NETSOCAN
Číslo 10 -- ŘÍJEN 2010 --- Ročník IX.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Líné městečko - náš vzor!
AKTUALITY
o Nejvýznačnější článek od roku 2001!!!
Jak umírá demokracie...

o Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!
Dokumenty
o Kauza Vítkov udráží úroveň právního vědomí českých elit
ČLÁNKY
o Proč se kapitalismus chová jako přemnožené kobylky?
o František Stočes
Družstevnictví
o Slušovice procitají ze sametového totáče
o František Stočes
NETSOCAN MONITOR
o Protesty fungují. Důkaz!
o ESA chce větší spolupráci vesmírných agentur kvůli případné hrozbě asteroidu
o Šéf NATO vyzývá k vybudování protiraketové obrany
o V Iráku podle tajných dokumentů zahynulo o 15 000 civilistů víc
o Projev prezidenta Václava Klause 28. října 2010
o Jana Bobošíková chce do areálu bývalého Svitu ve Zlíně přivést Číňany
o Ministr chce zvýšit zdravotní pojištění živnostníkům
o Mistr Jan Hus
o „Raději bych fotil výrobce kokainu než Mirka Topolánka“
o Spravedlnost, či marketing „lidských práv“?
Reader´s Digest
o Protesty fungují. Důkaz!
o Evropská unie po vzoru Bilderbergu?


o

o
o
Líné městečko - náš vzor!

Je parný den v malém líném městečku. Slunce pálí, ulice vylidněné. Časy jsou nelehké, neb všichni jeho občané jsou zadlužení a žijí na úvěr.
o Toho památného ospalého dne projíždí městem bohatý turista. Zastaví se v místním hotelu, a položí na pult 100 € s tím, že by zde rád přespal. Šťastný hoteliér mi navrhne, aby si hotel pěkně prohlédl a sám si vybral nejlepší pokoj.
o Hned, jak se turista vzdálí od recepce, hoteliér sebere cizincových 100 eur a běží jimi splatit dluh u řezníka. Řezník nelení, a poněvadž zase dluží 100 eur farmářovi za vepře, hned mu s díky předá dlužnou částku. Farmář se chvilku potěší pohledem na tvrdý peníz a utíká vyrovnat svůj dluh u prodavače krmiv, a jako na potvoru rovněž 100 eur. Dealer s krmivy zase dluží místnímu kantorovi stovku za kurzy výpočetní techniky a tak běží se stejnou bankovkou do školy. Učitel však má stejný závazek u místního důstojného pána za několika hodinovou svatou zpověď a tak hned kvačí na faru. Farář řekne „Zaplať Pánbu!“ a neprodleně navštíví místní lehkou děvu, poněvadž u ní má sekeru za erotické kurzy, které absolvoval se sebezapřením jen proto, aby se správně orientoval v nemravech a místním hříšníkům a hříšnicím udělil po svaté zpovědi správný počet Otčenášů a Zdrávas. Poctivá lehká děva nestačí dopovědět ani Otče, vy jste poklad, a utíká se 100 eurovkou ke svému pasákovi. Pasák ovšem dluží 100 eur hoteliérovi za pronájem pokojů, a tak hned vyrazí za svým hoteliérem. Doběhne do recepce a položí tutéž stovku na pult, a na to samé místo, kde předtím ležela.
o V tom okamžiku se objeví turista a s vysvětlením, že se mu žádný z těch špinavých pokojů nelíbí, sebere si svých 100 €, a opouští městečko.
o Během celé té doby nabylo v městečku nic vyprodukováno, nicméně jeho podnikatelé splatili všechny své dluhy. a vidí budoucnost s tím největším optimismem.
o A přesně stejným způsobem fungují světové banky i české hospodářské reformy...

(Zdroj: internet, úprava: REDAKCE)


oNETSOCAN MONITOR


Protesty fungují. Důkaz!
Británií se šíří hněv, píše Johann Hari v deníku Independent. Každým dalším dnem je jasnější, že lidé této země byli kolosálně podvedeni. Bankéři, kteří způsobili krach ekonomiky, jsou bohatší a tlustší než kdy předtím, a zbohatli z našich peněz. Premiér, který nám před volbami slíbil, že "drasticky se škrtat nebude", právě realizoval nejhorší škrty od dvacátých let a odsoudil další milion lidí k nezaměstnanosti. Ano, hněv lidí jde ruku v ruce s jejich bezmocností. (Britské listy, 31. října).

