NETSOCAN
Číslo 10 -- ŘÍJEN 2009 ---Ročník VIII.
Promovaní senátoři aneb „strojařina potkala je asi omylem“


Já studoval a studoval a budoucnost si budoval
Má máma chtěla, aby ze mě zeměměřič byl
Však v běhu věcí nastal zlom, já došel jsem si pro diplom
Teď už mě hřeje v kapse, čímž se splnil mámin cíl.

Mé nadání je všestranné, jsem bystrý, moje sestra ne
Však strojařina potkala mě asi omylem
A proč já na tu školu lez, když nevymyslím vynález
A nikdy nepochopím to perpetum mobile.

(Rangers: Promovaní inženýři)


Sedmnáct senátorů za ODS ( + senátoři Töpfer a Janáčková) torpedují Lisabonskou smlouvu a k obstrukčnímu jednání se otevřeně hlásí. Viz názor senátora Tomáše Jirsy ZDE .

Událost stojí za zapamatování. Předseda ODS na nasvícené rampě podepíše mezinárodní závazek, a nezávislí na ODS senátoři se uchýlí k obstrukcím. Něco podobného jsme zažili v roce 1968, kdy reformnímu usilování vedení KSČ bránila početnější skupina 99 pragováků (strojařů) požadujících pomoc od věrných přátel.

Pragováci se báli demokratizace, senátor Jiří Oberfalzer chce zachovat Česko jako suverénní zemi, která je sice členskou zemí NATO a EU, ale tato dvě seskupení na nás uchystala příšernou habaďůru. Jen si představte, co na nás vymysleli. Člověk aby se začal bát. J.O.: „Nyní jsme na pokraji toho, že začne úplně nový režim zcela odlišný. ČR bude moci být přehlasována ve spoustě oblastí a tudíž nucena dělat něco, co by nechtěla dělat“.

Ještě že tu máme senátory Kuberu a Janáčkovou, ale zejména sedmnáctku odborníků zvláště na strojařinu (největší část jich absolvovala SOŠ, SPŠS a VUT - ani jeden z nich nemá právnické vzdělání), kteří už nemusí žalovat do Moskvy, mají k dispozici Ústavní soud v Brně. Kdysi proslulé svým strojírenským veletrhem (dnes spíše Ústavním soudem, kam s úspěchem doputoval i zlínský absolvent SPŠS a VÚT v Brně – Miloš Melčák o němž Plavci rovněž utrousili ve své písni zmínku: „I když mám IQ vynálezce a tam za jménem CSc.“).


Mgr. Miloslav Štěrba, Zlín
2. října 2009

NETSOCAN