se měl převtělit v psa... Příslušný soudce vzápětí odsoudil psa k trestu smrti ukamenováním. Tomu se ale podařilo dětem z čtvrti, které měly exekuci provést, utéci. (Novinky, 17. června).

Za uvedení této mylné informace na správnou míru se patří poděkovat poslanci ČSSD Robinu Böhnischovi, který na intranetu ČSSD reagoval následujícím dementi: Bejt din, rabínský soud v jeruzalémské ortodoxní čtvrti Mea Šearim, se ohradil proti nepravdivosti zprávy, již jako první rozšířil izraelský deník Maariv a později jej převzala světová média. Podle tohoto článku se měl do jednací místnosti soudu dostat zatoulaný pes, jehož rabíni údajně prohlásili za převtělení jistého sekulárního právníka, který je již dvacet let po smrti, a poté vybídli venku stojící děti k jejich ukamenování. Podle dementi vydaného rabínským soudem přitom byli pouze přivoláni pracovníci příslušného úřadu jeruzalémské radnice, aby psa odvedli. Podle prohlášení Bejt Dinu „není už od Abrahámových dob v judaismu nic, co by ospravedlňovalo kamenování psů ani jakýchkoli jiných zvířat“. Dezinformaci označili za „hořký vtip“, podobný falešným obviněním z rituálních vražd. Ačkoli samotný list Maariv, který zprávu jako první vypustil do světa, již publikoval dementi a omluvu, zpráva se dostala mezi nejčtenější příspěvky například ve zpravodajství BBC. Na serveru Yahoo.com vyprovokovala diskusi o téměř dvou tisících příspěvků, z nichž většina vyjadřuje hluboké rozhořčení a mívá antisemitské ladění. Jeden z diskutujících například prohlásil: „Čím více Izraelců vidím, tím raději mám svého psa.“
To je opravdu potěšující zpráva, která dokazuje, že tamější mocná lobby se z roku 3000 před Kristem vydala kupředu a směrem k naší civilizace a rázem a neohroženě pokročila o celých 500 let. Obdivuhodný výkon. Ještě je čeká strávení myšlenek nejslavnějšího syna židovského národa, A. Einsteina, o kterém Lidové noviny 13. května 2008 v článku Einstein: ´Náboženství je pošetilá pověra´ napsaly: Einstein, který byl židovského původu a odmítl nabídku stát se druhým prezidentem státu Izrael, také neuznával myšlenku, že Židé jsou vyvolený národ. „Podle mě je židovské náboženství stejně jako všechna ostatní ztělesněním nejpošetilejších pověr. Avšak Židé, ke kterým se rád počítám a s jejichž mentalitou mám mnoho společného, nejsou o nic lepší než ostatní lidé.“Eisenhowerovy nejhorší obavy se splnily: Vymýšlíme si války, abychom mohli kupovat bomby
Proč pořád ještě vedeme války? ptá se v deníku Guardian pravicový komentátor Simon Jenkins. Němci to nedělají, ani Španělé ani Švédové. Britské hranice nejsou ohroženy nikým už celou generaci. Přesto naši vedoucí politikové pořád chtějí vést války. Proč?... Minulý týden jsme zahlédli odpověď a nebyla hezká. Odcházející americký ministr obrany Robert Gates kritizoval "absenci politické vůle v Evropě", v tom smyslu, že Evropa neudržuje vojenské výdaje na vysoké úrovni. Řekl, že NATO se proměnilo ve dvoukolejnou alianci, v níž jsou ti, kdo jsou ochotni válčit, a ti kdo "se specializují na měkký, humanitární vývoj, udržování míru a rozhovory". Mír, naznačil Gates, je pro slabochy. Skuteční muži kupují bomby a házejí je na lidi... Totéž zopakoval šéf NATO Anders Fogh Rasmussen, který poukázal na to, jak je neférové, že americké vojenské výdaje nyní tvoří 75 procent výdajů NATO, kdežto kdysi tvořily pouze polovinu. Rasmussem chce, aby evropské vlády daly na zbrojení víc peněz, recese nerecese. Obrana se podle něho neměří bezpečností, ale vojenskými výdaji. ...irácká a afghánská válka stojí Spojené státy 3 miliardy dolarů týdně a neexistuje snad žádné průmyslové odvětví, snad žádný americký stát, který nemá prospěch z těchto peněz... Největší projev o moderní obraně pronesl r. 1961 americký prezident Eisenhower. Nebyl to žádný levičák, ale bývalý generál a konzervativní Republikán. Před odchodem z úřadu varoval před "katastrofálním vzestupem nelegitimní moci" vojensko-průmyslového kompexu, který má "neospravedlnitelný vliv na vládu". Rozšířující se vojenský establishment, podporovaný velkými korporátními zájmy, bude jednoho dne zaměstnávat tolik lidí, že se mu podaří politický systém zkorumpovat. Tato lobby,varoval Eisenhower, se může stát natolik obrovskou, že "ohrozí naše svobody a demokratické procesy".... Eisenhower poznamenal, že "každá vyrobená puška je krádeží od těch, kteří hladovějí". Bombardér znamená, že nejsou postaveny dvě elektrárny a jedna nemocnice. Každá raketa Tomahawk, kterou David Cameron odpálí na Tripolis, nezničí jen Kaddáfího bunkr (ony ještě nějaké zbývají?) ale také jedno nemocniční oddělení a část školy v Británii... Existuje ale jedna dobrá zpráva. NATO se už dávno přežilo. (Britské listy, 17. června, Eisenhower's worst fears came true. We invent enemies to buy the bombs )

Skutečnost, že se NATO přežilo a pan Anders Fogh Rasmussen se fakticky nachází na nesprávné straně vězeňských mříží či dveří blázince, je zprávou spíše děsivou než dobrou. Vzhledem k tomu, že natoidního tyranosaura podporují natoidní tyranosauři dokonce i v podobě socdem papalášů a kmotrů, podporovaných klakou klientů, bude situace spíš horší než lepší. Goebbelsovská média to vše zaštítí.Šokující zprávy o zvěrstvech páchaných v Libyi i rebely pod záštitou NATO
Podle údajů publikovaných listem Guardian NATO během 3 000 leteckých útoků zasáhlo asi 1 000 cílů . Barvitě očité svědectví o 22 až 25 bombových náletech na Tripolis v průběhu jedné noci poskytla bývalá kandidátka na americkou prezidentku za stranu zelených Cynthia McKinney ( Libya under NATO attack ) . Podle libyjské vlády bombardování NATO do konce května usmrtilo 718 civilistů a více než 4 000 osob zranilo, z nichž celá desetina utrpěla těžká zranění. Tyto cifry však nezahrnují počet usmrcených libyjských vojáků, neboť ten Kaddáfího vláda tají... Zvěsti o tom, že Západem podporovaní povstalci lynčují, terorizují a vraždí chudé migranty převážně tmavé pleti jsou již známy. V březnu publikoval britský list Telegraph ( Libya: it wasn't supposed to be like this in free Benghazi ) text, kde stojí: „Poté co se v Benghází vzbouřenci zbavili okovů brutální Kaddáfího vlády, začali členové mladého opozičního hnutí shromažďovat podezřelé oponenty a vykonávat vlastní verzi brutální spravedlnosti ve městě paralyzovaném atmosférou strachu (…) Rebelové přiznali, že tucty Kaddáfího stoupenců byly buďto uvězněny, nebo zabity.“ Mluvčí přechodné vlády libyjských rebelů na východě Mustafa Gerhiani prohlásil, že se v Benghází nachází několik stovek Kaddáfího příznivců, kteří se shromažďují ve spících buňkách: „Víme, kde žijí a řadu z nich jsme již zadrželi. Máme své lidi, kteří po nich jdou. Hodně jsme jich zatkli a zabili.“... V první polovině května otiskly New York Times článek ( Killings and Rumors Unsettle a Libyan City ) od Karren Fahim, v němž píše: „Pokud bude násilí v Benghází pokračovat, vyvstane před rebely výzva týkající se vytvoření hnutí, jež by se snažilo realizovat vizi nového státu oddaného vládě práva, zatímco by potenciálně podkopávali naději na mírové předání moci, kdyby se jí plukovník Kaddáfí vzdal.