NETSOCAN
Číslo 6 --ČERVEN 2014 ---Ročník XIII.
Vláda má starost - co s armádou?

Hlavní charakteristikou suverénní země je schopnost postarat se o svou  bezpečnost a k tomu potřebuje mít kvalitní, obranyschopnou armádu. Jenže  bohužel už dávno nejsme suverénní stát. Vstupem do Evropské unie, a po  přijetí Lisabonské smlouvy, jsme o suverenitu na svém území zcela  přišli. Vždyť už nemáme ani vlastní hranice, o ty jsme přišli podepsáním  smlouvy o schengenském prostoru.

Naposledy vážně jsme chtěli o svou suverenitu bojovat v roce 1938.  "Dejte nám zbraně, dali jsme si na ně," volali naši dědové před  Mnichovem. Jenže vláda je zklamala. Vzdala to, přestože naše armáda byla  skutečně kvalitní - a především lidé byli odhodlaní bojovat. Dneska  z toho nic není. Nemáme ani suverenitu, ani armádu - a proto také žádné  občanské odhodlání. Lidé jsou jako ovce.

Naše vláda uvažuje o znovuzavedení branné povinnosti a vojenském výcviku  všech mužů. Konečně někomu došlo, že současný stav je neudržitelný.  Před pár lety jsme se rozhodli pro profesionalizaci naší armády. Od té  doby máme profi armádu v síle původně asi 40 tisíc mužů; dnes asi 30 tisíc (nejsou peníze). Taková síla sice neubrání ani okresní město, ale  nakonec na obranu ji nemáme; nic nám nehrozí i když podle některých  novinářů se Putin už třese nedočkavostí, aby nás napadl. Takže máme  vůbec ještě armádu? Nebo máme jen "expediční sbor" pro krytí amerických  dobrodružství ve vzdálených "koloniích"? Proto naši chlapci bojují v  Afghánistánu, v Čadu a kdoví, kde ještě.

Naše armáda to už to nejsou branci - slušní chlapci z rodin. Jsou to  lidi, kteří se rozhodli vydělávat peníze zabíjením jiných lidí. O jejich  kvalitách a sympatiích svědčí symboly SS na helmě, jak nám ukázali v  naší televizi.

Přesnější název pro jejich zaměstnání je nájemní vrazi, kteří za peníze  jdou vraždit tam, kam strýček Sam ukáže.

Americká armáda - náš vzor! I americká armáda je profesionální. O její  činnosti existují na internetu stovky videí. Sám jsem viděl video, kde  americká helikoptéra hlídá nad městem a když vidí trochu více lidí  pohromadě na ulici, spustí palbu a nepřestane, dokud se tam někdo hýbe.  Jiný film ukazuje skupinu vojáků, jdoucí kolem drátěného plotu. Za  plotem byli iráčtí zajatci. Nudící se chlapci z USA se najednou  rozvinuli a začali střílet na zajatce. Když jim došly náboje, pokračovali  v chůzi. Výsledky jejich střelby nám film neukázal. Že situace je vážná,  ukazuje hraný film z Hollywoodu, který jsem viděl na Nově. Vojáci v  Iráku vtrhli do domu a postříleli všechno živé, včetně žen a dětí. V  domě žádné zbraně nenašli, tak aby ospravedlnili vraždy, dali mrtvým do rukou zbraně z vlastních zásob. Jedné ženě dali dokonce samopal.

To je profesionální armáda, tak pracuje. Chtěl bych vědět, co dělají  naši "chlapci" v Afghánistánu.

Proto návrat k brancům je krok správným směrem. Mezi branci, chlapci od  rodin, takové zrůdy nejsou. A v obraně vlasti by neváhali položit i  vlastní život.

Dnes máme pár tisíc vojáků, kteří by neubránili ani to okresní město -  zbytek národa neumí ani držet pušku - neměli jí nikdy v ruce. Proto  krátká vojenská služba a následně několik měsíčních (nebo  čtrnáctidenních) cvičení by zvedlo sebevědomí našich mužů. Pokud by  vláda chtěla opravdu bojeschopnou armádu, mohla by se poučit ve  Švýcarsku. Tam má každý bojeschopný muž doma ve skříni pušku nebo  samopal. Švýcaři učinili své bezbranné občany silnými. Švýcarský model  je nejlepší, jak se připravit na situaci, kdy by byla potřeba bránit  státní suverenitu, kterou - jak my obyčejní lidé doufáme, dříve či  později opět nabudeme.

Jenže, jak víme, pohyb jde právě opačným směrem. I ve Spojených státech,  kde každý muž měl doma zbraň, navrhují snížit počet zbraní mezi lidmi.  Amerika se začíná bát svých občanů. A situace v Evropské unii je stejná.  Tady chtějí lidem brát i lovecké zbraně a půjčovat jim je jen na řádně  ohlášený (a dobře hlídaný) hon.

Za této situace by možná bylo lepší armádu úplně zrušit. Těch pár  nájemných vrahů nepotřebujeme, nejsou k ničemu a stojí strašně peněz.  Němci k nám nevlítnou, naše země už jim patří, většina továrem i obchodů  je v jejich rukou, daně tady neplatí. A Putin se na nás vykašle, ten má  na starosti jiné věci - co s penězi, které dostane od nás a Číňanů za  ropu a plyn.

Proto navrhuji: Zrušit armádu a ušetřené peníze dát rodinám s dětmi.  Politická strana, která by to byla schopna navrhnout a začít prosazovat,  by určitě získala dobré preference v příštích volbách.


Ing. Josef Vít
23. června
NETSOCAN