O tom, že protesty fungují, není pochyb; některé příklady jsou uvedeny ZDE . Problémem ovšem je, že se nejednalo o hrozbu systémové změny. Demonstranti žádali pouze dílčí změny. Pokud by ovšem demonstranti žádali změnu systémovou, pak by zřejmě establišmenty v zájmu svých koryt prokázaly větší odhodlání. To ovšem nejspíše nehrozí, poněvadž momentálně není všeobecná shoda na tom, jaká změna by to měla být...ESA chce větší spolupráci vesmírných agentur kvůli případné hrozbě asteroidu
Vesmírné agentury jednotlivých států by měly víc spolupracovat při zajištění bezpečnosti Země před možnou srážkou s asteroidem. Na pátečním jednání k tomu vyzvali zástupci Evropské vesmírné agentury (ESA). Podle něj by tak byla větší šance odhalit včas asteroid, který by mohl ohrozit Zemi... "Objevujeme stále víc předmětů, které letí směrem k nám," řekl americký astronaut Russell Schweickart, který se zúčastnil jednání na půdě ESA. Zdůraznil, že v současnosti astronomové sice nemají informace o bezprostředním ohrožení Země, nebezpečí se ale nesmí podceňovat... "Čím dřív asteroid objevíme, tím líp," řekl zástupce ESA Detlef Koschny. Odborníci podle něj už mají k dispozici technické prostředky pro odvrácení nebezpečného tělesa z kurzu, který hrozí srážkou se Zemí. Včasné odhalení asteroidu ale znamená, že na změnu jeho trasy bude třeba vynaložit méně úsilí. (Novinky, 30. října).

ESA se v tomto směru pokouší o velice záslužnou práci. Problémem je, že státy celého světa vyhazují astronomické částky na zcela zbytečné zbraně. Tím, kdo tyto závody ve zbrojení iniciuje, je zcela mimo pochyb vojensko-průmyslový komplex USA . Navíc řádí celosvětová ekonomická krize, takže peněz není po ruce adekvátní množství. Nicméně pokud by nějaký střet Země s asteroidem hrozil a nepodařilo se tomu zabránit, bude možné potom obvinit skutečného pachatele, pokud nějaký zůstane...Šéf NATO vyzývá k vybudování protiraketové obrany
Šéf Severoatlantické aliance (NATO) Anders Fogh Rasmussen ve čtvrtek na úvod bruselského zasedání ministrů zahraničí a obrany vyzval alianci k vybudování vlastní protiraketové obrany. Existují podle něj jasné hrozby... Rasmussen... řekl, že NATO má jeden klíčový cíl: ochranu občanů členských zemí Evropské unie... NATO nyní vyvíjí systém ochrany bojiště. Ten má chránit před raketovými útoky vojáky. Aliance ale nyní intenzivně jedná o tom, že by se měl tento systém "vylepšit" zapojením amerických prvků tak, aby pokrýval celé území a tím také nejen jednotky v terénu či v akci, ale i běžné lidi. Zmiňovaný deštník pro alianční mise má rozpočet převyšující 830 miliónů eur. (Novinky, 14. října).

Obětavý dealer US vojenského průmyslového komplexu, pan Anders Fogh Rasmussen, prokazuje mimo jajkoukoli pochybnost agresivní zaměření Severoatlantické aliance; protiraketová ochrana bojiště se jistě brzy přesune nad Afgánistán, Pákistán a dalším iminentním terčem je Írán. Nu, ale pokud se bude jednou konat nějaký Norimberský proces č. 2, pak má pan Anders Fogh Rasmussen své místo na lavici obžalovaných alespoń bezpečně rezervované. S válečnými štváči, panem Vodrou a knížetem Bilderbergem, po boku; tito hrdinové ovšem nepochybně zapějí dueto: Já nic, já muzikant.V Iráku podle tajných dokumentů zahynulo o 15 000 civilistů víc
Civilních obětí války v Iráku je patrně o 15 000 víc než se všeobecně odhadovalo a rozsáhlé je mučení, jemuž byli vyšetřovaní vystaveni ze strany iráckých bezpečnostních složek a kterému americká armáda jen nečinně přihlížela. Vyplývá to ze zhruba 400 000 tajných dokumentů, které zpřístupnil internetový server WikiLeaks a o nichž s předstihem dnes informovala vybraná světová média... Podle médií dokládají dokumenty řadu případů mučení, znásilňování i vraždění, kterého se údajně dopouštěli na iráckých vězních iráčtí vojáci a policisté. Představují výčet všeho myslitelného fyzického ubližování jak ze středověku. Americké velení prý o těchto násilných aktech vědělo, ale nařídilo svým jednotkám, aby nezasahovaly... Podle dostupných informací američtí vojáci zastřelili během šesti sledovaných let asi 600 civilistů na kontrolních stanovištích či při palbě na podezřelá vozidla považovaná pro ně za nebezpečná... Uvádí se také například případ, kdy americké vrtulníky rozstřílely u Bagdádu povstalce, kteří se přitom již vzdávali... Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová v sobotu únik informací ostře odsoudila a varovala před ohrožením životů amerických civilistů a vojáků a také jejich spojenců. (Novinky, 23.října).

V diskusi pod článkem má zajímavý příspěvek Zdeněk Rajchl z Myjavy (redakčně upraveno): "Viděl jsem pár videí na VikiLeaks a musím říct, že jsem dost šokován tím jak se Američané chovají vůči civilnímu obyvatelstvu. Na komunisty tady někdo nadává? Tak se podívejte jak se z vrtulníků střílí do neozbrojených lidí a novinářů se zcela jasným záměrem je zabít. Prostě si ten den zalovit a zastřílet na živé lidi jako v Anglii na zajíce nebo na holuby. Ten smích velitele bojového vrtulníku na konci a lhaní v oficiálních amerických vojenských komuniké mi otevřely oči. Doporučuji stahovat a pouštět tato videa a zprávy všem lidem na zemi, aby se vám otevřeli oči o USA. Věřím, že se podaří WikiLeaks pustit i pravé dokumenty o 11. září, které potvrdí, že za zločinem nestojí tzv. arabští teroristé, ale americké tajné služby v čele s tehdejším prezidentem Buschem. Děkuji a přeji pěkný den."Projev prezidenta Václava Klause 28. října 2010
Avšak druhý – a ještě závažnější – důvod, proč v souvislosti s úvahou o další existenci a mezinárodním postavení českého státu dnes nehovořit o Evropské unii, je jiný. Chci upozornit na problém, kterého si naše politika, média, ale ani občané zatím příliš nevšímají, ač má – pro naši národní a státní budoucnost a pro svobodu a demokracii v celém západním civilizačním prostoru – význam zásadní... Není možné si nevšimnout, že se „integrační“ snahy politických elit největších zemí světa stále více a rychleji přesouvají ze sociálně inženýrského projektování v rámci států a kontinentů na rozměr interkontinentální, vlastně celosvětový. I v tomto ohledu jsou současné, na mnoha místech světa se vyskytující ekonomické problémy katalyzátorem a urychlovačem vývoje velmi problematického... Jsme svědky toho, že seskupení ekonomicky nejsilnějších a politicky nejvýznamnějších států světa usiluje o to, stát se neformálním předstupněm globální světové vlády. Vlády zcela odtržené od demokratické legitimace občanů. Vlády, která – ať již bude mít formální rámec jakýkoli – bude fakticky rozhodovat o našich životech bez naší účasti a možnosti ovlivnění... V takovém uspořádání bude pojem občanství rychle zanikat. Demokracie bez občana je však protimluv a lehkomyslně navrhované světoobčanství je pouhou mystifikací, matením pojmů a manipulací. Příkladů, že národ může být bez svého státu, zná historie nepočítaně. Nemůže však být stát bez národa. Nemůže být stát bez občanů. Nemůže být stát bez politického lidu, který demokratickým procesem – prostřednictvím svých volených zástupců – mění či koriguje svou současnost a budoucnost... Právě tam, do světa bez občany stále znovu obnovované demokratické politické legitimace vlád, směřuje ambice rozhodujících politických, hospodářských a mediálních elit dnešního světa. Právě tam se již velmi konkrétně a prakticky rýsuje nové, značně pozměněné uspořádání budoucího světa... Pokud si těchto tendencí včas nevšimneme, pokud nevstoupíme do diskuse o jejich nebezpečích, rizicích a nákladech, budeme brzy postaveni před hotovou věc. Pak už bude jakákoli úvaha o české státnosti jen historickou reminiscencí... Začít tuto vážnou debatu je naší historickou odpovědností vůči tisíciletým dějinám naší země, vůči předcházejícím generacím, které jí přinesly často ty nejvyšší oběti a které nám jako dědictví zanechaly výsledky svého umu, nadání, práce svých rukou a bohatství svých myšlenek. Je to naší povinností vůči generacím současným, ale i budoucím, které štafetu české státnosti postupně převezmou od nás. (Aktuálně.cz, 28. října).

