NETSOCAN
Číslo 6 -- ČERVEN 2014 --- Ročník XIII.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Co jednomu nemožno, všem dohromady snadno!
Dokumenty
o K čemu je Americe Majdan?
o FRS
AKTUALITY
o Velké mocenské hry Rothschildů a Rockefellerů dostaly Putina do defenzívy a Čina je uprostřed
o FRS
o Vláda má starost - co s armádou?
o Ing. Josef Vít
GLOSY
ČLÁNKY
o Politické procesy padesátých let aneb Jak Gottwald zavraždil Slánského
o Ing. Josef Vít
Družstevnictví
Zahraničí
NETSOCAN MONITOR
o Zřícení letu MH17: Rusko žádá Ukrajinu o odpověď na 10 otázek
o Největší banky světa hlásí rekordní zisky
o ...Kyjev zahajuje válku, aby se vyhnul revoluci
o Kdy polský ministr Sikorski mluví pravdu?
o Známý psycholog Klimeš: Česko je mrtvola, kterou rozežírají supi...
o Vojenský analytik Koller: Rusko by mohlo být náš spojenec...
o RB OSN fakticky povolila útoky na velvyslanectví...
o Z Česka loni uniklo 300 miliard...
o Před 1. světovou válkou
o Bastrykin dopadne Avakova i na oceánském dně
o Reader´s Digest
o
o
o
o
Co jednomu nemožno, všem dohromady snadno!

o 28. června uplynulo 209 roků od narození Františka Cyrila Kampelíka, významného českého buditele, a lékaře. Kampelík se proslavil zejména svou v roce 1861 vydanou knihou
Spořitelny po farských kollaturách orbě, řemeslu ze svízelu pomohou , v níž přichází s koncepcí místního rozvoje českého venkova.
o Kampelík vnímá finanční chudobu českého obyvatelstva ve srovnání s německým, a zmiňuje Bruck-Bachovský systém, který podporoval německý živel a svou chybnou politikou a půjčkami český národ finančně zdecimoval.
o Navíc poukazuje, že tradiční víra v povinnost státu budovat infrastrukturu, má za následek jednak obrovské a přemrštěné náklady a občané z provozu těchto staveb navíc nemají finanční podíl ani zisk. Všímá si proto rozvoje akcionářství v Německu a Anglii (zatímco v Čechách se peníze utrácejí za tabák a alkohol) a upozorňuje, že hodnota investic do velkého podnikání (továrny, železnice, doly) se za 10-12 let zdvojnásobí. Nicméně jako český buditel věnuje největší pozornost rozkvětu venkova, poněvadž právě venkov je největším zdrojem českého živlu.
o A především si je vědom skutečnosti, že „Žádný národ s chudobou zápasící bez kapitálu nic valného nepořídí, ani svoje práva neuhájí,“

