NETSOCAN
Číslo 7-8 --ČERVENEC - SRPEN 2008---Ročník VII.
Kníže Schwarzenberg využívá fištrón lišky podšité - jak se stát prezidentem ČR

Po zveřejnění názoru přítele Foldyny z intranetu ČSSD mně hned nedošla šíkovně připravovaná cesta jak dostat na hrad knížete Schwarzenberga.

Pan kníže si vede velmi zdatně a kauza Čunek ukázala, že je obratný politik. Tak jak to provedl se zadáním auditu americké agentuře, včetně jeho výroků se ukazuje, že to má (i oni) promyšleno. To, že z hlediska politických stran by mohl být problém, že v ČR není nikomu zavázán a páky k jeho ovlivňování podle stranických zájmů by se hledaly podstatně obtížněji než u jiných kandidátů, šikovným tahem eliminoval,. Dnes je mu zavázaná ODS, KDU a samozřejmě zelení, i když ze zelených o této strategií ví možná pouze Bursík.

Nasvědčuje tomu i to, že pan kníže vystupuje velmi šarmantně a umí využívat umění kompromisu, což také potvrzuje jeho taktika v kauze Čunek. Pan kníže věděl, že v případě kdyby zpráva obsahovala, že pan Čunek jede v korupční aféře (což nemohla), tak pan Čunek může tuto agenturu žalovat a žádat odškodnění za to, že ho někdo obvinil bez řádných důkazů. Zamysleme se nad vyjádřením pana knížete, který svůj odchod podmínil „buď Čunek, nebo já“, a myslel tím, že agentura uvede, že pan Čunek vzal úplatek. Ale agentura toto nemohla prohlásit a to ani v případě, že by ji policie umožnila nahlédnout do kompletního spisu (jestli ještě existuje). V případě, že by soud někdy vynesl rozsudek, že pan Čunek je vinen, tak agentura prohlásí, že neměla k dispozici všechny materiály.

Pan kníže jako zdatný obchodník udělal velmi lukrativní reklamu americké detektivní agentuře, možná i proto byl pozván na tajný summit do USA.

Možná tato strategie vznikla už v době kdy pan Schwarzenberg byl kancléřem. Až nastane vhodný čas, nebude problém jeho osobu včas zviditelnit v tom nejlepším světle, vždyť vlastní časopis Respekt.


Ing. Miroslav Bohatý
26. července 2008

NETSOCAN