NETSOCAN
Číslo 6 -- ČERVEN 2013 --- Ročník XII.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o O fašistických šovinistech ovládajících svět
AKTUALITY
o Západ se mění v amorální, zločinnou a hloupou civilizaci
o FRS
o Evropské národy v boji proti homosexualitě
o FRS
GLOSY
o Musíme platit daně?? Já říkám ne!
o Ing. Josef Vít
ČLÁNKY
o Korejská válka ještě neskončila
o Ing. Josef Vít
Družstevnictví
o Proč by bylo zajímavé aplikovat družstevní ideu na cikánské skupiny?
o netsocan
Zahraničí
o Brazílie – spící obr se probouzí?
o Josef Mikovec
o Vítej, Chorvatsko
o Ing. Josef Vít
NETSOCAN MONITOR
o Obama přirovnal Mandelu k Washingtonovi. Jeho zase demonstranti k Hitlerovi
o O peníze v kampeličce se bát nemusíte. Jsou pojištěné až do 2,6 miliónu korun
o Amerika připravuje kybernetické útoky
o Co se vlastně děje v Turecku?
o Reader´s Digest
o Řekni, kde ty prachy jsou
o Do mexické sopky vletělo UFO
o Teleportace v Číně


o
o
o
O fašistických šovinistech ovládajících svět

o Letos se setkání skupiny mocných tohoto světa Bilderberg koná mezi 6. a 9. červnem v hrabství Hertfordshire v hotelu Grove ve Velké Británii. Odborník na konspirační teorie Daniel Solis, který na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze přednáší předmět Konspirace v mezinárodních vztazích, poodhalil, co se může na setkání odehrávat.

o Solis říká, že na tvorbu a řízení politiky mají obrovský vliv různé tajné a polotajné spolky typu svobodných zednářů, iluminátů, Bilderbergu a Trilaterální komise. Ty usilují o vytvoření světovlády, kdy by hrstka nejbohatších ovládala lidi jako otroky.
o V České republice je podle něho vedle zesnulého exprezidenta Václava Havla prý nejvýznamnějším exponentem těchto skupin mezi politiky první vicepremiér, ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Jako další osobnosti, které prosazují Nový světový řád, uvádí Solis religionistu Tomáše Halíka a politologa Jiřího Peheho či organizaci Člověk v tísni.
o Pokud jde o takzvanou skupinu a setkání Bilderberg, kde byl například i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, tak Solis míní, že se význam Bilderbergu trochu přeceňuje, i když to rozhodně není nedůležitý nástroj Nového světového řádu.
o Oficiálně mají členové skupiny Bilderberg ve Velké Británii na programu jednání vytváření pracovních míst v Evropě, dluhovou krizi, politiku EU, rozvoj Afriky, Blízký východ, nacionalismus a populismus.
o Na Bilderbergu se prý spíše harmonizují názory a ladí noty: „Já myslím, že se tam spíš harmonizují různé názorové proudy a srovnávají se noty či velitelský čas. Jsou tam novináři, majitelé médií, průmyslníci, politici. Čili oni mohou komunikovat spolu i jindy, aniž by je někdo rušil. A když se setkají na Bilderbergu, tak se dostane ven seznam jmen. Tito lidé mají zájem o konsolidaci své moci, neboť o ni musí v dynamickém systému neustále bojovat. I v této skupině dochází ke konfliktům a názorovým či zájmovým střetům. Například někdo z nich chce, aby lidstvo šlo zpátky do jeskyní, do doby kamenné a aby si jen elita užívala luxusu a technických vymožeností, někdo jiný zase říká, že lidstvo musí být na stejné technické úrovni, ale lidí musí být na světě tak o 90 procent méně. Oni o lidech hovoří, jako by se jednalo o skot, dobytek, jako o něčem, čeho není nutno se tázat, co je jejich majetek.
o Investigativní novinář Daniel Estulin napsal knihu o Bilderbergu, kde píše, že lidé, kteří se pravidelně účastní tohoto setkání, usilují o totalitní světovládu, vyhubení podstatné části světové populace zrušení národů, nastolení nového světové řádu bez národů, tradic, rodiny a náboženství a že konkrétními výsledky jejich práce jsou například Evropská unie, OSN, Světová banka či MMF.
o Podle Estulina je současná ekonomická krize řízenou akcí, kterou připravila právě skupina Bilderberg. „Planeta má kolem sedmi miliard lidí, ale přírodní zdroje jsou značně omezeny. Nemůžou vystačit pro všechny lidi, takže se musí snížit populace. To provedete tak, že zničíte světovou ekonomiku – když ekonomika roste, roste i populace. Naopak v  době krize populace klesá, a to se děje zrovna teď. Současná ekonomická krize je rozhodně zcela řízená a vykonstruovaná,“ uvedl novinář.
o Letos je na seznamu účastníků například šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardová, šéf Google Eric Schmidt, šéf Evropské komise José Manuel Barroso,.. J. Michael Evans z Goldman Sachs, ...eurokomisařka Viviane Redingová,.. a mnozí další z dalších oblastí.
o ČR letos nebude mít svého zástupce. V minulosti pozvání Bilderbergu přijal například neúspěšný kandidát na prezidenta Vladimír Dlouhý z Goldman Sachs, v roce 1998 bývalý velvyslanec ČR v OSN Karel Kovanda, o rok později tam byl Havlův poradce Michael Žantovský, v roce 2001 Jiří Pehe a dvakrát (naposledy v roce 2008) se účastnil i Karel Schwarzenberg.
Celý původní materiál vyšel pod názvem Vědec poodhalil, co se děje na zákulisním setkání mocných světa Bilderberg na serveru
Parlamentní listy . Krácení a titulek Netsocan.

oNETSOCAN MONITOR


Obama přirovnal Mandelu k Washingtonovi. Jeho zase demonstranti k Hitlerovi
Nelson Mandela inspiroval celý svět včetně mne, prohlásil americký prezident Barack Obama na návštěvě v JAR. Setkal se zde s Mandelovou rodinou, do nemocnice se ale "pro klid" bojovníka za lidská práva nevypravil... Obama o Mandelovi hovořil také na předchozí tiskové konferenci uspořádané po setkání s prezidentem Jacobem Zumou. "Jeho morální odvaha (v boji proti apartheidu) byla zdrojem inspirace pro mne osobně a je jím také pro svět. Vítězství Nelsona Mandely a tohoto národa promlouvá k něčemu, co je velmi hluboko v lidské duši," řekl Obama... To, jak intenzivně dávají lidé najevo lásku k Mandelovi v těchto dnech, je podle prezidenta důkazem lidské "touhy po spravedlnosti a důstojnosti, která se neomezuje na žádnou společenskou třídu, rasu ani stát"... Obama světoznámého bojovníka za lidská práva přirovnal k prvnímu americkému prezidentovi Georgi Washingtonovi. "George Washington je obdivován, protože po dvou volebních obdobích řekl dost, chci se stát zpátky občanem. Je čas pro dalšího, protože o tom je demokracie. A obdobně byl Mandela schopný rozpoznat, i přes to, jak uctívaný byl, že část procesu přeměny byla větší než jedna osoba," prohlásil Obama (Server Volný.cz , 29. června).