o Spořitelny mrtvé kapitálky sbírají, aby k práci a obživě navráceny byly
o Kampelík definuje i kapitál a jeho roli. Jednak obecně – jako duchovní tvořivost člověka i souhrn vykonané práce – rovněž rozlišuje lidský kapitál (vzdělanost) a kapitál finanční (bez něhož velké projekty vybudovat nelze).
o Zná šetrnost a spořivost vesničanů; zmiňuje čeledíny, kteří si u sedláků nechávají část platu (bez úroků) a když si peníze nakonec vybírají, sedlák je výší částky „ohromen“. Uvádí příklady, jak lidé o své mnohdy celoživotní a důmyslně ukrývané úspory nenávratně přišli: papírové peníze jim sežraly myši, zničil požár, ukradl zloděj a nebo je půjčili člověku, který je nevrátil. Terčem Kampelíkovy kritiky je i rozmáhající se marnotratné opilství a tabakismus. To vše tvoří mrtvý kapitál, ze kterého by se dalo vybudovat velké dílo.
o Orientován na lokální ekonomiku (v městech jiř fungují banky), Kampelík navrhuje vybudovat v každém farním okrsku spořitelny, které by podporovaly místní podnikání a vypočítává výhody takových venkovských spořitelen: menší rizikovost bankrotu (poněvadž v představenstvu budou dobře známí a solidní sousedé). snadná dostupnost pro uložení přbytečných peněz, které přinesou navíc úrok a současně poslouží jako levné úvěry zemědělcům a řemeslníkům. Zároveň bude potlačena i tehdejší devastující úžera (lichva).
o Systém a fungování jím navrhované záložny Kampelík důmyslně propracoval. Ředitel spořitelny – musí jím být významný, vzdělaný a volený muž – by měl dostávat tantiémy (1 – 1,5% z půjčeného kapitálu), aby byl zainteresovaný na prosperitě ústavu; současně by měl složit kauci jako pojistnou záruku. Vkladatelům by spořitelna poskytovala úrok 4 a dokonce až 5%. Úvěry by byly poskytovány pouze zájemcům, kteří jsou schopni poskytnout záruku – vlastní nemovitost apod. Ručení za celou záložnu by mohla poskytnout i obec či majetnější občané; vše je založeno na vzájemné znalosti a důvěře. První fungující záložna by inspirovala a podnítila obyvatele v dalších církevních obcích a vznikala by síť záložen.
o Kampelík věří, že spořivost podnítí pracovitost, šetrnost i orientaci na rozmach majetku, a očekává všestranný rozkvět všech druhů místního podnikání – zakládání sadů, vinic, včelařství apod včetně rozšíření meliorací, zprůmyslnění místní výroby a podporu odborného školství v jednotlivých regionech. Současně by se mělo vyhazování peněz na pokleslé zábavy v hospodách, provázené opilstvím a rvačkami, a jejich nahrazení svátečními oslavami.
o „Peníz, který zachováš je stejně tak dobrý jako ten, který vyděláš!“ „Kdo si neváží groše, nestojí za tolar!“ a „Šetrný člověk se nemusí bát nouze!“ tvrdí Kampelík. Svůj spisek vydal v roce 1861 a zemřel 8. června roku 1872. Česká spořitelní i úvěrová družstva jsou na jeho počest pojmenovávána jako kampeličky.


(František Stočes)

oNETSOCAN MONITOR


Zřícení letu MH17: Rusko žádá Ukrajinu o odpověď na 10 otázek
Zástupce ruského ministra obrany, Anatolij Antonov, navrhuje, aby ukrajinská strana odpověděla ne 10 následujících otázek:
1) Bezprostředně po tragédii ukrajinské úřady obvinily ze sestřelení letounu domobrance. Čím byla tato obvinění podložena?

2) Může Kyjev detailně vysvětlit, jak využívá protiletadlové raketové systémy BUK? A zejména proč tyto systémy v oblasti bojů rozmístil, když domobranci nedisponují žádnými letadly?

3) Proč kyjevské úřady nic nepodnikly pro ustavení mezinárodní vyšetřovací komise?

4) Byly by ukrajinské ozbrojené síly ochotné poskytnout mezinárodním vyšetřovatelům seznam všech jejich raket typu země-vzduch a vzduch-vzduch?

5) Bude mít mezinárodní komise přístup k údajům ze spolehlivých zdrojů o letovém provozu a pohybu ukrajinských vojenských letadel ze dne tragédie?

6) Proč ukrajinští letoví dispečeři povolili boeingu odchylku od pravidelné trasy na sever směrem nad zónu antiteroristické operace?

7) Proč nebyl vzdušný prostor nad bojištěm uzavřen pro civilní lety? Zejména proto, že oblast bojiště není zcela pokryta radiolokačními navigačními systémy?

8) Jak hodlá Kyjev oficiálně komentovat informace ze sociálních sítí od údajného španělského dispečera, pracujícího na Ukrajině, že nad ukrajinským územím byl Boeing 777 doprovázen 2 ukrajinskými vojenskými letadly?

9) Proč začala ukrajinská bezpečnostní služba pracovat se záznamy hovorů dispečerů, řídících letový provoz s posádkou boeingu a také s daty zařízení zaznamenávajích údaje ukrajinských radarů, aniž by počkala na mezinárodní vyšetřovatele?

10) Jaké poučení vyvodila Ukrajina z podobného incidentu z roku 2001, kdy se do Černého moře zřítil Tu-154? Ukrajinské úřady tehdy popíraly jakoukoli spojitost s ukrajinskými ozbrojenými silami až do okamžiku, kdy byly předloženy nezvratné důkazy, že vinu nese Kyjev? ( Malaysia MH17 crash: 10 questions Russia wants Ukraine to answer , Russia Roday, 19. července).
Největší banky světa hlásí rekordní zisky
Zisk před zdaněním 1000 největších bank světa loni dosáhl rekordních 920 miliard USD (18,5 biliónů Kč) a ve srovnání s předchozím rokem stoupl o 23 procenta. Čínské banky se na této částce podílely téměř jednou třetinou... Celkový zisk před zdaněním čínských bank loni činil 292 miliard USD, tedy 32 procent zisku celého odvětví. Nejziskovější z celého bankovního odvětví byla čínská Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) se ziskem 55 miliard USD... Čínské banky obsadily i další tři pozice, a to China Construction Bank, Agriculture Bank of China a Bank of China... Zisk bank ve Spojených státech činil 183 miliardy USD, tedy zhruba pětinu celkového zisku. Nejvíce v USA vydělala Wells Fargo, a to 32 miliard USD... ICBC si udržela pozici nejsilnější banky na světě, určené na základě objemu kapitálu, který vlastní. Na druhé místo vyskočila z pátého China Construction Bank, za ní následovaly JPMorgan, Bank of America a HSBC... Americká banka Wells Fargo se loni stala největší bankou na světě podle tržní hodnoty... 275 miliard USD, o 75 miliard USD více než byla tržní hodnota ICBC (Novinky, 30. června).
Olga Shedrova: Kyjev zahajuje válku, aby se vyhnul revoluci
Kyjev i přes mírové deklarace pomalu přechází od masakrování civilistů a bombardování měst Donbasu k přímým provokacím na ruských hranicích a k útokům na diplomatické mise Ruské federace. V mezinárodních postupech znamenají takovéto akce rozdmýchávání války. Kyjev by ale neměl nejmenší šanci ve vojenském konfliktu s Ruskem vyhrát. Co tedy Porošenka podněcuje, aby přistoupil k takovémuto plánu?... Podle průzkumu na portálu pro shánění zaměstnání HeadHunter, 54% mužů a 58% žen pravidelně není schopno „vyjít do výplaty.“ Každý pátý zažívá finanční těžkosti přinejmenším jednou za 3 měsíce a jen 20% mužů a 11% žen říká, že den výplaty pro ně není kritický... Jacenjukova vláda nemůže ututlat fakt, že tento typ „cenové genocidy“ se na Ukrajině provozuje na základě požadavků MMF a je úplně opsaný od zbídačujících opatření Evropské unie, se kterou plánuje Ukrajina 27. června podepsat asociační dohodu. V projevu v parlamentu Jacenjuk uvedl, že je třeba redukovat výši sociálních dávek a platů ve veřejném sektoru stejně, jako k tomu došlo v Řecku a v Itálii... ohromné ztráty mezi ukrajinskými vojáky a strašlivé podmínky služby už zažehly masové protesty i v západních regionech Ukrajiny, které jsou nejloajálnější ke Kyjevské juntě. Matky a manželky ukrajinských vojáků blokují mezinárodní dálnice v regionech Rovno, Ternopol, Lvov a Chmelnickij. Je vysoce pravděpodobné, že ty rozzuřené ženy zahájí pochod na Kyjev, pokud se jejich milovaní z armády brzy nevrátí... čas pracuje proti Kyjevské juntě a činí z ekonomické katastrofy v této zemi nevyhnutelnost. Proto je také válka s Ruskem, která umožní svalit vinu za naprostý krach současné vlády na „moskevskou agresi“, pro juntu průchodnou možností. (AC 24.cz, 28. června).
Kdy polský ministr Sikorski mluví pravdu?
V Evropě vypukl skandál kolem rozhovorů polských ministrů o politice, které zveřejnil časopis Wprost. Čtenáři z každé země najdou v této publikaci něco zajímavého o svých vlastních vedoucích činitelích... Rozhovory, o které jde, byly tajně nahrány v jedné z varšavských restaurací. A jelikož při rozhovoru nechyběla ani sklenička vodky, polští ministři si výrazy moc nevybírali... Bylo vyřčeno i mnoho jiných slov, včetně postřehu Sikorského o tom, že v americko-polských vztazích hraje Polsko, mírně řečeno, dost ponižující úlohu... Později začali mluvit účastníci rozhovoru, kolem kterého byl takový poprask, tedy členové polské vlády, dokonce o pokusu o státní převrat... Podle mínění expertů není problém ani tak, nebo především v hrubosti, ale ve lži. Byl to přece on, kdo garantoval dohody mezi Janukovyčem a opozicí 21. února, které jeho chráněnci na kyjevském majdanu neměli v úmyslu dodržovat. Byl to on, kdo před tím mnoho měsíců mluvil o ozbrojeních majdanu jako o „pokojných demonstrantech“. A jak vychází najevo, lhal před tím i o tak zvaných vzájemně výhodných vztazích Polska a USA. A v restauraci jen prostě poprvé za celý rok řekl pravdu. A tady máme výsledek. (Hlas Ruska, 25. června).

