NETSOCAN
Číslo 11 -- LISTOPAD 2010 --- Ročník IX.
OBSAH ČÍSLA
EDITORIAL

EDITORIAL
o Děkujeme, odcházíme
AKTUALITY
o Co má společného pět nejvýnosnějších léků?...
o Jak V. I. Lenin zprznil historii...
o František Stočes
ČLÁNKY
o Historie ohýbaná přes koleno
o Mgr. Miloslav Štěrba
GLOSY
o Fakta Barbory Tachecí a smysl žurnalistiky
o Mgr. Miloslav Štěrba
Družstevnictví
o Informace o přístupu ČSSD k družstevnictví...
o František Stočes
Společnost
ČSSD
o Boj kohoutků (Sobotky a Haška) o vládu nad smetištěm (ČSSD)
o František Stočes
Alternativa Zdola
o Český bankovní sektor - nedotknutelná svatá kráva
o frs
NETSOCAN MONITOR
o V Praze vypálili Kalouskovi rybník
o Vládní bitva o VZP. O 150 miliard
o Nechci Vám brát iluze, ale ......
o Argentinský "architekt špinavé války" zemřel
o Ruské agenty v USA zradil plukovník ruské rozvědky
o Jaké úkoly teď na financích plní Barták?
o Letoun, který si sám najde teroristy
o Co ti to jen udělali, plakala prý první dáma nad umírajícím J. F. Kennedym
Reader´s Digest
o Falešného velitele Tálibánu měla k prezidentovi přivést MI6
o

o
Co má společného pět nejvýnosnějších léků?
Nikoho nevyléčí

o V USA je ilegální lék Ibogain, experimentální halucinogenní látka, která dokáže vyléčit narkomany ze závislosti na metamfetaminu a heroinu. Web villagevoice.com zkoumal, proč přes úspěšné klinické testy nemají oficiální místa ani farmaceutické firmy o lék zájem. Závěr je podle nich prostý - právě proto, že Ibogain nejen léčí, ale i vyléčí.
o „Farmaceutické firmy nemají rády léky, které vyléčí. Opravdu, jakkoli je to smutné. Mají rády léčení. Něco na cholesterol nebo vysoký tlak, co musíte brát po celé roky každý den. Tam jsou zisky,“ vysvětluje Martin Kuehe, chemik z Vermontské univerzity.
o Ačkoli farmaceutické firmy vyrábějí i léky, které vyléčí, nejvíce vydělávají na dlouhodobě užívaných medikamentech. Kueheho obvinění tak poměrně věrohodně ilustruje žebříček pěti nejziskovějších léků v USA. Kromě vysokého profitu mají jedno společné: nikoho nevyléčí. Zdroj: ( Novinky ).

Děkujeme, odcházíme

sděluje českým pacientům asi 7 000 z 16 000 nemocničních lékařů, uvažujících o odchodu do Německa či Rakouska a žádajících zvýšení základních platů podle kvalifikace na 1,5 až trojnásobek průměrného příjmu v zemi, tedy až na 71 000 korun. Finanční požadavky těchto lékařů jsou naprosto rozumné; nicméně zcela nerozumné – vzhledem k českým pacientům i daňovým poplatníkům (za jejichž peníze vystudovali), je jejich řešení. Odmítají si totiž položit a řešit jednoduchou otázku: Čím to, že k exodu z ČR jsme nuceni my, a nikoli zaměstnanci zdravotních pojišťoven či např. lékárníci, soukromí lékaři, farmaceuti, apod.?
o České zdravotnictví je od roku 1989 živnou půdou pro nejrůznější a stále náročnější typy parazitů, pro něž je zhruba 300 miliard, které jím ročně protečou neobyčejně výživnou krmí. Vždyť jen po roce 1989 vzniklo celkem téměř 30 zdravotních pojišťoven a až na 8 všechny zkrachovaly. Ty krachy byly především tunelováním miliard ze zdravotního pojištění. I ty dnešní jen na svůj provoz spolykají asi 10 miliard korun ročně. Poněvadž bojují o pojištěnce, musejí mít marketing, atd, atd. Jako by nestačila jediná pojišťovna státní s nabídkou různých programů. Když se na přelomu 2005/2006 pokusili Paroubek s Rathem jen o kosmetickou změnu ve VZP, prohráli si tím šanci vládnout po volbách 2006: okamžitě vypukly stávky soukromých lékařů, lékárníků atd. a propukal chaos, podněcovaný navíc „českými“ médii.
o Podobně začaly parazitovat privátní lékárny. Jejich zisky byly tak lukrativní, že již nevěděly kam je investovat; tak si jedna z lékáren pořídila autobusovou dopravu... Opravdu si oni čeští lékaři, platící rovněž zdravotní pojištění, přejí, aby jejich peníze takto mizely ze systému? Nynější počet lékáren, které vesele profitují i na doplatcích pacientů a lupičských poplatcích za položku na receptu je zcela absurdní. Absurdní současně bude patrně i výše marže a o farmaceutické loby raději ani nemluvit.
o O kolik peněz připraví pojištěnce nynější korupce, související s hospodářskou správou, nákupem různých zařízení či outsourcingy ve zdravotnických zařízeních lze rovněž spekulovat a budou to opět miliardy. Poněvadž ekonomická krize zasahuje i zdravotnictví, tak dokonce i fakultní nemocnice radikálně omezují depozita drahých a život zachraňujících léků. Řeči o tom, že poplatky za léky a návštěvu lékaře zajistí dostatek drahých a životy zachraňujících léků byly jen nemravné lži politiků.
o Místo, aby se celý systém racionalizoval a umravnil, se zřejmě připravuje další nehumánní manévr, komerční pojištění. Výsledkem bude, že občané, kteří nebudou mít na komerční pojištění si za své pojistné budou moci dovolit nanejvýš základní ošetření. A tomu, kdo skončí v nemocnici a nebude pojištěn, pak přijde domů mnohamilionový účet, jako v USA. Původní a solidně fungující solidární systém, zajišťující potřebnou zdravotní péči všem vrstvám, bude rozbit.
o Nicméně skutečnost, že ze státu odcházejí nemocniční lékaři vypovídá především o tristních až nesnesitelných poměrech v takovém státě i o hlubokém úpadku jeho elit.
(František Stočes)


oNETSOCAN MONITOR


V Praze vypálili Kalouskovi rybník
Již několik týdnů trvá v části médií hysterie týkající se ustavení nové rady hl. m. Prahy. Jakoby TOP 09 byla posvátnou krávou, v zákulisí vedenou triem šibalů Kalousek – Háva – Kuzmiak, která se prostě musí stát jakousi vedoucí stranou pražské politiky... Pokračování hysterie nyní očekávám zejména v listech pana Bakaly, přítele K. Schwarzenberga, a v lobbistou Kuzmiakem řízeném Právu. Bakalův deník HN bude vysoko nad hlavou mávat vlajkou zájmů pravice, kterou ODS poskvrnila mesaliancí s ČSSD. Právo zkorumpované inzercí vládních institucí zajišťovanou Kalouskovými souputníky bude moralizovat. Planě moralizovat, i když by samo mělo vzhledem k okolnostem cudně mlčet... Nejzábavnějším a současně nejdrzejším politikem v zemi je bezkonkurenčně faktický lídr TOP 09, ministr Kalousek, když mluví v souvislosti s pražskou radniční koalicí ODS – ČSSD o „kmotrovské koalici“. V koalici na pražské radnici kmotři ad personam zastoupeni nebudou. Ale nebudou tam ani lidé se zázemím v kalouskovském tandemu Háva – Kuzmiak s jejich temnými kšefty. Vyjmenuji některé záležitosti, které pro M. Kalouska organizují: ekologický supertendr, privatizace části financí na důchodovém účtu, církevní restituce, respektování zájmů farmaceutických firem, neprůhledné armádní zakázky (trvalá spolupráce Hávy s Bartákem) atd. atd.. (www.vaševěc.cz, 16. listopadu).