Návštěva tohoto "drounového" nositele Nobelovy ceny vyvolala v JAR sérii protestů a demonstranti, kritizující americkou zahraniční politiku byli rozháněni gumovými projektily. Na plakátu „Under Satanic Administration“ je vláda USA nazývána vládou satanů. Banner „War on Iraq – a lie that destroy US economy 13 trilion dolarů“tvrdí, že válka Američanů proti Iráku byla lží, která stála americké hospodářství 13 bilionů dolarů. Americká demokracie páchne pokrytectvím, sděluje Obamovi banner „American democracy stinks of hypocracy. Bush, Blair, Netanyahu a Obama jsou váleční zločinci stojí na plakátu „Bush, Blair, Netanyahu, Obama are war criminals“ Obamo, jsi fíkovým listem (zakrývajícím zločiny USA) ve Vietnamu, Iráku a nyní v Afgánistánu, říká plakát "Obama, you got a hiding in Vietnam, Iraq and now Afganistan“ Jiní demonstranti nesli portréty Obamy s hitlerovským knírkem: "Lidé umírají v Lybii, lidé umírají v Sýrii, v Afghánistánu, v Pákistánu, drony stále zabíjí lidi. Proto ho nazýváme Hitlerem. Je to vrah," řekl o Obamovi 54letý Ramasimong Tsokolibane agentuře AP. Zda měl Mandela u lůžka pro Obamu podobný vzkaz agentury neuvádějí.


O peníze v kampeličce se bát nemusíte. Jsou pojištěné až do 2,6 miliónu korun
Komplikovaná situace kolem družstevních záložen Metropolitní spořitelní družstvo (MSD) a WPB Capital zamotala hlavu nejen jejich klientům... Obavy jsou však zbytečné, vklady v záložnách jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 tisíc eur (asi 2,6 miliónu korun)... Češi mají už téměř 20 let (od roku 1994, kdy vznikl Fond pojištění vkladů - FPV) pojištěny všechny vklady u bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. Jde především o běžné a spořicí účty či termínované vklady, ale i o platební účty sKarty. Ovšem pojištěny už nejsou akcie, dluhopisy, podílové listy a jiné cenné papíry. Pojištěno není ani penzijní připojištění či životní pojištění... V případě krachu peněžního ústavu pak klienti dostanou zpět 100 procent svého vkladu, a to až do výše 100 tisíc eur (v současnosti zhruba 2,6 miliónu korun)... U českého FPV mají klienti pojištěny vklady vedené u bank se sídlem v České republice. ...kde vlastně FPV bere peníze na vyplácení náhrad vkladů? Dle zákona o bankách do něho totiž přispívají všechny pojištěné instituce. V současné době každá banka a družstevní záložna čtvrtletně odvádí příspěvek ve výši 0,04 procenta z objemu pojištěných vkladů, stavební spořitelna pak 0,02 procenta.... Nedávno vláda schválila přísnější podmínky pro družstevní záložny. Jednou z nich je i návrh na zvýšení příspěvku do FPV, který by měl být vyšší než u bank. Od příštího roku by měly záložny čtvrtletně platit 0,08 procenta z objemu pojištěných vkladů... V současné době Fond disponuje částkou zhruba 26,5 miliard korun a ručí za vklady v celkovém objemu zhruba 2,5 biliónu korun uložených u 36 pojištěných institucí (seznam najdete na FPV.cz . (Novinky, 12. června).

Pokud ke krachu české finanční instituce dojde, pak do 20 pracovních dnů po oznámení České národní banky o platební neschopnosti bankrotující finanční instituce musí začít výplata pojištěných vkladů. Fond prostřednictvím médii zveřejní, kdy a jaký finanční ústav začne náhradu pojištěných vkladů vyplácet. Klientovi stačí se pouze prokázat průkazem totožnosti. Všechny potřebné údaje bude mít pobočka k dispozici. Přihlásit se o náhradu je ale nutné nejpozději do tří let od zahájení výplaty náhrad vkladů. Vyplacen bude však maximálně ekvivalent 100 tisíc eur (dtto 2,6 miliónu korun) ze součtu veškerých účtů, které klient vedl u zkrachovalé banky. Proto je bezpečnější si peníze přesahující tuto částku uložit do jiné banky, popř. ji svěřit na jméno rodinného příslušníka apod. Zkrachuje-li zahraniční banka jejíž pobočka působí na českém trhu (ING, mBank atp.) pak je to složitější. Vklady jsou v rámci EU pojištěny v zemi, kde sídlí mateřská banka české pobočky. Vyplacení náhrad vkladů by pak probíhalo s případnou součinností českého FPV, avšak dle systému pojištění vkladů v této zemi.Amerika připravuje kybernetické útoky
Barack Obama nařídil svým nejvyšším výzvědným činitelům, aby vypracovali seznam potenciálních zahraničních cílů amerických kybernetických útoků. Vyplývá to z přísně tajného příkazu, který získal deník Guardian... Osmnáctistránkový Prezidentský příkaz č. 20, vydaný loni v říjnu, avšak nezveřejněný, hovoří o tom, že tzv. "ofenzívní operace s kybernetickými dopady mohou přinést jedinečné a nekonvenční možnosti, jejichž prostřednictvím dojde ke splnění amerických státních cílů po celém světě, aniž by si toho byl protivník či cíl vůbec vědom. Důsledky jsou v rozsahu jemné až vážně škodlivé."... V Obamově příkazu se praví, že vláda "bude identifikovat potenciální cíle státního významu, pro jejichž dosažení mohou kybernetické útoky poskytnout přijatelnou míru efektivity, ve srovnání s jinými nástroji státní moci." (Britské listy, 8. června).

Peking reagoval na Snowdenova a prostřednictvím agentury Nová Čína označil USA za „největšího darebáka současnosti”, pokud jde o útoky v oblasti informačních technologií. Podle agentury by měl Washington podat vysvětlení Číně i dalším zemím, jejichž občany údajně špehoval.Co se vlastně děje v Turecku?
Premiér Erdogan uvěřil, že umí chodit po vodě - a to se mu vymstí. Za trochu jiných okolností by se turecký premiér Recep Erdogan mohl považovat za nejúspěšnějšího předsedu vlády na světě. Třikrát za sebou vyhrál demokratické volby, naposledy se ziskem 49,95% hlasů. Za jedenáct let vlády se mu podařilo ztrojnásobit výkon ekonomiky a průměrná hrubá mzda v zemi atakuje hranici tisíce eur. Což mimo jiné znamená, že Turci brzy předeženou Řeky (Čechy už předehnali). Nezaměstnanost je na rekordně nízké úrovni, inflace taktéž, dluh země vůči Mezinárodnímu měnovému fondu je těsně před splacením, ratingové agentury pravidelně zlepšují Ankaře hodnocení, naposledy minulý týden. To všechno se děje v časech globální hospodářské krize. Tolik k ekonomice. Pokud jde o politiku, Erdogan úspěšně nastartoval proces usmíření s Kurdy tím, že jim odsouhlasil univerzitní studium v rodném jazyce a dokonce povolil provozovat televizní kanál. Provedl reformu justičního systému a dostal armádu pod civilní kontrolu. Podepsal asociační dohodu s Evropskou unií. Kdyby se dnes - kdy je Istanbul, Ankara a další metropole několikátý den po sobě zmítán v protivládních protestech - konaly parlamentní volby, premiérova Strana spravedlnosti a pokroku (AKP) by mohla být klidná. Téměř určitě by je vyhrála. Takže je na místě otázka - proti čemu všichni protestují? Odpověď není snadná, ale rozhodně platí, že první hloučky revolucionářů začaly bojovat kvůli stromům... ( Reflex, ), 4. června, autor: Lubomír Heger)

Situace v Turecku je složitá a vysoce riskantní a může se vyvíjet i egyptskou nebo dokonce libyjskou cestou. Historické pozadí vzniku a vývoje současných problémů celého Středního východu obsahuje např. analýza Wayne Madsena: Dönmeh: Tajemství Středního východu o němž se nejvíce šušká (část 1) a Dönmeh: Tajemství Středního východu o němž se nejvíce šušká (část 2) .


Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla z technických důvodů provedena 31. srpna v 17:00 a redakce rímto děkuje všem autorům za hodnotné příspěvky do červnového čísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN