NETSOCAN
Číslo 9 -- ŘÍJEN 2013 --- Ročník XII.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Se Sobotkou v čele se ČSSD zas historicky znemožní
Dokumenty
AKTUALITY
o 28./říjen 1918, den samostatnosti Československé republiky
o Ing. Josef Vít
o Praotec Čech by volil Japončíka Okamuru!
o František Stočes
o Inteligentní volič pravice? Iluze...
o Ing. Josef Vít
GLOSY
o ČSSD končí - je čas na změnu!
o Ing. Josef Vít
o Vedení ČSSD - klub solidárních zbabělců
o František Stočes
ČLÁNKY
o Socialismus prezidenta Beneše
o Ing. Josef Vít
o Přišla bída na kozáky
o Ing. Josef Vít
Družstevnictví
Zahraničí
NETSOCAN MONITOR
o Poslední bitva o Lihový dům vzplála?
o Nejvýnosnější na světě jsou teď fondy, které investovaly do řeckých dluhopisů
o Miloš Zeman vstoupil razantně do hry:
o Putinův valdajský projev
o Válka v Iráku má čtyřikrát víc obětí, než se uvádělo, spočítali akademici
o Chemický útok v Damašku provedlo saúdské diverzní komando...
o Důvěra Američanů v Kongres je nejnižší v historii
o Reader´s Digest
o


o
o
o
Se Sobotkou v čele se ČSSD zas historicky znemožní


o ČSSD dostává prezidenta Zemana do prekérní situace: jmenuje-li na její nátlak premiérem evidentního losera, bankrotáře, kariéristu a nefér politika Sobotku, Zeman zradí zájmy občanů této země! A pokud Ústřední výkonný výbor partaje 10. listopadu Sobotku neodvolá z funkce předsedy, bude to již třetí obrovské selhání tohoto orgánu během deseti let.
o První tragikomické rozhodnutí ÚVV ČSSD spáchal tím, že za předsedu strany potažmo premiéra ČR schválil zcela nezralého, nevzdělaného, neseriózního a nemoudrého Stanislava Grosse.
o Druhou tragikomedii sehrál ÚVV ČSSD po volbách v roce 2010, když potvrdil ve funkci předsedy partaje bankrotáře a kariéristu Bohumila Sobotku. Tehdejší předseda Paroubek vytvořil stranický dluh minimálně 330 milionů korun (!) a B. Sobotka, který jako 1. předseda nesl prakticky stejnou zodpovědnost (za dluh i nepřijatelný volební výsledek) – byl místo rezignace či odvolání - povýšen rovnou na předsedu...
o V letošních volbách Sobotka, již jako předseda, dosáhl nejhoršího volebního výsledku ČSSD v historii ČR – a opět jako klasický kariérista odmítá rezignovat! Tím z ÚVV ČSSD udělal úplně nekompetentní orgán a změnil ho v inkubátor kariéristů a loserů.
o Přitom měl Sobotka oproti Paroubkovi obrovskou výhodu! Zatímco Paroubek byl neustále ostouzen médii, a když to nepomohlo, zorganizoval se „vajíčkový teror“! Sobotku média zřejmě považovala za levicového ňoumu a jejich terčem byla především KSČM a Andrej Babiš.
o Sobotka navíc podvedl voliče i své konkurenty v tom, že nezveřejnil aktuální výši dluhu, který ČSSD splácí hlavně penězi daňových poplatníků (tedy i Babišem, Okamurou i Filipem). Na jeho „transparentním“ účtu tato informace chyběla... Nesměla tam být, poněvadž jeho heslem bylo „prosazení dobře fungujícího státu“. Kdyby volič tuto relevantní informaci znal, tak by se zasmál: Pomóc! Tenhle hochštapler, který má čvrt miliardu dluhů nám vyhrožuje, že si zařídí „dobře“ fungující stát?! Tak to se nedoplatíme! A volil by Babiše, Okamuru nebo Filipa...
o Takže podvedení Babiš, Okamura a Filip by se mohli naoplátku dohodnout, že s tímhle neseriózním politikem jednat nemohou. Ať jim ČSSD nabídne serióznějšího! A pokud ne – tak mu nepodáme ani ruku!
o Přitom ČSSD stále ještě osobnosti má! Například bývalého „ředitele zeměkoule“, který úspěšně vykonával funkci předsedy Valného shromáždění OSN. Nebo moudré i pracovité vysokoškolské profesory. Ti však mají nevýhodu: pracují naplno pro ČSSD a jsou pilní a skromní! A svůj čas považují za příliš vzácmý na to, aby jím mrhali na politikaření.
o V těchto dušičkových chvílích navíc zuří na socálních sítích a v ČSSD doslova „Arabské jaro“! Podobně jako v Orientu ho zincenovali političtí pedofilové, zneužívající nezkušenou mládež pro své perverzní a temné politické chtíče. Všechna fakta jsou relativizována, kauzalita neexistuje a jejich politická kultura se podobá té orientální. Jejich cílem je dosadit za premiéra svého favorita: losera, bankrotáře, kariéristu a nefér politika!
(Vyšlo na blogu
iDnes )

oNETSOCAN MONITOR


Poslední bitva o Lihový dům vzplála?
Usnesení zahraničního regionu ČSSD
Region zahraničí, jakožto organizační součást ČSSD, přijímá následující usnesení:
1. Jednoznačně odsuzujeme opovrženíhodné jednání účastníků Lánské schůzky. Bezpre-cedentním způsobem poškodili pověst ČSSD a způsobili hluboké šrámy na její 135leté tradici.
2. Vyzýváme účastníky Lánské schůzky, aby okamžitě odstoupili ze všech stranických funkcí.
3. Plně a jednoznačně podporujeme regulérně zvoleného předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku ve funkci předsedy ČSSD a kandidáta na premiéra.
4 Vyzýváme rovněž všechny členky a členy ÚVV, aby taktéž podpořili Bohuslava So-botku ve funkci předsedy ČSSD a kandidáta na premiéra.
5. V případě, že by účastníci Lánské schůzky násilně převzali vedení ČSSD, naše organizace, zahraniční region ČSSD (dříve exil), z ČSSD vystoupí a založí novou a skutečnou sociálně demokratickou stranu. ( Web ČSSD , 1.11.2013).

Zatím jde jen o první hysterický výkřik. Nicméně v první bitvě o Lidový dům spolu soupeřili krvavě rudí bolševici a růžově rudí socialisté (pinkos). Nyní se dějiny opakují a již jako fraška: Nástupci socanů zradili ideologii i program Otců zakladatelů, přebarvili partaj na oranžovou, Lidový dům zadlužili a nyní se tito oranžgutáni sváří, čí bude Lihový dům.Nejvýnosnější na světě jsou teď fondy, které investovaly do řeckých dluhopisů
Dva fondy, které investovaly do řeckých dluhopisů, vydělaly přes 100% na ročních úrocích... Jedná se o fondy pod vedením NBG Asset Management a Eurobank Asset Management. Značnou část řeckých dluhopisů koupily za cenu zhruba 12% od nominálu. V současné době už stojí 53%... Dalším investorem, který vydělal na řeckých dluhopisech, se stal americký miliardář Dan Loeb. Prostřednictvím fondu Third Point investoval v létě roku 2012 do těchto dluhopisů jednu miliardu dolarů. Skoupil je za cenu 17% od nominálu. V prosinci roku 2012 vykoupily Atény u investorů dluhopisy za 34%.
(Hlas Ruska, 29 října).

Vida, jak dokáží šlechetní bankéři závratně zbohatnout i na státu, který má momentálně ve znaku žebráckou hůl; a současně z tamějších občanů udělat ještě větší žebráky.Miloš Zeman vstoupil razantně do hry: Bitva o moc mezi havlisty a standardní levicí v ČSSD však skrývá mnohem hlubší střet: Výmluvný dárek k pětadevadesátinám naší země.
Dramatický tah prezidenta a jeho spojenců ukázal, že Miloš Zeman je momentálně jediný aktivní politik, který je odhodlán postavit se havlistům a vést s nimi souboj tváří v tvář. Sociální demokracie je totiž poslední relevantní stranou, kde havlisté ještě plně nezvítězili. V ostatních stranách, zvláště v těch „pravicových“, je již fakticky dobojováno... Vše tedy směřuje k bitvě, která se odehraje na ústředním výboru zhruba za čtrnáct dní. Nepůjde ale o izolovaný střet. Začala válka... Bezesporu současně dojde k mobilizaci všech havlistických sil v médiích a v politice. Ve hře je totiž relativně mnoho. Ani tragický volební výsledek socialistů nemusí zabránit ustavení havlistické vlády „evropské jednoty“ v čele s Bohuslavem Sobotkou, kde by zasedli havlisté z celého politického spektra, včetně „významných“ nestraníků... Jak jsme se totiž dozvěděli, mají ve sněmovně havlisté ústavní většinu. Hned v prvních hodinách nám to s pýchou sdělil jeden z vedoucích představitelů jedné jejich pobočky nazvané „Rekonstrukce státu“, který na otázku Václava Moravce uvedl, že mají 141 poslanců, tedy ústavní většinu, a jsou tak nejsilnějším subjektem ve sněmovně... Teď se hraje především o úplné předání ČR do spárů EU prostřednictvím páté kolony Sobotka-Kalousek-Dienstbier a spol. v naší zemi... ( ProtiProud , autor Václav Danda, 28. října).

V nejbližších dnech hrozí mediální a politické peklo... Havloidi touží po odvetě za prohranou prezidentskou volbu a výstřel z Aurory dle již zazněl v podobě skulptury notorického havlouda: k Hradu obráceného a výhružně vztyčeného prstu. Následovat by mohly organizované akce a masová početná shromáždění podobná televizní krizi, vajíčkovému terorizmu jako na Andělu za Paroubka apod. Máme se na co těšit.Putinův valdajský projev
Další vážná výzva pro identitu Ruska je spojena s událostmi, které probíhají ve světě. Jsou zde vnější politické a morální aspekty. Vidíme, jak většina euroatlantických zemí fakticky jde cestou odmítání svých kořenů, včetně křesťanských hodnot, které tvoří základ západní civilizace. Popírají se morální zásady a jakákoli tradiční identita: národní, kulturní, náboženská, nebo dokonce pohlavní. Provádí se politika, která řadí na stejnou úroveň velkou mnohodětnou rodinu a partnerství osob stejného pohlaví, víru v Boha a víru v Satana. Výstřelky politické korektnosti jdou tak daleko , že už se vážně mluví o registraci stran, jejichž cílem je podpora pedofilie. Lidé v mnoha evropských zemích se bojí nebo stydí mluvit o své náboženské příslušnosti. Ruší se a přejmenovávají svátky, aby stydlivě schovali podstatu těchto svátků – jejich morální základ. A tento model se agresivně snaží vnutit celému světu. Jsem přesvědčen, že to je přímá cesta k degradaci a primitivismu, k hluboké demografické a morální krizi... Co jiného by mohlo být větším svědectvím o morální krizi lidské společnosti, než ztráta schopnosti sebereprodukce. Dnes téměř všechny vyspělé země již nejsou schopny se reprodukovat, dokonce s  pomocí migrace. Bez hodnot založených v křesťanství a jiných světových náboženství, bez standardů morálky, které se formovaly tisíce let, lidé nevyhnutelně ztratí svou lidskou důstojnost. My považujeme za přirozené a správné hájit tyto hodnoty. Je třeba respektovat právo jakékoli menšiny na odlišnost, ale také práva většiny by neměla být zpochybňována... Zároveň vidíme pokusy nějakým způsobem oživit zjednodušený model unipolárního světa, zničit institut mezinárodního práva a národní suverenity. Takový unipolární, zjednodušený svět nepotřebuje suverénní stát, potřebuje vazaly. V historickém smyslu, je to odmítnutí své tváře, odmítnutí rozmanitosti světa daného Bohem a přírodou. (Zvědavec, 18 října).

Putin, který sleduje zájmy ruských občanů dobře zná tradiční sociální zákonitosti, které za základ státu definují tradiční rodinu. Pokud upadá tradiční rodina, nutně upadá i stát. Oak nastává negativní synergie a upadající stát ničí čím dál vyšší počet rodin. Tyto skutečnosti dobře znají lidské hyeny, které se pokoušejí rozvrátit vybrané státy prostřednictvím propagace sexuálních deviantů. Ve Francii se občané již bouří, Česko je zatím ovládáno zvrhlými chovateli ovčanů...Válka v Iráku má čtyřikrát víc obětí, než se uvádělo, spočítali akademici
S více než čtyřnásobně vyšší bilancí civilních obětí války v Iráku přišli akademici ze Spojených států, Kanady a Iráku. Ve spolupráci s iráckým ministerstvem zdravotnictví spočítali, že si válka vyžádala téměř půl miliónu obětí. Organizace Iraq Body Count se sídlem v Británii dosud uváděla 115 000 mrtvých civilistů od invaze USA do země v březnu 2003... Výzkumníci poprvé do výčtu započítali i úmrtí, která nesouvisela s  boji a útoky přímo, ale bylo by se jim možné vyhnout nebo jim zabránit, kdyby nebyla válka a společenský systém v  troskách. Jedná se například o úmrtí v  důsledku požití kontaminované vody nebo při porodu bez odborné pomoci, která není k dispozici, jelikož je oblast pod palbou... „Jsou to nepřímá úmrtí, ale hrají roli,“ vysvětlila hlavní autorka studie Amy Hagopianová z  Washingtonské univerzity. Cílem výzkumu bylo podle ní poukázat na dalekosáhlé důsledky rozhodnutí vést válku. „Myslím si, že je důležité, aby lidé pochopili, jaké má válka důsledky na veřejné zdraví a životy lidí. Ta země byla změněna navždy,“ poznamenala Hagopianová.... Konečná bilance je tedy téměř 461 000 mrtvých. Většina obětí konfliktu, asi 70 procent, ale zemřela násilnou smrtí. Nejčastější příčinou nenásilných úmrtí bylo selhání srdce (Novinky, 16. října).

Hlavní pachatelé této tragedie - zejména G. Bush a T. Blair jsou notoricky známí a byli dokonce obžalováni malajskými právníky jako váleční zločinci. Fakt, že nejsou potrestáni, plodí další tragédie viz Libye a nyní Syrie. Jejich následníci a zločinečtí kumpáni Sarközy, Cameron a Berlusconi svým "příkladem" získávají zdá se stovky dalších kriminálníků za zdmi ctihodného US Kongresu a tamějších lobbistických krvelačných deviantů. Dějiny je nepochybně odsoudí, ale odstrašující trest by byl účinnější a ušetřil by další miliony budoucích obětí.Chemický útok v Damašku provedlo saúdské diverzní komando
(dle diplomatických zdrojů)
Srpnový útok chemickými zbraněmi v předměstí syrského hlavního města byl proveden saúdsko-arabským diverzním komandem. Ruské informační agentuře to sdělily ruské diplomatické zdroje...„Mozaika událostí sestavovaná z dat od více zdrojů může být dokončená. Zločinná provokace ve východní Ghoutě byla provedená diverzním komandem, který Saúdové vyslali přes Jordánsko, a které působilo za podpory skupiny Liwa Al-Islam,“ řekl Interfaxu zdroj z diplomatických kruhů...Tento útok a jeho důsledky měly mohutný dopad na situaci v Sýrii, řekl další zdroj, který agentuře sdělil, že,: „Syřané různých politických názorů včetně některých opozičních bojovnílů se snažili informovat diplomaty a členy mezinárodních organizaví působících v Sýrii o tom co o zločinu vědí a o silách, které ho podnítily...Toto nařčení odráží množství dřívějších zpráv, které ukazují na Saúdskou Arábii jako duchovního otce útoku plynem sarinem, který téměř vedl k vojenskému zásahu USA proti syrské vládě. Stoupenci takového scénáře říkají, že tajné služby v Rijádu potřebovaly nějakou „operaci pod falešnou vlakou“, která by vyprovokovala americký útok v Sýrii, která by zvrátila nynější rovnováhu ve prospěch ozbrojené opozice podporované Saúdskou Arábií.... Zatímco většina západních států tvrdí, že jsou si jisté, že vina za útok leží na syrské vládě, Damašek tvrdí, že za tím jsou nepochybně rebelové. Rusko toto přesvědčení sdílí rovněž a nazývá útok provokací... Prezident Barack Obama již v březnu řekl, že použitím chemických zbraní by syrská vláda překročila „červenou čáru“, která by donutila Američany k zákroku v krvavém syrském konflikru. Po srpnovém útoku, který si podle přesvědčení USA vyžádal asi 1 400 obětí, byl US prezident mnohými příznivci syrské opozice jak v USA tak v zahraničí tlačen, aby dostál svým slovům. ( Russia Today , 4. října) Sýrie již zcela demaskovala morální i lidský úpadek hyen, které tento konflikt úmyslně vyvolaly, a jsou ochotny přes statisíce mrvol a přes hory lží jít za svým zvířecím cílem.
Důvěra Američanů v Kongres je nejnižší v historii
Důvěra Američanů v Kongres spadla na 10%. Je to nejnižší udaj v historii Gallupových průzkumů veřejného mínění od roku 1973. Tehdy věřilo v Kongres 42% US-občanů. Zajímavé je, že tato nízká důvěra v zákonodárce postihuje kongresmany jak republikánské tak demokratické a dokonce i nezávislé... Prezidentovi důvěřuje 36% amerických občanů. Televizním zprávám a novinám věří pouhých 23% Američanů. Údaje jsou z telefonického průzkumu veřejného mínění, provedeného Gallupovým ustavem 1- 4. června 2013.(( Gallkup ,, 13. června).

Že by se Američané probouzeli? Už je na čase! A blíží se 50. výročí (22. listopadu) dosud neobjasněného atentátu na JFK...


Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 2. listopadu ve 14:45 a redakce tímto děkuje všem autorům za hodnotné příspěvky do zářijového čísla. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN