NETSOCAN
Číslo 11 --LISTOPAD 2006---Ročník V.
Začátek nové studené války?

ooo Při čtení zpráv o nemoci a smrti Alexandra Litviněnka na mne dýchla atmosféra doby dávno minulé, o které jsem si myslel, že už je pryč. Jedny noviny píší, že smrt způsobil neznámý jed, který se lékařům nepodařilo identifikovat. Jiné noviny mají lepší zprávy - byl otráven thaliem - dokonce radioaktivním thaliem. Nebude se provádět ani pitva, aby nezemřeli i doktoři provádějící pitvu.
ooo Skutečně - jeho smrt nese sebou praktiky těch dob, o kterých jsme si mysleli, že jsou pryč. Média rozšiřují podezření, že Litviněnka zavraždila ruská KGB, nebo jak se jmenuje její nástupkyně. Samozřejmě, že vraždu nařídil sám diktátor Putin. Zjišťuje se, kdo a kde má přístup k radioaktivnímu thaliu. Teď už čekáme jen na objev, že radioaktivní thalium se vyrábí v laboratořích nedaleko Moskvy. Pak zbývá jen zpráva, aby ruští agenti přivezli toto radioaktivní thalium do Londýna v olověných kazetách nejlépe jako diplomatickou poštu. V restauraci, kde byl otráven, ho v azbestových oblecích a olověných rukavicích nasypali agenti Litviněnkovi do jídla a odnesli na stůl. Teď nevím, zda také v rukavicích, nebo riskovali i smrt toho číšníka.
ooo Nikdo se nezaobíral tím, že Litviněnko jedl suši - a to je velmi nebezpečné jídlo. Někde jsem četl, že přípravu mohou v Japonsku dělat jen zvláště vyškolení kuchaři. Nesprávně připravené suši má za následek rychlou smrt. Nevím proč, ale těm zprávám věřím. Věřím jim více, než spiknutí špionážních organizací a podobným účelově prefabrikovaným zprávám.
ooo Je vidět, že se situace ani sedmnáct let po pádu železné opony nezměnila. Že v médiích i ideologických centrech sedí stále ti samí lidé bez invence. Že svět je stále rozdělen na ůúpl,oů"demokratické státy" a Rusko - dříve Sovětský svaz. Nepřítel je stále stejný a důvody k nenávisti zřejmě také stejné. Dříve byly maskovány bojem proti komunismu, dnes je to nedemokratismus a diktátorství.
ooo Nedemokratismus a diktátorství se vyznačuje neochotou pustit nadnárodní společnosti do země. Nepustit západní (a hlavně americké) korporace ke svým zdrojům nerostného bohatství. Nenechat tyto korporace vydrancovat zemi a veškeré bohatství odvést domů - do USA. I zbytečky pro západní Evropu by nebyly zanedbatelné. Minulý premiér Ruska Jelcin byl demokrat. Nechal privatizovat (rozuměj rozkrást) bohatství země. Putin, který zarazil další předávání nerostného bohatství - hlavně nafty a zemního plynu americkým firmám - je diktátor. To se však nemůže říci. Proto staří harcovníci z dob studené války vytáhli svoje staré zbraně. Smrt bývalého příslušníka KGB a dnes Putinova kritika jsou vhodným příkladem pro vzbuzení starých praktik.
ooo Způsob práce špionážních centrál je stále stejný. Cíl je také stejný - světovláda. Dnes už ne světovláda jednoho státu, ale světovláda nadnárodního finančního kapitálu a nadnárodních společností. Státy jsou jen vykonavatelé tohoto diktátu.
ooo Svět je rozdělen na demokratické státy a diktatury - zločinné diktatury neštítící se ani vražd svých kritiků. Kde je demokratická vláda, nebo kde je diktatura, se rozhoduje v Bílém domě. Demokratické vlády jsou ve střední Asii v bývalých sovětských republikách. Svoje odpůrce sice vaří ve vodě, demonstrace rozhánějí střelbou, ale jsou demokratické. V jejich zemích jsou americké vojenské základny a nadnárodní společnosti tam mohou nerušeně operovat.
ooo Pak tu máme diktatury jako je Rusko, Bělorusko, nebo dříve Srbsko. Tyto státy se brání nadnárodnímu kapitálu a brání mu přístupu na svoje teritorium. Se Srbskem skoncovaly jednoduše. S Lukašenkovým Běloruskem je to těžší - je příliš blízko Ruska. Barevná revoluce tam nemá podporu. Lidé vědí, že se mají s Lukašenkem mnohem lépe, než se mají Ukrajinci a dokonce i lépe než Rusové. Bělorusové vidí, že nadnárodní společnosti bohatství a prosperitu nepřinášejí - spíše si je odnášejí pryč ze země.
ooo S Ruskem nemohou nic dělat. Je to jaderná velmoc a když se k něčemu rozhodne, nedá se nic dělat. Jediná možnost je házet špínu. Jenže jak říkají Arabové - psi štěkají a karavana jde dál. Ruskou karavanu nezastaví ani štěkání poslušných mediálních psů. Naštěstí. Je to jediná hráz před ovládnutím světa a jeho uvržení na čínskou úroveň.
ooo Jak je vidět, svět je stále rozdělen. Propaganda nám tvrdí, že jeden je dobrý a správný, zatímco ten druhý je špatný. Věřili jsme tomu dost dlouho. Dnes , kdy máme neomezené zdroje informací, stále více lidí poznává, že jeden je sice za osmnáct ale druhý za dvacet bez dvou.

Ing. Josef Vít
26. listopadu 2006

NETSOCAN