“ Text cituje svědectví Dr. Omara Chalída, který pracuje v nemocnici Al-Džaláa v Benghází, o tom, že do nemocnice bylo jednou přivezeno minimálně dvanáct těl mužů, kteří byli popraveni, ačkoliv nebylo jisté, zda pracovali pro Kaddáfího. Je zcela na místě zdůraznit, že nešlo o ojedinělý případ. Autorka také píše o vraždách spáchaných maskovanými rebely – jde rovněž o vyřizování starých účtů mezi osobami pracujícími pro Kaddáfího a povstalci; kupříkladu likvidace bývalého vězeňského strážce Júsúfa al-Tobúlího, při níž přišly o život jeho tři děti a manželka. ... Další otřesné zprávy z této severoafrické země ( Going Rogue: NATO War Crimes in Libya) hovoří o rebelech znásilňujících na bouřlivých párty libyjské ženy a dívky z města Misuráta, kterým nakonec uříznou prsa, a to za naprosté ignorace vojáků NATO. Podle uprchlíků válku provází vlna znásilňování; něco na způsob organizované vojenské strategie ve městech, jež rebelové obsadili. Svědkové poukazují na fakt, že povstalci posilněni alkoholem znásilnili dívky, které byly ještě panny, ve stylu „gang bang“. Nakonec jim pachatelé uřízli prsa a dívky nakonec zemřely otřesnou smrtí. Podle členky globální delegace jejímž úkolem je shromažďovat fakta o dění v Libyi Joanny Moriarty povstalci v Misurátě chodí od domu k domu a dotazují se obyvatel, jestli podporují NATO. Když rodina odpoví záporně, jsou její členové zabiti na místě; pokud uvedou, že zaujímají neutrální postoj vůči konfliktu, jsou tito lidé nahnáni zpátky do domu, který vzbouřenci neprodyšně zabarikádují, aby se nemohli dostat ven, a jsou ponecháni napospas pomalé smrti hladem. (Britské listy, 10. června. Autor, Daniel Veselý).

( ) Takže oněch původně pár tisíc mladých výtržníků z nichž se dnes staly asi dva páry zločinců, to je zřejmě onen „libyjský lid“ pro který roní krokodýlí slzy buď neinformovaná nebo zcela pokrytecká Hillary. A tito zločinci, ve spojení s Al Kajdou, bojující po jejich boku a po bocích Sarkozyho, Camerona, Berlusconiho a Rasmussena zřejmě představují výkvět civilizace a klaku nositele Nobelovy ceny za mír.Paradoxy doby
Zásadní bojovník proti zadlužování státu pan Kalousek už v květnu zasekl takovou sekeru do rozpočtu, že má dluh za první měsíce stejný, jaký byl za ministra Sobotky za celý rok. Prostě u nás zdomácněla hra na to, že platí pravý opak toho, co někdo vehementně hlásá. Tímto poučen začínám být ostražitý v okamžiku, když někdo řekne, že to s námi myslí dobře... To je ekonomika Spojených státu amerických. Odebírají zboží z Číny, ale nemají na zaplacení. Vydají dluhopisy, které prakticky celé koupí Čína a mají peníze na nákup čínského zboží. Dluh utěšeně roste a je už tak veliký, že jej nikdo nikdy nevrátí. Jak to dopadne se můžeme jen přít, ale je jasné, že kratší stranu provazu drží Čína... Kam se dál bude sunout dnešní civilizace netuším, jen mi připadá, že jsou mezi lidmi čím dál tím větší ekonomické rozdíly, zvolené vlády jsou čím dál tím slabší a ve vleku nevolených lidí, co jim toho na světě hodně patří. Média se snaží udržet lidi ve stádu, kterým manipulují, jak se někomu hodí. Nadzvukové Concordy už přestaly létat a teď končí i raketoplány... Jako bychom začali couvat. Jakoby naše civilizace dosáhla svého pomyslného vrcholu vývoje a začala se hroutit. Podobně jako různé civilizace a říše minulosti. Jak rád bych se tentokrát mýlil… Chtělo by to konečně nějaké pozitivní zprávy. Třeba, že geniální vědec vydělá víc, než nafukovač bublin na burze. Takovou zprávu zatím hledám marně. ( PRVNI ZPRAVY , 3. června)

Autor glosy, poslanec a hejtman David Rath, sice situaci poměrně výstižně popisuje, ale žádné řešení nevidí ani nenabízí. Přitom krize Západu je jednak ideologická, křesťanství přestalo plnit svoji společenskotvornou a stabilizační funkci a náhradu nikdo nehledá. Důsledkem této krize je logicky i krize morální, která vede k dysfunkcím v politice, ekonomice i společnosti – například k zániku tradiční rodiny – a vytváří se tak destruktivní spirála vedoucí k zániku civilizace, neschopné vlastní biologické reprodukce. Tímto procesem prošly např. obě antické civilizace a lidstvo de facto vždy zachránili „barbaři“.Protokoly mudrců pravdolásky
Abychom český národ co nejvíce podlomili, musíme přetnout jeho kořeny, zesměšnit a odsoudit jeho slavné dějinné okamžiky a hrdiny. Vymyslíme pro Čechy nové příběhy a legendy, za vzory jim dáme cizí postavy. Odpříště musí být ti, kteří kolaborují s cizinci, těmi dobrými a následováníhodnými, kdežto skutečné vlastence pohaníme a vykreslíme jako nebezpečná individua. Prosadíme tyto věci do učebnic dějepisu, aby se i malé děti Čechů učili, že odsun byl vyhnání, cikánský tábor v Letech koncentrák, Karel IV. antisemita a Jan Hus sukničkář. Místo nich jim nabídneme za vzor zpěváky či umělce. Který historik se bude vzpírat našemu modernímu výkladu dějin, bude označen za čecháčka.... Prvořadým úkolem je proto ovládnutí tisku. Tisk je ten, kdo vykládá minulost, popisuje přítomnost a rýsuje budoucnost. Budeme-li mít ve svých rukou dostatečné množství sdělovacích prostředků, lid upřímně přijme vše, co mu předložíme.... Ovládneme státní správu, klíčové pozice v zemi, vrcholové funkce, prestižní posty, kontrolní orgány. Dosadíme své lidi všude, kde to jen bude možné. Učiníme z nich velvyslance, vedoucí důležitých úřadů, ředitele odborů. Pronikneme do všech politických stran.... V našich plánech a záměrech není místo pro silný český průmysl. Budeme podporovat taková rozhodnutí, která povedou k výprodeji tradičních podniků do rukou cizinců. Prvořadým úkolem musí být zastavení vojenské výroby - toto odvětví cele přenecháme zahraničním firmám, čímž poškodíme sebevědomí národa... Ovládneme národ, když ovládneme jeho ekonomiku. Naši lidé musí být na klíčových postech, ze kterých budou dohlížet na správné toky peněz. Skrze centrální banku, která bude podléhat zahraničním centrálním bankám, kontrolovaným našimi spolubratřími, budeme politiky držet v šachu. Když se nám nějaká vláda znelíbí, vyvoláme takovou ekonomickou situaci, až vznikne nespokojenost lidu a námi neoblíbený politik se bude muset poroučet. Budeme také podporovat zadlužování a podřízenost bankovním a finančním institucím ze zahraničí a jejich pravidlům, tak aby země a její vláda nemohla jednat suverénně, ale stala se vazalem našich přátel ze zahraničí. Čím hůře pro zemi, tím lépe pro nás. Zdevastovaná země budiž naším cílem... Naším hlavním cílem nesmí být nic menšího, než demontáž národního státu.... Budeme Čechy vychovávat ke kosmopolitnímu smýšlení, k neúctě vůči vlastním tradicím a ke vzhlížení k nadnárodním institucím. Přesvědčíme je, že si neumí sami vládnout, že jsou jejich politici zkorumpovaní a že by jejich věci veřejné lépe spravovala nadnárodní instituce... Protože budeme Čechům lhát a v našich skutcích se bude zračit nenávist k svébytnému, hrdému a nezávislému národu, budiž naším heslem Pravda a Láska. ( PRVNI ZPRAVY , 9. dubna)

Autorem příspěvku je novinář Adam B. Bartoš a jde údajně o citaci z kopie samizdatu nalezeného v archivu. Autor se domnívá, že jde o podvrh falzikovaný STB, ale přesto se diví: "I když je hodně zvláštní, že tak přesně odpovídá realitě. Jak mohl falsifikátor před tolika lety přesně předvídat, co se stane?"

Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti
( )Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 7. července ve 12:15 a redakce tímto současně děkuje všem autorům za hodnotné příspěvky do červnového čísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN