NETSOCAN
Číslo 7 a 8 --ČERVENEC - SRPEN 2006---Ročník V.
Politické vraždy

ooo V minulých týdnech jsme mohli na druhém programu vždy v neděli před obědem vidět seriál Politické vraždy. Jednalo se o osm příběhů lidí, kteří se znelíbili. Vražda je nejoblíbenější a nejlepší způsob, jak se zbavit nepohodlných odpůrců. Vraždy v seriálu jsou dvojího druhu. Jsou to vraždy fanatiků a odpůrců režimu, jako v případě Sadata, Aldo Mora nebo v Irsku. Mnohem horší jsou však vraždy, organizované prostřednictvím vládních organizací, jako vraždy Lumumby, nebo Hamerskjolda. Otřesné dokumenty, dokládající, že pravice a pravicové vlády se neštítí žádného zločinu, aby uchovaly svou moc. Jde skutečně o pravici - v seriálu není žádný dokument ukazující, že by Sověti provedli něco takového - tedy s výjimkou vraždy Trockého. Ale to byl vnitrostranický boj a nešlo o odstranění cizího nepřítele. Ale kdyby něco takového bylo, můžeme si být jisti, že by se to v seriálu objevilo.
ooo Jako první byla vražda božího bankéře Roberta Calviho. Bankéře banky Ambrosiino. Prostřednictvím této banky Jan Pavel II platil polskou Solidaritu, odborové sdružení polských dělníků. Nečekaná kontrola v bance však objevila toto manko. Calvi hrozil, že poví, kam peníze odešly. A to byl jeho konec. Proto byl zavražděn a nejhorší je, že zbytečně. Pravda stejně vyšla najevo. Do vraždy byl zapleten "podnikatel" Carboni. To byl člověk, který byl spojkou mezi Vatikánem a italskou mafií. Vražda odhalila spojení mezi Vatikánem, podnikateli a organizovaným zločinem. Skutečně krásné spojenectví.
ooo Další byla vražda egyptského prezidenta Anvara Sadata. Toho zabilo Muslimské bratrstvo - organizace muslimských bojovníků proti Izraeli. A spojenectví s Izraelem byl hlavní důvod k jeho zabití. I další vražda byla záležitostí ideologie. Lord Mountenbaton byl obětí sektářského násilí v Irsku. Irská republikánská armáda, bojující proti nadvládě Britů se vypořádala s dalším exponentem režimu.
ooo Martin L. King byl další nepřítelem, kterého museli zabít. Bojoval za práva chudých černochů a proti válce ve Vietnamu. Tehdejší Amerika byla země, o které naši dnešní pravičáci nechtějí moc slyšet. Amerika byla tehdy nejrasističtější zemí na světě spolu s Jihoafrickou republikou. Tehdy se začínalo s bojem proti rasismu a nejhlasitějším bojovníkem byl právě Martin L. King. Ve Spojených státech tehdy (některým bych připomenul, že mluvím o době před 30 lety a nikoli o předminulém století) vládla rasová segregace. Totální oddělení ras. Černoši nesměli do autobusů nebo taxíků určených pouze pro bílé. Černé děti nesměly do škol pro bílé. Černocha nechali umřít na zápraží nemocnice pro bílé - což by se zvláště líbilo panu Bláhovi (pravicový autor publikující v Britských listech, poznámka redakce). A byli to lidé jako M. L. King, kteří bojovali proti rasismu. Prezident Kennedy slíbil zrušit rasovou segregaci a za 3 měsíce byl zavražděn. Ale situace se nedala už zastavit. Bariery se začaly hroutit. Černošské děti začaly chodit do škol pro bílé. Pár let je tam museli doprovázet příslušníci národní gardy, aby je jejich bílí sousedé nezabili. M. L. King takové štěstí neměl. Toho američtí pravičáci zabili. Skuteční fašisté, manifestující svobodně pod hákovými kříži. A měli podle seriálu pomocníky v tajných službách a FBI. Americký filozof Chomsky řekl, že pokud přijde do USA fašismus, bude zabalený do americké vlajky. Dokumentace o vraždě Kinga je nepřístupná na 50 let, stejně jako dokumentace o atentátu na Kennedyho. Proč asi? Proč se nesmí naše generace dozvědět pravdu?
ooo Vražda Roberta Kennedyho je obdobný případ. Opět člověk se sociálním cítěním, který měl snahu situaci chudých zlepšit. I proto musel být odstraněn. A opět se součinností tajných služeb. "Každý, kdo se pokusí zlepšovat sociální podmínky chudých, musí zemřít jako Robert Kennedy nebo Martin L. King". Řekla Mary Cummings, Kingova spolupracovnice.
ooo Již předtím v roce 1961 byl zavražděn africký prezident Lumumba. Tehdy se začínalo hroutit panství koloniálních mocností. Při jeho vraždě spolupracovaly špionážní služby Belgie a USA. Agent Devlin dostal od CIA 100 tisíc dolarů na likvidaci Lumumby. Vlastní likvidaci nechaly na Belgičanech. Byla to dokonalá likvidace. Africký národní hrdina nemá ani hrob a nikdo neví, kde je jeho mrtvola. Nejhorší na seriálu byl fakt, že o všem, o přípravě i o provedení vraždy diskutovali před kamerou jeho přímí vrazi.
ooo Dag Hamerskjold byl další obětí poslední koloniální války. Oficiálně letecké neštěstí, ve skutečnosti vražda předsedy Valného shromáždění OSN, který se naivně snažil prosazovat principy OSN, i když to znamenalo jednat proti zájmům koloniálních mocností.
ooo O vraždě Aldo Mora seriál vyprávěl neskutečné věci, které jsou možné jen v Italii. Byl to koktejl připravený rudým terorem, mafií, krajní pravicí i tajnými službami. Důvodem jeho vraždy bylo, že Aldo Moro připravoval novou vládu společně s komunisty. Je štěstí, že naše pravice není jako ta italská a Paroubek má štěstí, že neskončil jako Aldo Moro.
ooo Mezinárodní organizace řídí tuto činnost. Četl jsem o jakési organizaci - něco jako tajném spolku zednářů - jménem KGI (prosím neplést si s KGB) plným jménem Koalice globálních investorů. Připadalo mi to přitažené za vlasy. Ale po shlédnutí tohoto seriálu mi zatrnulo. Stačí se podívat na USA - v minulém století ještě neměly dost vlivu a síly a proto musely zavraždit Roberta Kennedyho, který měl velkou šanci vyhrát prezidentské volby. Stejně tak M. L. Kinga, který měl velký vliv na černošské voliče. Zvolení Georgie W. Bushe už je konečným vítězstvím těchto lidí. Bush ochotně plní příkazy a neváhá ani vést válku proti celým národům ve prospěch amerických korporací žádající větší zisky a moc. A že se jim toho nyní dostává v míře nevídané může vidět každý. Jedna válka ještě neskončila a už se připravuje další. Vše ve jménu demokracie a míru. Důvody se vždycky najdou i kdyby se měly vyrobit - jak bylo vidět ve zmíněném seriálu a jak jsme viděli před válkou proti Iráku.
ooo Bylo by naivní si myslet, že to všechno není koordinováno a řízeno. Stačí si přečíst naše české noviny a hned vidíte, kdo provádí a financuje takovou činnost. MfDnes a Lidové noviny jsou toho dokladem. Je to hlásná trouba pravice.
oooŽe u nás ještě nebyla žádná politická vražda, je jen náhoda. Pár komunistů bylo sice už napadeno, ale to bylo jen pár zfanatizovaných ubožáků. Zatím to není koordinováno a řízeno bezpečnostními službami jako jinde.
ooo To však neznamená, že tomu tak nebude v blízké budoucnosti. Stačí si vzpomenout na nenávistnou kampaň proti premiérovi Paroubkovi, přímo organizovanou českými tištěnými médii. Vždyť kromě Halo novin se všechny noviny na štvanicích přímo podílely a je možno říci, že ji organizovaly. Paroubka zřejmě zachránila jen osobní stráž. Ale nesmíme zapomínat, že Indíru Ghandiovou zavraždila její osobní stráž. Nic není nemožné.
ooo Prostě - pravice útočí. A je jen otázkou času, kdy tito lidé přejdou od slov k činům. Na webových stránkách si servítky neberou a kromě mnoha nechutností tam nechybí výzvy k přímému násilí. A nebojte se, že nenajdou ochotné, zfanatizované Sirhany. Stačí si přečíst některé články na Britských listech plné antikomunismu a nenávisti proti všem, kteří chtějí jenom trochu lepší životní podmínky pro lidi, než jaké nám připravuje ODS v modré šanci. Takoví lidé by s radostí zavraždili Paroubka nebo Dolejše a ještě by se cítili být hrdiny, kteří zachránili svět před komunismem. To je totiž výsledek práce našich médií, které místo objektivních informací nás zahlcují nenávistí a sprostotou. Protože nám nemohou sdělit nic dobrého a positivního z politiky ODS, krmí nás vymyšlenou a prefabrikovanou špínou. Blíží se nové volby a nechci vidět, co by se stalo, kdyby levice získávala na síle. Potom by se politické vraždy v české provenienci mohly stát skutečností. Nenávist, jakou vyprovokovaly naše noviny a televize, je obrovská a rozděluje národ na dva nesmiřitelné tábory. K vraždám fanatiků stačí nenávist - a ta je u našich pravičáků obrovská.

Ing. Josef Vít
31. srpna 2006

NETSOCAN