N e t S o c a n - BIBLIOTÉKA - František Stočes


Přes noc boháči.


PRÁVO LIDU


Přes noc boháči.

ooooo
V hospodách se klábosí o podnikatelích, kteří skoupili výrobky své továrny a obratem ruky je prodali. Dražší o "liberalizační příplatek". Přes noc se stali boháči!
ooooo Kdo by to neudělal, když si to doba přímo žádá. Bájného amerického občana, který pilnou a poctivou prací přišel k miliönu, jsme hravě dohnali a předehnali. Byl to břídil!!!
ooooo Znám schopného inženýra-stavaře. Kdysi zkrátil běžný technologický postup o neuvěřitelné množství hodin. Za odměnu šel dále studovat:...VUML! Moc nebral. Dnes však bohatne: obchoduje s japonskými televizory. Ale co, stejně se nestaví.
ooooo Znám také pana Vaňáska. Odmítl dělat manažera majiteli, který zdědil sklářskou provozovnu, poněvadž pan Vaňásek umí podnikat sám. Půjčil si peníze, rozjel výrobu a zaměstnance slušně platí. Ti se jen diví, jak může člověk s takovým dluhem klidně spát.
ooooo Pan Vaňásek to má ale spočítané. Věří si, prosperuje a spí spánkem spravedlivých. Neokradl ani zdravotníky, ani učitele, ani důchodce, ani státní kasu. Pan Vaňásek je živým příkladem toho, že reforma pana Komárka existuje a funguje.
ooooo Až budu potřebovat nějaké zrcadlo nebo sklo, půjdu si ho určitě koupit k panu Vaňáskovi.
ooooo Je to podnikatel!

(PRÁVO LIDU 9. 4. 1992)
František Stočes


N e t S o c a n - BIBLIOTÉKA - František Stočes