Pokud prezident Klaus svým výrokem, "Právě tam, do světa bez občany stále znovu obnovované demokratické politické legitimace vlád, směřuje ambice rozhodujících politických, hospodářských a mediálních elit dnešního světa..." mínil implicitně Bilderberské spolčení, pak je to jeden z nejodvážnějších projevů všech dosavadních českých a československých prezidentů. Navíc nás dějiny učí, že to byly především oligarchové, kdo přivodil zánik takových kultur, jako bylo antické Řecko či Řím. Jenom je zarážející chování vedení ČSSD, které se stále počíná jako mrtvý brouk; a ještě vůči oligarchii, která způsobila současnou hospodářskou krizi. Otcové zakladatelé sociální demokracie nejspíše rotují v hrobech.Jana Bobošíková chce do areálu bývalého Svitu ve Zlíně přivést Číňany
Do Zlína v pátek zavítala Jana Bobošíková, celostátní lídr strany Suverenita - blok Jany Bobošíkové, aby podpořila své zlínské kolegy... Ve svém volebním programu mají zlínští představitelé Suverenity - bloku Jany Bobošíkové právě restrukturalizaci svitovského areálu a naději spatřují v investorech z Číny. "Jedná se o velký čínský státní podnik Farma česko-slovenského přátelství. Gigantická společnost se zabývá nejen zemědělstvím, ale vlastní i ropnou rafinérii a hodně se angažuje také například ve farmaceutickém průmyslu. O investování ve Zlíně mají zájem a momentálně se vše projednává. Zatím můžeme říct jen to, že v rámci našeho regionu by se jednalo o chemický a automobilový průmysl," podotkl Nedbálek... Číňané mají podle Nedbálka ke Zlínu blízký vztah. "Jsou obdivovateli slušovického agropodniku, který vybudoval František Čuba a otevřeně tvrdí, že právě slušovické JZD jím bylo velkou inspirací," podotkl Nedbálek. (Zlin.cz, 1. října).

Na tiskové konferenci tento program oznámil Karel Nedbálek, lídr zlínské organizace Suverenita - blok Jany Bobošíkové. A neuplynul ani měsíc, a dobrá věc se podařila, viz JZD Slušovice podepsalo kontrakt s Číňany na dodávku pěti milionů litrů moravského vína . Po okupaci 21. srpna 1968 se vyprávěla následující anekdota: Rybář chytí zlatou rybku a ta mu slíbí, že když ji pustí, splní mu tři přání. Rybář tedy že jo, a hned si přeje: „Ať k nám přijdou Číňani - a zase odejdou!“ „A druhé přání,“ ptá se zlatá rybka? A rybář povídá: „Ať k nám přijdou ještě jednou Číňani - a zase odejdou!“ „Hm, je to divné, ale dobře. A jaké bude třetí přání,“ ptá se rybka. Rybář zopakuje potřetí: „Ať k nám i potřetí přijdou Číňani - a zase odejdou!“ Rybka se diví: „A proč vlastně chceš aby přišli a potom zase odešli, a ještě k tomu třikrát?“ Rybář jí vysvětlí: Víš, zlatá rybko, jak to bude vypadat, když miliarda Číňanů přejde 6x přes Sovětský svaz?“ Zdá se, že dnes by si krizí zdeptaný rybář spíše přál, aby k nám přišli Číňani a už tu zůstali...Ministr chce zvýšit zdravotní pojištění živnostníkům
Vyšší odvod na zdravotní pojištění pro živnostníky a pro lidi žijící z pronájmů či kapitálových investic. To je představa ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) o větší spravedlnosti na poli zdravotního pojištění... Zatímco zaměstnanci dnes platí pojistné ze své hrubé mzdy, podnikatelé (asi 900 tisíc lidí) platí jen z poloviny svého daňového základu. Čtyři pětiny z nich se podle VZP dopočítají jen k zákonnému minimu 1 601 Kč. Rentiéři (asi 250 tisíc lidí) odvádějí jen povinné minimum 1 080 Kč bez ohledu na výši příjmů. Naproti tomu zaměstnanec spolu s firmou odvádí 13,5 procenta z hrubého platu - při průměrné mzdě 23 tisíc tedy 3 105 korun měsíčně... Měnit něco pro tak významnou skupinu poplatníků bude politicky obtížné. „Živnostník má s vyděláváním peněz víc práce než zaměstnanec,“ hájí své kolegy Břetislav Oštádal, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků.

U nás se nečeská média vytvářejí klima, ve kterém se věří, že čím více člověk vydělá peněz, tím více se nadře... Podle této logiky tedy nejtvrději pracují finančníci... Gerald Celente se k tomu vyjádřil následovně: „...kde se vydělává nejvíce peněz? Ve finančnictví. Co reálného ale finančníci vyrábí? Co montují? Co staví? Co užitečného vynalézají? Čím obohacují společnost?Mistr Jan Hus
Karel Schwarzenberg tehdy řekl: „My jsme potomci oné katolické šlechty, která u Lipan porazila Tábory a na Bílé hoře husitské sbory české. My vidíme v husitech ne slavné bohatýry, ale bandu lupičů a žhářů, komunisty XV. století, a my, Schwarzenbergové, budeme bojovat proti vám novohusitům s touže rázností, jako pánové z Růže bojovali proti starým husitům.“... V Postille Hus doslova říká: „Jako jede-li vozataj na koni a zle vóz zpravuje, tak že se chýlí k převrácení, musí býti pokřik na vozataje, ale ne na vóz…též má býti pokřik na zlého preláta neb správce…Tak jest činil Kristus: trestal zlé biskupy, mistry, kněží a zákonníky a obec sprostnú vystriehal a často napomínal, aby nedala na sebe svésti a převrátiti na zlú cestu“... „Protož, věrný křesťane, hledaj pravdy, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň se pravdy až do smrti, nebť pravda tě vysvobodí…“

Ukázka je ze zajímavé knihy Mistr Jan Hus , vydané v roce 1993, jejímž autorem je M. Ransdorf.„Raději bych fotil výrobce kokainu než Mirka Topolánka“
V porotě Czech Press Photo je autor fotek nahého expremiéra PRAHA Antonello Zappadu je italský fotoreportér, kterého Češi znají hlavně pro jeho fotografie nahého Mirka Topolánka v Berlusconiho vile na Sardinii
* Jak jste ty záběry získal?
Villu Certosa jsem sledoval několik let, vyfotil jsem tam tisíce snímků. Chtěl jsem zachytit, jak žije Silvio Berlusconi. Pana Topolánka jsem nefotil záměrně, byla to náhoda. Vůbec jsem nevěděl, že nahý muž na fotce je český předseda vlády. Dělal jsem reportáž o životě našeho premiéra. Rozhodně nešlo o bulvár nebo o nějaké drby. Jsem investigativní reportér, ne paparazzo.
* Ztratil jste práci, čelíte žalobám. Čekal jste tak bouřlivou reakci?
Propuštění ze zaměstnání jsem nečekal. Ale ve chvíli, kdy jsem zjistil, že i uvnitř mých novin jsou Berlusconiho peníze, jsem pochopil, že to byla nevyhnutelná věc. I tak to však stálo za všechny ty problémy. A rozhodně se za ty fotografie nestydím. Někdo dělá politika, já dělám reportéra. Když se někdo vystavuje nahý ve vládní vile, já mám nejen právo ho vyfotit, ale mám i povinnost ten snímek zveřejnit.
* Kdybyste měl možnost se s Topolánkem setkat, co byste mu řekl?
Upozornil bych ho, že Silvio Berlusconi pro něj není nejlepší přítel. Byl to právě on, kdo prozradil, že nahý muž je Topolánek.... (MF DNES 11. října).

Ústřední význam zde mají tato slova Antonella Zappadu: „...rozhodně se za ty fotografie nestydím. Někdo dělá politika, já dělám reportéra. Když se někdo vystavuje nahý ve vládní vile, já mám nejen právo ho vyfotit, ale mám i povinnost ten snímek zveřejnit.“ Fakt, že přišel o místo kvůli tomu, že dělal perfektně svou práci signalizuje zvrácenost této doby, kdy si někteří politikové o sobě myslí, že jsou pomalu bohy, zatímco ve skutečnosti jsou obyčejnými grázly, zločinci a úchylnými až perverzními netvory. Na otázku, proč se takoví lidé mohou udržet u moci, lze odpovědět poměrně snadno: právě proto, že vlastní – ať již přímo či nepřímo – média a zadáním těchto médií, místo kultivace společnosti, je primitivizace společnosti. Tento proces ale nemůže skončit dobře.Spravedlnost, či marketing „lidských práv“?
Sledoval jsem také přímý přenos soudního jednání v tzv. vítkovské kauze. Přirovnání k politickým procesům 50. let kulhá, protože tehdy byly oběti procesů nevinné, ale podobnost je značná. Před mýma očima se odvíjel jiný příběh, než jaký nám dosud předkládala média. Tlak médií, pominutí principu presumpce neviny, podle všeho nekvalitní práce policie i státního zastupitelství, nevěrohodná svědectví poškozených, možná i jistá míra viny matky za to, jak hodně byla malá Natálka popálena, nedostatek důkazů o přítomnosti jednoho obžalovaného na místě činu atd...Až mi z toho šel mráz po zádech. (MF DNES 11. října).

Autorem je čtenář Radomil Bábek z České Lípy. Je třeba říci, že toto nebyl soud, ale koncil, který obviněným nepřiznal jedinou polehčující okolnost a využil naopak ty jen přitěžující. Opakovaly se praktiky, známé z totality, kdy stačilo říci, že nemilujete Sovětský svaz, českou a sovětskou komunistickou stranu, a hned z vás byl dvojnásobný recidivista. Jestliže se v Česku může stát několikanásobným recidivistou mladík, u kterého se naleznou nějaké údajně nacistické obrázky (což např. v USA vůbec není trestné), pak v tomto státě panuje již měkká totalita. Princ Harry by jistě souhlasil... ZDE , a premiér Topolánek, který veřejně slíbil Noc dlouhých nožů a používal i jiné fašistické výroky, kupodivu recidivistou nebyl a ani média kupodivu nešílela... Širší spektrum názorů blogerů iDNES na kauzu i rozsudek lze nalézt pod názvem Kauza Vítkov udráží úroveň právního vědomí českých elit ZDE .


Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z dnes již zamítnutého umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Protesty fungují. Důkaz! Britské listy, 31. října

Nikdy nevíte, jaký neočekávaný dopad budou vaše protesty mít - ale nebyla by Británie lepším místem k životu, kdybyste nahradili svůj bezmocný hněv skutečným protestem? Ano, můžete zůstat v pasivitě a nechat se dál okrádat bankéři a korporacemi a jejich politickými pomahači. Ale je to rozmazlenost myslet si, že "já nemůžu nic dělat". Každý může jednat na svou sebeobranu. Jak to vyjádřila Margaret Mead, velká bojovnice za demokracii: "Nikdy nepochybujte, že malá skupinka myslících lidí dokáže změnit svět. Nic jiného nikdy svět nezměnilo."... Podívejme se na demonstranty, kteří si mysleli, že selhali. Protesty v USA proti vietnamské válce nezabránily usmrcení 3 milionů Vietnamců a 80 000 Američanů. Ale i v době, kdy tyto protesty údajně "nevedly k žádnému výsledku", dokázaly daleko víc, než demonstranti mohli vědět... V roce 1966 Pentagon navrhl americkému prezidentu Johnsonovi, že by se válka ve Vietnamu dala ukončit tím, že by se proti Vietnamu použily jaderné zbraně. Jaderný útok by prý "ušetřil životy"... Johnson poukázal na okno, za nímž demonstrovalo množství lidí, a řekl: "Jak dlouho to bude trvat půl milionu rozhněvaných Američanů, než přelezou támhletu zeď u Bílého domu a prezidenta zlynčují?" Neudělal to... V roce 1970 znovu navrhl Pentagon tentokrát prezidentu Nixonovi, aby byl Vietnam zničen jadernými zbraněmi. Nyní víme z odtajněných dokumentů, že i Nixon se to bál udělat - taky jen v důsledku obrovských protestů v amerických ulicích. Ti demonstranti se tehdy domnívali, že se jim nepodařilo ničeho dosáhnout - ale svými protesty zabránili jaderné válce.

Evropská unie po vzoru Bilderbergu? Jiří Hrebenar, blog iDNES, 21. října

...Bilderberg měl ve svých plánech dávno před vznikem EU navržený podobný způsob vzniku takové mezinárodní organizace... Bilderberg Group byla založena v roce 1954 a jmenuje se podle místa prvního setkání průmyslnické a bankovní elity. Tím byl nizozemský hotel Bilderberg ve městě Oosterbeek. Od té doby se scházejí jednou ročně,.. Podle slov odpůrců je nyní nejvíce aktuální otázka útoku na Írán a svržení venezuelského prezidenta Huga Cháveze... Nejzásadnějším předmětem Bildenbergu je Nový světový řád, který byl přijatý Bilderbergem jako hlavní, tedy páteřní dokument,.. Dlouhodobým cílem podle tohoto dokumentu má být vytvoření celoplanetární vlády elity, která chce prostřednictvím EU, Severoamerické unie a Asijské unie rozvrátit národnostní státy, jejich obyvatelstvo podřídit nadnárodním zákonům a ústavám, poté vyhladit většinu lidstva pomocí biologických zbraní a stát se novými bohy... Na těchto šokujících plánech asi 130 nejbohatších a nejvlivnějších lidí světa, kteří jsou sdruženi do tajné elitářské organizace Bilderberg Group se podílí i kromě jiných magnát David Rockefeller, bankéřská rodina Rothschildů a třeba nizozemská královna Beatrix. Setkání Bilderberské skupiny se účastnil také šéf diplomacie ČR Karel Schwarzenberg... Programem nastolení Nového světového řádu se intenzivně zabývají polotajné mocné skupiny jako Římský klub, Trilaterální komise, Bilderberg skupina či Rada pro mezinárodní vztahy. Všechny tyto celky mají společného jednoho člověka Davida Rockefellera. Je to finančník a ropný magnát, defakto je to zakladatel OSN, daroval OSN také pozemky a velké finanční částky při jeho zakládání. Fondy pana Rockefellera mimochodem financovaly Hitlerovu továrnu na smrt, podílel se například na financování firmy IG Farben, která vyráběla Zyklon B, tedy ten smrtelný plyn jež v Osvětimi vraždil tolik lidí... Pan Rockefeller také financoval režim Třetí říše a Hitlera samotného. Mimochodem dlouholetým předsedou Bilderbergu byl fašista  a příslušník jednotek SS pan Bernhard. Sám Rockfeller uvádí ve svých pamětech:"„Někteří věří, že jsme součástí spiknutí proti zájmům USA, nazývají mě a členy mojí rodiny ,internacionalisty’, kteří spolupracují s dalšími na vytvoření jedné integrované globální politické a ekonomické struktury – jednoho světa, chcete-li. Pokud by toto byla moje vina, tak jsem vinen a jsem na to hrdý."... To, že Bilderberg existuje, to že jeho zasedání je supertajné a jeho členové jsou vázáni mlčenlivostí je pravda. To, že tato zasedání jsou hlídaná FBI, CIA a izraelskou tajnou službou MOSAD je také pravda... Některé informace o Bilderbergu budou zcela jistě zkreslené, ale spoustu jich bude pravdivých. Mnoho uniklých dokumentů z této skupiny hovoří o tom, že co se tam upeklo, tak se také stalo. Je tedy Evropská unie opravdu vytvářena Bilderbergem a jeho Novým světovým řádem?


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základny


Vybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 1. listopadu ve 14:30. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN