NETSOCAN
Číslo 11 --LISTOPAD 2008---Ročník VII.
Jižní Amerika - procitající šampión!

Jistě jste přátelé sledovali Bushův děsivý projev o ekonomice - do učebnice marxismu pro začátečníky by bylo třeba jej zařadit! U nás díky Lulovi a chytrým lidem okolo, si můžeme jen rikat - už je to tady - a není to naposledy ani poprve! Jenže už nejsme sami mezi sebou! My máme spojené národy Jižní Ameriky.

Máme velké finanční reservy, přirodní bohatství a jsme sobestační. Výhledově ještě lépe je na tom Venezuela a její model socialismu a demokracie / což je totéž/ pro 21. století. Hugo umí! Mimochodem - zcela vynikající je nová koncepce školství ve Venezuele, vycházející z theorie Edgara Morina a tzv. KRITICKÉ PEDAGOGIKY.

Optimismus amerických neoliberálů a apologetů kapitalismu přešel do demagogie jistých politiků, kam vždycky patřil. Nezbyvá než přiznat co se popíralo, zamlčovalo, nebo takticky přehlíželo. O morální stránce nemluvě. Dubya nám mimo jine sdělil, že on je samozřejmě proti zásahům vlády do ekonomiky, ale ve vyjímečných případech... Dál už chudák jít nemohl.

Jak to do sebe transparentně a účelově zapadá: programová likvidace Jugoslávie, 11. záři, Patriotic Act, Afgánistán (viz Brzezinsky), Irák, krize...


Josef Mikovec
(Brazílie)

1. listopadu 2008
(Titulek NETSOCAN)

NETSOCAN