Tato fotografie ukazuje Radoslava Sikorského kdy 21. února 2014 jako vyjednavač EU podepsal dohodu o vyřešení krize s ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem. Den poté zločinci, které Sikorski cvičil v Polsku, převzali v Kyjevě moc...Známý psycholog Klimeš: Česko je mrtvola, kterou rozežírají supi. Vše se hroutí a my šaškujeme s budováním EU a lidskými právy
Blahobyt vždy provází babylonský jev. Začnou se stavět honosné projekty – věže v Dubaji, Evropská unie, Organizace spojených národů, a pak se tyto projekty zhroutí. Ale ne kvůli tomu, že by ti lidé neměli dostatek energie na jejich dostavění, ale proto, že ztratí společnou řeč. Ne, že by jeden mluvil arabsky a druhý maďarsky... životní styl naší civilizace není ani náznakem tak stabilní, jako byl třeba ve středověku. Samovolně vymírá populace. Ubývá třetina populace s každou generací žen. Úhrnná plodnost je 1,4 – přičemž by bylo potřeba alespoň 2,1. Lidi odmítají mít víc dětí než jedno, dvě... Obecně se všemi státy, které mají blahobyt, to jde od deseti k pěti... u naší civilizace je jen otázkou času, kdy – zda dříve či později - se to vše zhroutí. Nemusíme být nejbystřejšími, abychom viděli, že se hroutí i Francie, Itálie, Řecko. Španělsko neví, co s problémy… Před zhroucením civilizace zpravidla dochází k proliferaci zákonů, k impotentnímu soudnictví – státní moc přestává fungovat. Rozšiřuje se zvůle, narůstá nespokojenost lidí, a když už to nikdo nemá sílu uřídit, tak se to zhroutí. Příkladem může být francouzská revoluce, vyplenění Říma barbary. Vynalezne se gilotina a pár tisíc lidí se o hlavu zkrátí, nebo přijde nový Hitler a ten zabije svojí ideologií miliony lidí, svět se přeskupí a jede se dál. Když je ale nová struktura zdravější, vydrží déle. Rakousko - Uhersko vydrželo 400 let, komunismus 40, fašismus 10, tak schválně jak dlouho vydrží chaotická EU... Výsledkem je, že na tom místě, kde byla vyspělá civilizace, vznikne taková skládka, rumiště. Všimněte si – Mayové, Aztékové – významná vyspělá civilizace – co po jejím zániku na těch místech je? Skládka. Egypt – skládka. Řecko, Řím či Itálie? Též skládky. Irák (Eufrat a Tigris) – skládka. Čína – tam též dlouho taková skládka byla, až nyní se opět mátoří. Na těch skládkách a ruinách bývalých civilizací vznikají jednotlivé vrstvy a trvá i dlouhé věky, než se opět vzpamatují, než tam vznikne úrodné pole a ony začnou zase hrát první housle. Většinou však zhroucení civilizace znamená, že tam pak stejně pár stovek let tráva neroste. U nás bylo úrodné pole na konci Rakouska-Uherska. To se tu rodily osobnosti jako Freud, Purkyně či Mendel, Dvořák, Smetana, ale dnes tu chcípl pes. Takže takto se nyní i USA a celá Evropa pomalu mění v takovou skládku - periferii lidstva - zkostnatělou a paralyzovanou svými minulými úspěchy. ...křesťanské uvažování narazilo na své vnitřní limity. Jestliže přímo na území Vatikánu máme homosexuální bordel, tak je vidět, v jakém stavu je nyní tato ideologie. Do Koperníka byla církev vědecky novátorská, ale od těch dob je neustále v opozici vůči vědě, ať je to astronomie, psychologie nebo evoluční teorie. Klérus je sám nezná, ale o to masivněji je kritizuje. Do 20. století dokázala církev dávat návody alespoň na morální dilemata, jak přežít v tehdejším světě. Dnes si neví rady, co s oddálenou reprodukcí na věk matek 30 let a s tím souvisejícím předmanželským sexem, přechozenými vztahy a rozchody. Pozornost a energii věřících dále vysává sebedestruktivní válka o majetek a restituce, čili celé se to hroutí pod vlastními problémy. Církev není schopná najít jakýkoli funkční a přesvědčivý model pro současnou moderní společnost... Babylon vzniká tím, že jeden říká: Já chci jet na Mallorcu, druhý do Egypta, další chce zůstat doma a jiný jít do Národního divadla. Když se to dá vedle sebe, tak nám i tady v Česku názorně vzniká babylonský jev – všichni sice mluví česky, ale nejsou přesto schopni se mezi sebou domluvit. Češi tento stav babylonského nedorozumění mají od sametové revoluce... (Jeroným Klimeš, Parlamentní listy , 23. června).
Vojenský analytik Koller: Rusko by mohlo být náš spojenec. Ukrajina je černá díra na peníze. Putin je osobnost
Mediální propaganda či psychologický boj jsou součástí každého konfliktu od starověku. V rámci ukrajinské bezpečnostní krize ji evidentně lépe zvládá ruská strana. Přesně opačné jsou výsledky propagandy z Kyjeva, jež mnohdy operuje s neprůkaznými tvrzeními. Křečovitý až primitivní přístup k tvorbě informací ze strany NATO a EU vytvořil situaci, že mnoho občanů v Evropě přestává věřit oficiálním médiím a přechází na neoficiální internetovou komunikaci a transfer informací... Přitom uvedený výsledek není ani tak práce redaktorů médií jako projevů těch, kteří v médiích vystupují. Některá vystoupení různých osob byla s trochou nadsázky jako přes kopírák, což není normální. EU i NATO lze jen politovat za jejich ubohá a nepřesvědčivá vystoupení. Jedná se o doklad společenského rozpadu, který bychom mohli označovat za diletantizaci společnosti. Vedoucí pozice ve státní správě zaujímají stále více nikoli odborníci, ale různí polovzdělanci a diletanti dosazení na základě politické podpory a osobních vztahů. Proto mizejí z politického života osobnosti a jejich místo zaujímají šedé průměry bez vlastního názoru, které se vyznačují především bezbřehou podlézavostí označovanou nesprávně za loajalitu. Výsledkem je pokles konkurenceschopnosti celých států a společenství a rovněž zastavení sociální mobility, která je základním faktorem výkonnosti a stability státu. Je to řečeno trochu zeširoka, ale nekoncepční, nepřesvědčivá a jednostranně podlézavá mediální propaganda může mít fatální následky velkého rozsahu. (Parlamentní listy, 16. června).
RB OSN fakticky povolila útoky na velvyslanectví – Puškov
Odmítnutí západních zemí odsoudit v Radě bezpečnosti OSN útok na ruské velvyslanectví v Kyjevě vlastně znamená, že nyní jsou útoky na diplomatická zastupitelství přípustná. Prohlásil to předseda zahraničního výboru ruské Státní dumy Alexej Puškov. Podle jeho slov může podobné chování svědčit o tom, že mezinárodní systém praská ve švech. Před tím vyslovil Puškov předpoklad, že útok na ruskou ambasádu mohl být předem naplánovanou akcí. Tuto informaci potvrzuje i kyjevská policie. Podle jejích údajů stojí v pozadí nepokojů zástupci praporu Azov financovaného oligarchou Ihorem Kolomojským. (Hlas Ruska, 15. června).

Záběry demonstrantů před ruskou ambasádou v Kyjevě potvrzují, že jde o další akt politické pedofilie, tzn. zneužití mladých lidí (a zřejmě opět fanoušků Dynama Kyjev) podobně jako na Majdanu. Svědčí to o naprosté amorálnosti, zvrhlosti a úpadku kyjevských vládců a bohužel i jejich sekundantů z USA, VB a Francie.Z Česka loni uniklo 300 miliard. Zahraniční firmy neinvestují a častěji stahují své zisky
Domácí ekonomika má velký problém. Zahraniční firmy totiž z Česka odlévají stále více svých zisků. Jen loni takto odteklo přes 300 miliard korun, což je dvakrát tolik než před 10 lety. České hospodářství tak v loňském roce přišlo o částku odpovídající zhruba osmi procentům HDP... Ekonomika tím ztrácí jeden z důležitých zdrojů růstu: .. Místo aby zisky dál investovaly v Česku, je zahraniční mateřské firmy stahují ve formě dividend. Hodně je to cítit například ve finančnictví. Jen velká bankovní čtyřka – Komerční banka, ČSOB, Česká spořitelna a UniCredit – loni svým zahraničním majitelům vyplatila přibližně 30 miliard korun... Navíc se to podepisuje i na příjmech lidí. Ty se podle Chmelaře a ekonoma Petra Zahradníka za posledních 20 let přiblížily průměru vyspělých zemí EU o pouhou desetinu procenta. Na Slovensku naopak o celých 11 procent. (IHNED.CZ, 11. ČERVNA).
Před 1. světovou válkou
Od první světové války, která počtem mrtvých překonala všechny dosavadní rekordy, uplynulo sto let. Lidé tenkrát, podobně jako dnes, nečekali, co všechno se stane. A nezajímá je to, bohužel, ani dnes, kdy nejdokonalejší americké zbraně hledají uplatnění ve světovém měřítku. Procházíme dobou vzrušených a tajných jednání o situaci na Ukrajině, která mohou třetí světovou válku oddálit nebo vyvolat. Není tedy bez zajímavosti ohlédnout se o sto let zpátky a podívat se, co předcházelo té první světové válce... Dnes už všichni víme, že válka nevznikla kvůli vraždě arcivévody Františka Ferdinanda v Sarajevu. Že to byla jen záminka, aby tehdejší mocnosti mohly naplnit své mocenské a hospodářské zájmy... Dnes jsme na tom podobně... Události na Ukrajině jsou vyprovokované a mají za pomoci ozbrojených i neozbrojených rozvracečů přispět k naplnění geopolitických a ekonomických zájmů největší mocnosti, USA. Další krok na cestě k dosažení chaosu ve světě... Kdo seje vítr, sklidí bouři... Myšlenka, že však chaos dostihne i zemi svého původu se nezdá být nereálná. Pád dolaru se blíží. Není to důvod k světové válce? (Autor: Ivo Krieshofer, Česká občanská agentura, zs. , 12. června) .
Bastrykin dopadne Avakova i na oceánském dně
Viníci válečných zločinů na východě Ukrajiny mají být potrestáni a „dopadneme je i na dně oceánu“, ponesou morální, politickou a trestní odpovědnost, prohlásil předseda Vyšetřovacího výboru RF Alexandr Bastrykin... Slíbil potrestání viníků a vykonavatelů a také „vedoucích činitelů jako je Avakov“, který stojí v čele MV Ukrajiny... Koncem května zahájil Vyšetřovací výbor trestní stíhání za použití zakázaných prostředků a metod během kárných operací v Doněcké a Luhanské oblasti... Výbor založil speciální oddělení pro vyšetření zločinů mezinárodní povahy na Ukrajině. (Hlas Ruska, 11. června).Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedena 20. července 11:11 a redakce tímto děkuje všem autorům za hodnotné příspěvky do červnového čísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN