NETSOCAN
Číslo 9 --ZÁŘÍ 2008---Ročník VII.
Lucie Bílá se vrací do krejčovské dílny...

Lucie Bílá alias Hana Zaňáková se chystá k volbám. Své srdce otevře na předvolebních mítincích ODS. Tam také doprodá svoji nejslavnější knihu „Teď už to vím“. Název je velmi aktuální, protože díky Blesku i my dnes víme, že Lucinka je tou druhou. Opět je za tím blondýna - a pouze o generaci mladší. A ten křivák Vašek Bartů...škoda slov.

Nás však drby nezajímají, ani je moc nevnímáme, my se věnujeme důležitějším otázkám. Nás, například, zajímá charitativní aktivita celebrity. V rodných Otvovicích totiž končí peníze od Bídníků až po Draculu. A právě tam se naše vyučená dámská krejčová rozhodla založit dílnu pro budoucí kartářky z Východu - majitelky zelených karet. Z jejího přání už málem trefil šlak Starostu obce. Prozradíme vám část rozhovoru s Redaktorem z Mf DNES.

*************

R: Pane starosto, Slavice vám nejen zpívá, ale i snáší zlatá vajíčka. Kam se bude kutálet to poslední?

S: Lucka je mimořádně štědrá. Hned poté co koupila k narozeninám Noidovi dlouho vyhlédnutou buginu a poslední provedení Mercedesu, zaslala na obecní účet částku na opravu již jednou opravené kapličky v celkové výši 68 453,50 Kč.

R: Že si tak dobře pamatujete částku!

S: Já věděl, že se nějaký debil zeptá, a potom,opravu prováděla moje firma. A tímto bych chtěl současně odmítnout nařčení ze střetu zájmů. Moje firma výběrové řízení vyhrála, ostatně z klobouku tahala obálku sama samice...pardon...Slavice. Přece ji nebudete podezírat, že by mohla....

R: To v žádném případě. Konečně, Lucka vám v obci zaplatila i opravu čističky, jestli se nemýlím?

S: Máte recht. Také se nějak kazí. Volala mi dcera... pardon... ředitelka ze mlejna....pardon, už se mi to plete...z vodárny.

R: Že vy jste trochu popil po ránu, že se vám plete jazyk?

S: Pane novináři, víte vy co nás čeká a možná nemine? Lucka už nechala rekonstruovat bývalý družstevní kravín. Do naší vsi přivezou z Východní Asie 80 děvčat. A všechna budou mít ta ...zelená potvrzení, že jsou zdravá na těle i na duchu.

R: Myslíte, zelené karty?

S: To je jejich věc, s jakými kartami tu budou hrát. Ale představte si tu hrůzu! Naše ženské se snad zblázní...co se tu otevře za babinec.

R: A proč to Slavice dělá? Nevíte? Vám to určitě prozradila...

S: Vím, ale nikde o tom nemluvte. Na koncertu v Mírovicích se Lucka vsadila, že zasedne raději do krejčovské dílny, než aby koukala na Paroubka ve Strakovce. A jak to vidíte kolem... raději už zahájila přípravy...

R: Jo,jo. Děkuji.

***

Rozhovor z nějakých nám neznámých důvodů nakonec v Mf DNES neotiskli. Redaktor se údajně vrátil do Prahy mírně podroušený a místo reportáže z Otvovic prý přivezl nabídku na pracovní zástěru pro Karla Steigerwalda z chráněné dílny Lucie Bílé...


Miloslav Štěrba, Zlín
6. září 2008

NETSOCAN