N e t S o c a n - BIBLIOTÉKA - František Stočes


MONITOR POLARITY č. 9


POLARITA LA


MONITOR POLARITY č. 9

Komunistický skansen a anarchistická veselice.
Tradiční návyky komusistů s použitím zkušeností z loňska vyústily v "prvomájovou veselici" na koupališti Džbán. "Zdravici" přednesl i řečník Levé alternativy. (Metropolitan 2. 5.)

Výkonnému výboru LA ta zpráva vyrazila dech. K podobnému obcování totiž nikoho nedelegoval - třeba již proto, že zakládající členové LA mají s tradičními návyky soudruhů ty nejhorší zkušenosti. Samozvaný "zdravitěl" má ale zkušenosti opačné: za normalizační republiky studoval FF a - ač je to k nevíře - dokonce úspěšně... Vážení čtenáři, poraďte: Jak zajistit, aby politika byla mravná? Jak z této "služby lidu a míru" vymýtit narcistickou exhibici, politickou sodomii či dokonce diabolii?


Z parlamentních kuloárů.
R. Senjuk: Majetek JZD vznikl a) loupeží, b) státními dotacemi - tedy penězi nás všech, za c) prací zaměstnanců JZD. Ničím jiným totiž nebyli. Jestliže přistoupíme na to, že družstevníkovi, který na půdě třicet let pracoval, její část patří, pak musíme akceptovat nárok dělníka na soustruh, na kterém třicet let pracoval on. (Forum č. 16)

K velkým penězům (předpokladu bohatství) lze nejsnáze přijít 1) dědictvím, 2) organizovaným zločinem, 3) korupcí, 4) finančními podvody, 5) legálními "finančními operacemi"...., 158) poctivou dřinou na poli a na soustruhu. Přiznat těm dvěma právo výrobní samosprávy, leasingu apod. se u nás považuje za známku špatného vychování. Jenomže kdysi bylo úplně mravné i nevolnictví.


Policajti a zloději.
Byli jsme na schůzi ROI... Tamní aktivisté projevili zájem, abychom vzali jejich lidi do řad policie... Ale když jsme jim sdělili podmínky, které musí policista splňovat, byli zklamáni. To by k vám nemohl ani nikdo z našeho předsednictva - říkali... Osobně jsem hovořil také s dr. Ščukou, zda by rómské iniciativy nemohly nějakým způsobem apelovat zejména na mimopražské rodiny, které v našem hlavním městě provádějí tak rozsáhlou trestnou činnost. Řekl, že tito lidé vydělávají taky padesát tisíc korun denně. Mají tedy neobyčejně vysokou životní úroveň, jíž se nebudou chtít vzdát. Snad prý kdybychom pro ně měli něco jiného, stejně lukrativního... (Pondělní Lidové noviny 27. 4.)

Máme, naši drazí kolegové z OF, mimořádně lukrativní nápad: Amerika!!! Když se setmí, prý tam chodí po ulicích dokonce i miliardáři!


(POLARITA č. 9, 29. 5. 1991)
Vybral a komentoval František Stočes


N e t S o c a n - BIBLIOTÉKA - František Stočes