Autorem v nynější Praze poněkud neotřelého názoru je expředseda ČSSD Jiří Paroubek, a má jistě hodně pravdy. Ostatně timurovské srocení odpůrců nynější koalice při volbě primátora a maření jednání zastupitelů, ukázalo, že jde více méně o havlovské pokračovatele Impulsu, Děkujeme odejděte, televizní stávky, demonstrantů z technoparty proti Grossovi či Paroubkovi, zelené nosiče triček s nápisem Pověš si svého komunistu, i „andělské“ vrhače vajíček. Prostě o takové decentní protofašisty Pinochetovského ražení. Což neznamená, že mnozí koaličníci na pražském Magistrátu se nenacházejí na špatné straně vězeňských mříží.Vládní bitva o VZP. O 150 miliard
Mezi stranami vládní koalice vypukl nepokrytý boj o to, kdo ovládne vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jde přitom o nadvládu nad 150 miliardami korun, které přes největší pojišťovnu v zemi ročně protečou... Spor vypukl poté, co ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) v souladu se zaběhnutými pravidly navrhl vládě ke jmenování deset nových členů z třicetičlenné správní rady pojišťovny. Koaliční ODS však jeho návrh ve vládě nečekaně odmítla... Zřejmě i proto, že se obávala, aby se příliš nezvětšil vliv menší vládní strany na zdravotnictví. Za topku už sedí v radě čtyři poslanci. Ty tam v létě dosadila Poslanecká sněmovna spolu s dalšími šestnácti lidmi. Sněmovna totiž podle zákona jmenuje do správní rady pojišťovny dvě třetiny členů. Zbytek byl dosud vždy na ministrovi zdravotnictví...Šnajdr se stal staronovým šéfem správní rady a právě on má nyní nad VZP klíčovou moc. S jeho působením je ovšem také spojována řada kontroverzních projektů, jež se staly terčem kritiky za to, že jsou zmanipulované, spojené s korupcí, nebo přinejmenším zbytečné... Ministr Heger musel nakonec ustoupit. „Jsou tam různé zájmy a tlaky,“ řekl... V době, kdy se kandidáti hledali, si oslabená správní rada zvolila za předsedu Marka Šnajdra (ODS), který v této funkci seděl i v předcházejících letech... Opozice mu vytýká třeba také to, že pojišťovna přidělila zakázku za 60 milionů firmě Ambit Media, v níž figuroval jeho známý, podnikatel Miroslav Lekeš. Ambit Media nyní roznáší lékařům Zdravotnické noviny... Stejný člověk je spojen i s firmou Avenier, která získala od ministerstva zdravotnictví před rokem – v době, kdy zde náměstkoval Šnajdr –miliardovou zakázku na dodávku očkovacích látek. (MF DNES, 1. listopadu).
Ministr zdravotnictví, tím že ustoupil, se zachoval moudře. Možná měl na paměti, mumraj, který se spustil, když se Paroubek s Rathem pokusili tento Augiášův chlév reformovat – vypukly stávka a protesty soukromých lékařů, lékárníků, atd. a za soudružské spolupráce s médii Paroubkovi prohráli volby 2006. Viz např. Bitva o zdravotnictví demaskovala primitivismus českých médií , ČSSD začíná kumulovat politické chyby


Nechci Vám brát iluze, ale ......
Potraviny jsou dnes samá náhražka. Kravský tuk je nahrazován tukem rostlinným (sójovým). Mléko, které je nápadně podobné emulzi na chlazení obráběcích nožů, se nesrazí, nejde z něj udělat domácí jogurt. Ale stojí 8,90 Kč. Nekupte to!Jogurty nejsou jogurty, je to jogurtová hatlapatla, do které je narván škrob nebo želatina, aby toho bylo víc. Jsou v tom usmrceny  mikroorganismy. Ale stojí to 4,90 Kč. Nekupte to! Sýry nejsou sýry, ale náhražky, v nichž je mléčná bílkovina nahrazena bílkovinou rostlinnou (sója), anebo škroby. Zmrzliny či šlehačka, ty se též nepotkaly s mlékem, dělá se to všechno z umělých náhražek... Většina  čokolád, prodávaných v našich obchodech, nejsou čokolády, ale čokoládové imitace  plné levných náhražek. Mezi tyto náhražky patří karabový prášek, který se vyrábí  ze svatojánského chleba, jímž se ve Středozemí krmí ovce a velbloudi. České párky jsou dnes z většiny plněny sójou, moukou nebo separátem. Co je to  drůbeží separát? Z kuřete se vyjmou prsa a stehna, která se prodají zvlášť. Zbytek - tedy kůže, kostra, hlavy i se zobáky, krky, pařáty a vnitřnostmi se  rozmixují, přecedí, obarví na červeno a přidávají se do párků a klobás, v případě párků do 40,- Kč za 1kg tvoří  se sójou, chemikáliemi, céčky atd. jejich hlavní složku. Kdo kupujete dražší párky a nemáte je přímo z nějaké malé  porážky, nejásejte. Tyto molitanové masokostní moučky se dnes přidávají i do  dražších párků. Jak jsme však byli ubezpečeni Informačním centrem bezpečnosti  potravin, z tvrdého strojního oddělování při výrobě separátu (SOM - strojově  oddělené maso) se získá velmi jemná masová pasta složená z částic menších než 1 mm, takže nehrozí žádná újma na zdraví. Akorát, že to žereme! (Pro zajímavost - separáty se vyráběly i dříve, sušily se a používaly se jako  krmivo pro dobytek. Toto se vyrábí i dnes. Aby tento světle bledý šurvajs získal pěknou červenou barvu, narve se tam chemie. Pro potlačení nežádoucích pachů ze separátu samozřejmě existují různé chemické sajrajty... Hovězí maso, které obchodníci kupují od jatek jako maso z krav za pár korun, je prodáváno jako kvalitní maso z mladých býčků.... Do chleba se dnes přidávají pomleté zbytky starého chleba a pečiva, které se předtím neprodalo. Stroje tyto zbytky, (které se dříve dávaly prasatům nebo se  prodávaly za nižší cenu jako krmný chleba pro domácí užitkové zvířectvo), semelou  a směs je dále upravována. Přidají se speciální směsi s enzymy, pak se míchá  těsto atd. atd. a na druhém konci vyjede upečený chleba... Kečupy a hořčice nejsou hořčice, je to voda s moukou nebo se škrobem, ve které  je s bídou 10% skutečného kečupu nebo skutečné hořčice... Maso, zejména dovezené, je "nastavováno" vodou, která je do něho  injekčně vpravována. Do některých masných výrobků je pro změnu zase injekčně vpravována levná sójová bílkovina. Konzervy obsahují blíže nespecifikovanou hmotu, která nemá s kousky dobrého masa, které jsme nacházeli v socialistických  konzervách, nic společného... Samozřejmě, že se dají koupit i dobré potraviny. Párky, které obsahují maso, jogurty bez želatin a škrobů, křupavé rohlíky, co vydrží do  příštího dne, kečupy z rajčat apod. Je to však luxus! Ano, to co bylo za socialismu standardem a normou je dnes luxusem. Stát bohužel dělá v dnešní době na lidech určitou formu podvodu, týkající se jejich spotřebního koše, potažmo životní úrovně. U potravin se sice vychází z  jejich hmotnosti, nikoliv však kvality. V Německu si takový bordel výrobci dělat nedovolí. I levné výrobky tam mají svoji úroveň, např. nejlevnější špekáček za 1,45 euro obsahuje 70% masa, v Česku  za stejnou cenu koupíte "špekáček," který obsahuje pouze 27% masa. Česko se v  posledních letech stalo popelnicí či odpadkovým košem Evropy. (autor: JUDr. Jaroslav Janeček, webové stránky Jan Šinágl , 26. srpen).

Karel IV. nechal podvodné uzenáře zavřít do koše a spouštěl je do Vltavy, aby „polykali andělíčky". Tiskový mluvčí Státní veterinární správy, Ing. Josef Duben, reagoval následovně: „... v obchodě musí potraviny splňovat hledisko zdravotní nezávadnosti, to znamená, že po nich člověk neumře. Pokud si chce ale člověk pochutnat, musí si připlatit. Proč si lidé nekoupí radši dva tři plátky prošuta než půlkilo uzeniny se všemi možnými plnidly? ...naučit se žít, to nám pořád nejde. Jen kverulovat, vzpomínat na komunisty, nadávat na EU nebo Američany...“ To, že byla v zájmu EU vybita stáda, že zemědělští pěstitelé a chovatelé na své práci prodělávají nestoudným nastavením pravidel, na nichž naopak bohatnou zpracovatelé, přepravci a obchodníci, vládu nezajímá. Dnes by se Karel IV. při tom napravování nepoctivců asi uštval, nebo spíše nepochodil, neb by mu EU jeho český water-boarding striktně zakázala...Argentinský "architekt špinavé války" zemřel
Emilio Eduardo Massera, nechvalně známý admirál, který stál v čele vojenské junty, která svrhla r. 1976 argentinskou prezidentu Isabel Peronovou, právě zemřel na mrtvici. Bylo mu 85 let. Massera byl architektem tzv. "konečného řešení" zaměřeného proti levicové mládeži v jeho zemi, tzv. "špinavé války" vojenské junty, v jejímž důsledku zahynulo či zmizelo nejméně 20 000 osob. Jakmile už neměla uvězněná osoba, většinou univerzitní student, u něhož našli levicové knihy, nebo dělník - člen odborového svazu - už další informace, buď byla zastřelena, anebo shozena z vrtulníku do moře - byly to takzvané "lety smrti" (Sic!)... Argentina byla v letech 1976 - 1983 vojenskou diktaturou. (Britské listy, 9. listopadu).

Autor článku Fabiano Golgo připomíná, že Německo, Španělsko, Itálie a Francie sice hodlaly bývalého bestiálního zločince Masseru pohnat před soud, poněvadž takto usmrtil i občany jejich zemí; ale (podobně jako v případě Pinocheta) nakonec "zvítězil" bestiální diktátor. Nechal se soudně prohlásit za maroda a ani fakt, že se tento staatskripl prochází po ulicích v Buenos Aires zcela zdravý, argentinské justici nevadil...Ruské agenty v USA zradil plukovník ruské rozvědky
Síť ruských špehů ve Spojených státech, kterou americké úřady zničily letos v létě, vydal Američanům zrádce z ruské vojenské rozvědky SVR plukovník Ščerbakov, který měl dlouhá léta na starosti agenty působící pod falešnou identitou.... Zrádci se podařilo uprchnout, ale do konce života se prý bude obávat pomsty... SVR nezarazilo ani to, že rok před aférou Ščerbakov odmítl povýšení, které by však znamenalo prověrku na detektoru lži. Nejspíše už tehdy spolupracoval s Američany... Bývalí kolegové mají plukovníkovi nejvíce za zlé, jak Američanům vydal nejcennějšího z agentů, pětašedesátiletého Michaila Vasenkova... Vyšetřovatelům se odmítal doznat, ačkoliv mu prý zlomili nohu a tři žebra, než jej usvědčil právě zběhlý Ščerbakov. (Novinky, 11. listopadu).

Nu a ta zlomená noha a tři žebra jsou pro prezidenta Obamu jistě tím nejlepším důkazem, že studená válka už dávno skončila...Jaké úkoly teď na financích plní Barták?
Komplexně koordinuje stanovování koncepcí dlouhodobého vývoje resortu a ministerstva financí v oblasti auditní, analytické a kontrolní. Řídí svěřenou sekci. Koordinuje činnost MF v oblasti finančně analytické, kontrolní, auditního orgánu - centrální harmonizační jednotky, centrální finanční a kontraktační jednotky. A plní další úkoly podle pokynu ministra financí. (MF DNES, 15. listopadu).

Odpověď Jakuba Haase z tiskového oddělení na dotaz Tomáš Syrovátky, reportéra MF DNES je jistě výstižná. Teď aby se daňoví poplatníci začali strachovat, aby jednou tohoto workoholika nenapadlo žalovat ČR např. o miliardu na doplacení mzdy, kterou si nepochybně zasluhuje. Samozřejmě, že je pravděpodobné, že by se mu každý soudce vysmál, jenomže on by to mohl hnát až k soudu ústavnímu, a tam by mohl mít velkou šanci na úspěch...Letoun, který si sám najde teroristy
Vědci z ČVUT dokončují unikátní bezpilotní letadlo s umělou inteligencí. Samo si volí taktiku při vyhledávání ozbrojenců: tedy i nenápadné přiblížení, průzkum či únik... „Američané sice používají bezpilotní letouny proti teroristům například v Afghánistánu, ale podle nás to stále není ono - chce to radikální řez,“ říká profesor Michal Pěchouček z katedry kybernetiky. A vzápětí ten řez, jak efektivně bojovat s terorismem, kliknutími na počítači předvádí... Operátor jim určí, co a kde mají hledat, a letouny si samy zvolí optimální variantu splnění úkolu. A když jim vyjde, že misi prospěje - kvůli odlákání pozornosti protivníka - ztráta jednoho z nich, tak ho zcela racionálně obětují. Vše je podřízeno splnění mise: najít teroristy nebo třeba i vlastního pilota, který se musel nad územím protivníka katapultovat,“ říká profesor... zakázky pro Pentagon patří k těm, které ČVUT přinášejí peníze a prestiž. Zvláštní je i to, že vědci jsou založením pacifisté. Vynálezy, které si u nich Pentagon objednává, proto nepřinášejí smrt, ale šetří lidské životy: v bojových operacích tak i kvůli informační nadvládě neumírají lidé zbytečně... (MF DNES, 15. listopadu).

I když se odporem k válkám netajíme, přesto máme z výsledků spolupráce s Američany dobrý pocit. Náš výzkum totiž vede k efektivním vojenským akcím, při nichž budou počty civilních obětí i vojáků výrazně nižší. Nepůjde už o humpolácký boj plný zbytečného krveprolití, při němž kvůli omylům umírají bezbranní civilisté, nýbrž o velmi přesnou a sofistikovanou akci s minimem ztrát na lidských životech. Co je na tom pro vědce amorálního? („Máme odpor k válce, ale naše pomoc USA není nemorální“). Podle logiky českých pacifistů byli vlastně pacifisty i fašističtí konstruktéři stíhaček – neb bránily bombardérům v jejich pustošivých náletech, a současně byli pacifisty i konstruktéři těch bombardérů – neb ničením vojenských objektů bránily ve výrobě dalších zbraní ... A tak dokola.Co ti to jen udělali, plakala prý první dáma nad umírajícím J. F. Kennedym
"Jacku, co ti to jen udělali?" sténala podle Hilla první dáma, zatímco v klíně držela zkrvavenou hlavu svého manžela... Když půl hodiny po poledni v Dallasu třeskly smrtící výstřely, Hill byl hned v prvním automobilu za prezidentským vozidlem. Ihned skočil na vozovku, dohnal vůz s prezidentem a první dámou a vyškrábal se na kufr automobilu. "Slyšel jsem první výstřel, viděl, jak se prezident chytil za krk a trhl sebou doleva. Pochopil jsem, že něco není v pořádku," vzpomíná dnes sedmdesátiletý muž.... "Hned jak jsem se dostal k prezidentskému vozu, ozvala se třetí rána, která prezidenta zasáhla do hlavy těsně nad pravé ucho a zanechala po sobě díru velikosti mé dlaně," vybavuje si dramatické okamžiky Hill. (iDnes, 15. listopadu).

Jedním z filmů, který obnovil zájem o případ, byl v roce 1991 tříhodinový snímek režiséra Olivera Stonea J. F. K. Ten naznačuje, že prezident se stal obětí vládního spiknutí, na němž se podílely CIA a Pentagon. Stone v závěru filmu požadoval, aby všechny dokumenty a informace spojené se zavražděním Kennedyho byly zpřístupněny americké a světové veřejnosti. Poté co Warrenova komise – kterou J. F. Nixon tehdy označil za „Nejlepší kanadský žertík v dějinách USA“ – ukončila šetření, byly všechny dokumenty a výsledky vyšetřování uzavřeny do sejfu a odtajněny měly být až v roce 2029. Na filmem rozjitřenou společenskou situaci museli reagovar poslanci Kongresu, a v roce 1992 schválili zákon o postupném odtajnění všech záznamů o vyšetřování vraždy. Ostatně sama Jacquelina Kennedyová vzkřikla: "Bože, oni to udělali!..." Lze tedy říci, že 22. listopadu 1963 byla v USA zavražděna demokracie a dá se dost úspěšně spekulovat, že když si sekvenci – kde JFK přichází o kus mozku ZDE a ZDE – pustí paní Obamová, tak svého chotě něžně vyzve: "Miláčku Barracku, ne aby jsi taky blbnul!" Pravda samozřejmě nakonec vyjde najevo, otázkou je, zda tento vřed na pověsti USA nepraskne v nějaké společensky dramatické situaci... Poněvadž jakási "přecitlivělá" komunita na You Tube žádá před přístupem ke snímkům Vaši registraci, lze se k nim dostat i přímo přes tyto linky:
http://www.youtube.com/watch?v=K21q0VHXey0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8IHYSwK9Xac.


Reader´s Digest
Pro vaši lepší orientaci uvádíme (s předchozím linkem) tituly a autory zajímavých článků z nejrůznějších médií ze všech oblastí společenské problematiky mj. i těch, které se zabývají technickými, vojenskými, politickými a dalšími aspekty plynoucími z eventuálního umístění amerického radaru jako komponenty antiraketové základny v ČR, včetně jiných materiálů poukazujících na další zajímavé politické a jiné souvislosti


Falešného velitele Tálibánu měla k prezidentovi přivést MI6 (Novinky, 26. listopadu)

Tajemník afghánského prezidenta Hámida Karzáího obvinil britské úřady, že do prezidentského paláce k jednáním o míru přivezli falešného velitelé povstalců z hnutí Tálibán. Britští a američtí vojáci mu třikrát zajistili bezpečnost a dopravu k jednání s vládními představiteli, přičemž jedenkrát falešník hovořil i s prezidentem Karzáím v jeho paláci v Kábulu. Vedení NATO muži za účast při rozhovorech dobře zaplatilo. (Novinky, 26. listopadu)... Rovněž americká strana potvrdila, že falešného velitele přivedla do Afghánistánu britská tajná služba. „Byli to Britové, kdo ho přivedli,“ citoval nejmenovaný zdroj blízký vyjednávání deník The Washington Post.
Souhrn všech článků v Britských listech s tématem protiraketové základnyVybírá a glosuje: František Stočes


Měsíčník NETSOCAN je necenzurované a otevřené periodikum, které chce sledovat závažné události společenského života a hodnotit jejich etické, humanistické a demokratické aspekty i z hlediska a zájmů občanů žijících z námezdní práce a pracujících v manuálních a dalších nekariérních profesích. Vydává klub ASD na Praze 2. Redakční rada: Aster Jiří, Durdis Josef, Stočes František (šéfredaktor), Štromajer Bohumil, Velát Jan. Adresa vydavatele: František Stočes, 120 00, Praha 2, Bělehradská 35, tlf. 222645538. E-mail: netsocan@volný.cz. Příspěvky, které nevyjadřují názor redakce, budou označeny buď zkratkou "pnnr", popřípadě "no comment". Bude-li to nutné z publicistických důvodů, redakce si vyhrazuje právo na zkrácení nebo úpravu příspěvků. Texty neprocházejí jazykovou úpravou a příspěvky nejsou honorovány. Každé číslo vzniká on line systémem v tom smyslu, že až do uzávěrky mohou být všechny materiály, výslovně označené jako nedokončené, upravovány, korigovány atp. Po datu uzávěrky se každé číslo stává historickým artefaktem a nemůže v něm být cokoli měněno. Uzávěrka tohoto čísla byla provedená 1. prosince v 16:45. Pokud se velkoryse rozhodnete finančně přispět na činnost tohoto on-line měsíčníku či ASD, můžete tak laskavě učinit na konto č. 2235268270/0800.
NETSOCAN