N e t S o c a n - BIBLIOTÉKA - František Stočes


MONITOR POLARITY č. 8


POLARITA LA


MONITOR POLARITY č. 8

Plavba v lavině.
Zpochybňuji konzervatismus, který vidí mechanismy abstrahovaně: tržní mechanismus prostě funguje tak a tak. Jistě, funguje, ale nesmí se zapomenout, že se realizuje na lidech, a nikoli na strojích. Lidský prvek si někdo neuvědomuje vůbec, někdo si ho uvědomuje, ale jako negativní aspekt. Ve smyslu: lidi nám to komplikujou. Ale vždyť všechno tady je kvůli lidem. (I. Havel - Reflex č. 13)

Vida, vida, pane Havel. Píšeme 1! Nechtěl byste se věnovat politice? Je v ní dost lidí, kteří by patřili ke strojům.


Z vystoupení V. Klause na ustavujícím kongresu ODS.
Nechceme zůstat v té staré struktuře OF, musíme znova oslovit kdekoho kolem nás, musíme znova oslovit veřejnost, už je na čase, abychom, chceme-li se kriticky dívat na všechny, nemůžeme zůstat v té staré struktuře OF, my musíme znova oslovit kdekoho kolem nás, my musíme znova oslovit veřejnost, už je na čase, abychom, chceme-li se kriticky dívat na všechno možné... (Lidové noviny 17. 4)

A co ty, milá kritická veřejnosti. Přidáš se také k mudrlantům?


Jsme takoví, jací jsme.
Rozhovor s předsedou českomoravské komory odborových svazů...: "... varianta, které nevěřím, přestože se za ni stavím, je, že reforma bude tvrdá a rychlá." (Respekt č. 15)

Odborář - dobrodruh? Víme přece: práce kvapná... Ovšem pro funkcionáře, pobírající několikanásobek průměrného platu bude každá reforma měkká a jaksi neosobní.


(POLARITA č. 8, 15. 5. 1991)
Vybral a komentoval František Stočes


N e t S o c a n - BIBLIOTÉKA - František Stočes